Asymetrická vana jako chytré řešení do malé koupelny

Je vůbec možné si v malé koupelně dopřát jak sprchování, tak i uvolňující koupel? Máme pro vás dobrou zprávu. Rozhodně to možné je, a to díky asymetricky řešeným vanám. Vše potřebné najdete u nás v sekci Nábytek.

Asymetrická vana jako chytré řešení do malé koupelny

Chystáte se rekonstruovat koupelnu nebo jen nadešel čas vyměnit starou vanu za novou? V malých panelákových koupelnách musí člověk často dělat ústupky. Buď se vzdáte relaxačního koupání ve vaně, nebo možnosti se rychle osprchovat ve sprchovém koutě. Je tu ale ještě jedno řešení, díky kterému bude kompromis příjemný i pro vaši peněženku – asymetrické vany zvládnou obojí.

Zabere méně místa, dopřeje spoustu prostoru

Malé koupelny jsou značně omezující, co se týká výběru van, ale pokud se jí nechcete vzdát, dá se to vyřešit poměrně elegantně díky asymetricky řešené vaně. Jejich hlavní výhodou je právě úspora místa a není to ani na úkor pohodlí. V zádové části jsou širší než v oblasti kolem nohou, díky čemuž nejsou tak náročné na prostor a dospělý jedinec se do takové vany naloží úplně bez problémů. Vnitřní úhlopříčka bývá totiž i delší než u klasické obdélníkové vany.

Sprcha i vana v jednom

Jak už bylo řečeno výše, asymetrické vany jsou skvělým řešením, pokud chcete koupání kombinovat se sprchováním. Koupací plocha je dostatečně velká, ale v nožní části zabírá vana méně místa, které lze využít třeba pro umístění umyvadla. Sprchový kout si ve vaně uděláte snadno – stačí přimontovat sprchovou zástěnu.

Jaký vybrat materiál?

Nejčastější jsou vany ze tří materiálů. A to ze smaltované oceli, akrylátu nebo z litého mramoru. Smaltovaná ocel je velmi bytelný materiál a dlouho vévodil všem koupelnám. Má ale i značné nevýhody v tom, že smalt se může odloupnout a také vany působí chladně, protože taková vana neizoluje.

Smalt tak vystřídal akrylát, který dobře drží teplo, je tvarově stálý a není porézní. Není ale příliš odolný proti poškození. Odolnější je pak litý akrylát, který je ale i dražší. I když se poškodí, stačí jej zbrousit a opravit pomocí speciálního tmelu.

Stále oblíbenější je litý umělý mramor, který se odlévá do forem a jde tónovat do různých odstínů. Má hladký neporézní povrch a je velmi snadný na údržbu, na rozdíl od akrylátu se vůbec neprohýbá. Je velmi pevný a odolný proti mechanickému i chemickému ošetřování. Jediná nevýhoda je, že se jeho cena pohybuje o něco výše než u předchozích materiálů.

Praktické tipy na závěr

Obzvlášť pokud budou vanu využívat i děti, je dobré pořídit vanu s takzvaným antislipem, který zabraňuje uklouznutí. Asymetrické vany mohou mít i integrované sedátko, které lze využít jak k sezení, tak třeba k odkládání šamponů a dalších drobností. A také nezapomeňte vše dobře před pořízením přeměřit, aby se vana vešla tam, kam má. Myslete i na volný prostor okolo, je potřeba, aby před vanou bylo místo minimálně 85 x 75 centimetrů.


Mohlo by vás zajímat

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Máte ve vašem domě nainstalovaný již mnoho let starý zamykací systém? Pak je načase zamyslet se nad jeho výměnou. I když je váš současný zámkový systém nadále funkční, jeho včasná výměna je investicí do výrazného zvýšení bezpečnosti všech obyvatel domu, jejich majetku i majetku a vybavení ve společných prostorách.

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.