Reklama

Využijte 10% slevu na objednávku, kód SOUSEDEKNIHA

Nenechte zapadnout zážitky z letošní dovolené a vytvořte si originální fotoknihu! Pro sousedy navíc se slevou 10 %...

Pavel Vrba, 10. 9. 2020

Léto a doba letních dovolených se pomalu ale jistě chýlí ke konci… Jaké bylo to vaše, sousede? Jen se zamyslete… kolik zajímavých fotografií a nezapomenutelných okamžiků jste letos nasbírali ať už u moře, na horách, z různých výletů, nebo u domácího grilování. Že by se o tom dala napsat kniha? Co takhle fotokniha?

Fotokniha představuje úžasný způsob, jak originálně a jednoduše ztvárnit vaše letní příběhy. Je to nejen památka pro vás, ale také velice originální dárek pro vaše nejbližší.

Jak na to? Není to vůbec náročné! Přinášíme vám několik užitečných tipů, jak originální fotoknihu jednoduše a rychle vytvořit. Aby vám to šlo od ruky, přidáváme navíc podzimní slevu 10 %, kterou můžete uplatnit kódem SOUSEDEKNIHA na tisk.sousede.cz. Tvorba probíhá online přímo v internetovém prohlížeči, stačí nahrát fotky a rozmístit je v rámci jednotlivých stránek, stránky můžete libovolně přidávat nebo odebírat.

TIP 1: Vyberte si fotografie

Asi vůbec to nejtěžší na vytvoření fotoalba je výběr těch správných fotografií. Osvědčenou metodu představuje umístit si všechny vybrané fotografie do jedné složky, ideálně co nejvíce, aby bylo možné vybírat a různě je kombinovat. Jako základ vytváření fotoknihy doporučujeme minimálně 20 kousků, máte jich mnohem více? Nevadí, v rámci přípravy můžete přidávat takřka libovolný počet stránek s různým rozvržením fotografií a textů.

TIP2: Kvalita fotek

Fotografie sbíráme dneska různě, ale asi nejběžnější způsob je focení mobilním telefonem. Snímky pořízené na novějších telefonech obvykle mají dostatečnou kvalitu i pro tisk větších formátů, zde je však několik bodů, na které byste měli myslet, aby byla kvalita dokonalá. Pokud se vám při tvorbě fotoknihy objeví uprostřed fotky červený vykřičník, znamená to, že fotografie nemá dostatečnou kvalitu. Co s tím?

  • Fotografie je ideální přesunout přímo ze zařízení (telefon, fotoaparát) do počítače bez ztráty kvality – tj. přes kabel, popřípadě bezdrátovou službu – bluetooth, AirDrop…

  • Fotografie poslané přes WhatsApp, Viber, nebo například Messenger jsou komprimovány na kvalitu dostačující zobrazení na displeji mobilního telefonu, tyto fotografie jsou proto často pro tisk větších ploch nedostačující.

  • Ideálním způsobem je pro přesun fotografií jejich uložení na cloudové úložiště bez komprese tisk.sousede.cz

TIP3: Nedokonalé fotografie

Taky se vám stává, zvláště u skupinových fotek, že právě ten obrázek, kde se konečně všichni smějí a mají otevřené oči, je obohacen o prst fotografa, nebo nechtěné osoby, které vkročily do záběru? Nevadí, fotky v systému můžete libovolně otáčet, zvětšovat, zmenšovat…

TIP4: Fotokniha s příběhem

Zaměřte své fotoknihy na určitý příběh, nemusí to být jen prázdniny. Přinášíme Vám několik zajímavých tipů:

  • Svatební album poskládané z fotek účastníků. I když máte na svatbě profesionálního fotografa, většina hostů využívá i fotoaparát ve svém telefonu. Bývá zajímavé tyto fotografie dát dohromady a podělit se o zážitek svatby také očima jejich účastníků.

  • Vlastní kuchařka složená z fotek vašich kulinářských výtvorů včetně receptů. Je to také neotřelý a skutečně originální dárek.

  • Můj první rok: První rok po narození zejména prvního dítěte je neskutečně náročným obdobím, kdy každý nový den, týden a měsíc znamená viditelný vývoj. První zoubky, plazení, chození…. To vše můžete zformovat do podoby fotoknihy včetně komentářů, abyste si tyto okamžiky mohli později s dítětem připomenout.

Tak co, sousede? Už máte rozmyšleno? Jestli ano, koukněte na tisk.sousede.cz, kde v kategorii produkty najdete několik typů fotoknih, se kterými můžete okamžitě začít….

Nezapomeňte, že v případě uplatnění kódu SOUSEDEKNIHA získáte navíc 10% slevu!