Fasáda je vizitkou každého domu

Chcete-li, aby váš domov opět vypadal jako nový, musíte se zaměřit nejen na interiér, ale také na exteriér. I venkovní části je potřeba pravidelně čistit a věnovat jim důkladnou péči. Na fasádách se kromě znečištění běžného, tedy pokud dům stojí u prašné ulice nebo se nachází v lokalitě s vyšší mírou znečištěného ovzduší, mohou objevit znečištění kvůli mikroorganismům, kterým se daří ve vlhkém prostředí bez dostatku slunečního záření. Nejčastěji se jedná o řasy, mechy, plísně a lišejníky. Ve vlhku s nedostatkem slunce nestíhají zdi pořádně proschnout, velice často bývá viditelně postižená severní strana domu.

Fasáda je vizitkou každého domu

Proč fasádu čistit?

Pravidelné čištění a ošetřování fasád je nezbytnou součástí údržby každého bytového domu a to z několika důvodů.

Můžeme zmínit stránku estetickou, kdy pohled na znečištěnou fasádu nedělá radost nikomu z nás. Čištění a ošetření fasády prodlužuje životnost omítek, při správně provedené impregnaci nedochází k degradaci mrazem. Fasáda je mnohem odolnější proti povětrnostním vlivům. Sníží se tvorba řas, plísní a lišejníků. Fasáda se mnohem méně špiní.

Čištění fasády pomůže i v interiérech – v bytech se bude méně prášit. Nemůžeme opomenout ani zdravotní hledisko, protože fasáda zarostlá mikroorganismy a znečištěná špínou se stává potencionálním zdrojem alergenů. Mikroorganismy, tedy řasy, černé plísně a jejich spóry, jsou škodlivé pro zdraví člověka. Šíří se vzduchem kolem celého domu, pronikají i dovnitř a vytváří zvlášť nevhodné podmínky pro malé děti a starší lidi.

Čištění fasády Vám pomůže i s odstraněním grafitti. Žádané jsou i antigrafitti nátěry, které pouličním umělcům značně tvorbu znepříjemní.

Jaké jsou možnosti?

V rámci našeho klientského servisu nabízíme služby odborného technika, který si s Vámi sjedná osobní schůzku a zhodnotí stav a míru znečištění nemovitosti. Na místě odebere vzorky a na kousku fasády Vám ukáže, jak by mohla fasáda po čištění vypadat. Dále navrhne vhodný postup a řešení, zda fasádu stačí pouze vyčistit a naimpregnovat nebo bude potřeba realizovat i nový nátěr fasády.

Je již na klientovi, zda doporučený postup dodrží či nikoliv. Možností, jak ošetřit fasádu je nespočet, proto se snažíme klientovi navrhnout co nejpřehlednější řešení.

Ošetření a mytí fasád, zvlášť u zateplených domů, by se mělo správně opakovat jednou za 5-8 let.

Pro nezávaznou studii proveditelnosti nás neváhejte kontaktovat.

Pavlína Večeřová

Toman finance group, s.r.o.

+420 730 954 602

www.tomanfinance.cz


Mohlo by vás zajímat

Jak se v SVJ připravit na shromáždění?

Jak se v SVJ připravit na shromáždění?

Chystáte shromáždění svého SVJ nebo BD, ale nevíte, co všechno je vlastně třeba? Přečtěte si náš článek a zkontrolujte si, jestli máte vše správně připravené.

Dobré vzpomínky s Dobrou rekonstrukcí

Dobré vzpomínky s Dobrou rekonstrukcí

Co vás dělá šťastnými? My se tak cítíme ve chvíli, když jedeme kolem opraveného domu, kde se lidem lépe bydlí. Kolem míst, kam jsme přivezli kvalitu ve formě stavebnictví nebo třeba projektového managementu. Kde se nevyhazovaly peníze oknem. Kde nám za naši práci děkujete, a my se na vás pokorně usmíváme.