Barové stolky: stolujte na vyšší úrovni

S nedostatkem místa v kuchyni se potýká většina z těch, kteří bydlí v bytech. O velkém jídelním stole si můžete většinou jen nechat zdát. Ale nic není tak zlé, jak se na první pohled zdá. Řešení není drahé a je navíc velmi elegantní. Útulné zákoutí pro snídani a rychlý oběd si v kuchyni můžete vytvořit pomocí barového stolku. Navíc u něho můžete posedět jen tak, když zrovna ostatní členové rodiny připravují jídlo. Neuteče vám žádná novinka a pomocník v kuchyni se vždycky hodí. Jaký stolek ale vybrat? Vše potřebné najdete u nás v sekci Nábytek.

Barové stolky: stolujte na vyšší úrovni

Pevný nebo výškově stavitelný?

Běžná výška barových stolků se pohybuje v rozmezí od 100 do 135 cm. Pokud máte už zakoupené barové židle, změřte jejich výšku a výběr stolku tomu přizpůsobte. Pokud ne, máte více prostoru k vybírání. Pevné stolky se vyrábí v celé řadě provedení, od těch na čtyřech nohách přes trojnožky i stolky s jednou nohou. U výškově stavitelných se budete muset zaměřit jen na ty poslední – s jednou centrální nohou. A k čemu je to vlastně dobré? Každý má jiné návyky i výšku, proto se hodí možnost upravit si sezení přesně podle sebe. Jednou páčkou výšku desky posunete tak, jak je vám pohodlné.

Tip: Pokud se vám nechce montáží koupeného stolku trávit čas, hledejte stolky, které jsou doručovány již sestavené.

Aby byl stůl stabilní

I když na první pohled mohou výškově stavitelné stolky vypadat nestabilně, určitě není důvod k obavám. Podstavec bývá velmi pevný a těžký. Jen je potřeba dodržet základní pravidlo. Čím větší je stolová deska, tím větší by měl být i samotný podstavec. A čím vyšší stolek je, tím větší stabilitu potřebuje, takže by měl opět mít větší podstavec než nižší stolek.

Jak je to s materiály?

Materiál určitě přizpůsobte tak, aby ladil ke zbytku kuchyně. Pokud máte rustikální kuchyni, zvolte dřevo v odstínu zbylého nábytku. Pokud máte v kuchyni dost kovových prvků, bude k nim pasovat i chromovaný stolek nebo stolek se skleněnou deskou. Dále jsou pak na výběr i stoly v různých kombinacích s deskou z MDF, což je odolný materiál, který nabízí celou škálu dekorů.

Rozhodovat se můžete mezi lesklým a matným provedením. U lesklých materiálů se stává, že na nich jde vidět každý otisk prstu, zase jdou ale vyčistit velmi snadno a nevadí, když na ně něco vylijete. Sami se musíte rozhodnout, co vám vyhovuje.

Odložte si nohy

Delší sezení u vyššího stolu může být nepohodlné. V takovém případě pro vás bude neocenitelné místo k odložení nohou. Jedná se o chromovaný kruh připevněný k centrální noze. Tuto vychytávku má i mnoho stolků na třech nohách. U stolků, které mají čtyři nohy se pak jedná o tyče kolmo zasazené mezi dvě nohy.


Mohlo by vás zajímat

Jaké jsou možnosti luxusní koupelny v bytovém domě?

Jaké jsou možnosti luxusní koupelny v bytovém domě?

Uvažujete o rekonstrukci koupelny, nebo o menším vylepšení tohoto prostoru? Nemusíte se bát, že v menším prostoru nebudete mít prostor pro moderní prvky. Luxusní koupelnu si lze zařídit i v bytovém domě. Je třeba rozhodnout o svých prioritách a pořádně si prohlédnout nabídku na trhu, ať si vyberete to pravé řešení pro vás. V koupelně trávíme čas každý den, tak proč si tyto momenty nezpříjemnit?

Zbořme stereotypy: Co opravdu stojí za výskytem štěnic a jak je správně zlikvidovat

Zbořme stereotypy: Co opravdu stojí za výskytem štěnic a jak je správně zlikvidovat

Drtivá většina lidí si přítomnost štěnic dokáže představit jenom v levné ubytovně bez dostatečného hygienického zázemí, kde se tísní desítky lidí. Ovšem v dnešní době se štěnice čím dál tím častěji objevují i v naprosto běžných domácnostech, kde je úklid samozřejmostí. Jaké jsou tedy zdroje zavlečení a proč není třeba se za výskyt štěnic stydět?

Jak ochladit domácnost během letních veder?

Jak ochladit domácnost během letních veder?

Máte doma během letní vlny veder příliš horko? Nezoufejte, existuje mnoho způsobů, jak dostat teploty na příjemnou úroveň. Ty nejlepší vám prozradíme v dnešním článku.