aby se vám dobře žilo

aby se vám dobře žilo

Dostupný advokát
Dostupný advokát je právní služba, která funguje on-line. Poskytujeme advokátní služby nejen pro SVJ a bytová družstva, ale řešíme veškeré právní náležitosti kolem bydlení, nájmů, prodeje a koupě nemovitostí i další služby. U nás vše vyřešíte snadno a z pohodlí svého domova nebo kanceláře.

Když chci převést svůj byt či dům, jak mám postupovat?

Odpověď

S převodem bytu se pojí nejedno riziko. Je proto více než vhodné nespoléhat na realitní kancelář a obrátit se na nezávislého odborníka – advokáta. Realitní makléř totiž zastupuje primárně své zájmy jako zprostředkovatele a nikoliv zájmy prodávajícího (už vůbec ne kupujícího). Advokát pomůže s vypracováním smlouvy (aby skutečně došlo k převodu, tak jak ho strany zamýšlí), s návrhem na vklad (aby se věc zbytečně nezasekla na katastru nemovitostí), ochrání zájmy svého klienta a upozorní ho na rizika.

Kdo stojí v čele SVJ či BD, kdo ho řídí?

Odpověď

Nejvyšším orgánem SVJ je shromáždění. Tvoří ho všichni vlastníci jednotek v bytovém domě. Váha jejich hlasu zpravidla odpovídá velikosti jejich bytu. Nejvyšším orgánem BD je členská schůze. Tvoří ji všichni členové – družstevníci, kteří mají každý jeden hlas. Shromáždění i členská schůze se musí konat minimálně jednou ročně a rozhoduje klíčové otázky soužití v domě – schvaluje stanovy, rozhoduje o výši poplatků spojených s bytem či o společných částech domu. Praktické každodenní otázky a zastupování SVJ či BD však řeší statutární orgán. Tím je v případě SVJ předseda (dříve pověřený vlastník) či výbor. V případě BD pak představenstvo.

Příhlásit se

Zaregistrovat

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Lokality