Advokátní a právní služby – nemovitosti a sousedské vztahy

Každý někdy narazí na problém při jakémkoliv nakládání s nemovitostmi. Pokud pronajímáte dům nebo byt, dříve nebo později narazíte na neplnění nájemní smlouvy neb s vymáháním dlužného nájemného. Portál Sousede.cz spolupracuje s advokátní kanceláří....

Advokátní a právní služby – nemovitosti a sousedské vztahy

Každý někdy narazí na problém při jakémkoliv nakládání s nemovitostmi. Pokud pronajímáte dům nebo byt, dříve nebo později narazíte na neplnění nájemní smlouvy neb s vymáháním dlužného nájemného. Portál Sousede.cz spolupracuje s Ladislav Drha, advokátní kancelář s.r.o., který je kdykoliv připraven vám s těmito problémy pomoci.

Nemovitosti a právo, v čem vám můžeme pomoci

  • Právní služby týkající se nakládáním s nemovitostí – smlouvy kupní, darovací, zástavní, nájemní, o věcném břemeni
  • Porušení nájemní smlouvy ze strany nájemce i pronajímatele, vymáhání dlužného nájemného
  • Právní služby pro SVJ, Bytová družstva
  • Stavební právo - smlouvy o dílo a smluvní dokumentace při rekonstrukcích nebo výstavbě nemovitostí

Sousedské vztahy, rodinné právo, v čem vám můžeme pomoci

  • Rozvodové řízení, stanovení výše výživného, příprava rozvodového formuláře, předmanželská smlouva
  • Rady a právní pomoc, jak se bránit proti neohleduplným sousedům

Obchodní právo, založení společností a právní služby pro ně- mimosoudního vyřízení sporu, tak zastupováním našich klientů před soudy, včetně soudů rozhodčích

  • právní rozbory a stanoviska k dané věci, včetně návrhu postupu v konkrétním řízení

A jak tedy bojovat se sousedy, než dojde na právníka? Rozhodně to musíte ze začátku slušně. Třeba si sousedé ani neuvědomují, že dělají něco špatně (například prostě bouchnu dveřmi, protože chodí domů s plnými rukami nákupu nebo prostě nepoužívají kliku). Pokud to nezabere, obraťte se na majitele nemovitosti, případně pak i na policii. Rozhodně nenechte situaci přejít tak, abyste si se sousedy dělali naschvály. Situace by se tak mohla vyhrotit jako ve známém české filmu s rodinou Bartáčkových a Novákových.


Mohlo by vás zajímat

Hledáte kde ušetřit? Investujte do výměny starých špaletových oken a ušetřete tisíce korun ročně!

Hledáte kde ušetřit? Investujte do výměny starých špaletových oken a ušetřete tisíce korun ročně!

Letošní raketový růst ceny energií jen potvrdil skutečnost, že meškat s úspornými opatřeními se nevyplácí! Pokud uvažujete o výměně oken ve vašem SVJ není již na co čekat, ceny energií pravděpodobně ještě porostou a inflace postupně prostupuje do všech oborů. Našetřené peníze v SVJ tak stále rychleji ztrácí na své reálné hodnotě. Proč investovat zrovna do výměny oken a na co si dát pozor?

Jak je to se správou plynového zařízení v rámci SVJ?

Jak je to se správou plynového zařízení v rámci SVJ?

Správu plynového zařízení je nutné rozdělit na zařízení ve vlastnictví právnické osoby – společenství vlastníků a zařízení ve vlastnictví soukromé osoby - ve smyslu domácnost. Jaký je rozdíl mezi osobou odpovědnou a pověřenou? Jaká je role výboru SVJ při jejich určování?