I bytový dům může mít chytré a úsporné vytápění

Žijeme v době chytrých telefonů, televizí, automobilů a zažíváme tak počínající boom internetu věcí. Většina novostaveb má již zdroje tepla vybavené chytrou technologií, ale v panelových domech je stále nejrozšířenější klasické ústřední (dálkové) vytápění. Přesto může mít nyní i panelový dům chytré a úsporné vytápění přístupné přes internet. Takovým systémem je bezesporu patní regulace EKOREG-BXC, která je vybavena aplikací Visual Web. Dokáže rovněž garantovat nepřekročení sjednaného výkonu (odběrové špičky) v případě výkonových smluv s dodavatelem tepla.

I bytový dům může mít chytré a úsporné vytápění

„Problematice snižování spotřeby tepla v bytových domech se věnujeme již od roku 1997 a za tuto dobu jsme našim zákazníkům po celé ČR ušetřili stovky miliónů korun za zbytečně neodebrané teplo“, poznamenal hned v úvodu Pavel Kocián, jednatel společnosti WILKOP – trade. „Náš současný systém EKOREG - BXC, rozšířený o inteligentní prvky a vzdálený dohled s aplikací Visual WEB se plně přizpůsobuje potřebám domu, ve kterém je nainstalovaný, a dodává jen tolik tepla, kolik obyvatelé domu využijí, a to nezávisle na dodavateli tepla. O účinnosti tohoto inteligentního systému vytápění, nejlépe vypovídají vyhodnocení úspor, která pravidelně provádíme našim spokojeným zákazníkům“, dodal Pavel Kocián.

VISUAL WEB – TEPLO POD VAŠÍ KONTROLOU

Aplikace Visual WEB umožňuje obyvatelům bytového domu mít celý systém EKOREG – BXC neustále pod kontrolou, a to kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím internetu. Po spuštění této aplikace jsou uživateli dostupné nejen aktuální parametry vytápění v grafické podobě, ale i další informace, jako je aktuální spotřeba tepla v jednotlivých měsících, informace o odběrových špičkách, informace o případných poruchových stavech technologie a další důležité informace – viz ukázková aplikace Visual WEB.

DISPEČINK A JEHO VÝHODY

„Například v Praze, Ostravě a Brně jsou systémem EKOREG – BXC s aplikací Visual WEB již vybaveny desítky bytových domů, přičemž každý je automaticky propojen s firemním dispečinkem“, vysvětluje Pavel Kocián. Dispečink má své nesporné výhody. Nejenže dokáže včas odhalit jakýkoliv problém s vytápěním a zajistit jeho odstranění, ale jeho prostřednictvím provádí firma WILKOP – trade bezplatně aktualizace řídícího softwaru. „Pro zajímavost - jen letos jsme všem našim zákazníkům provedli již pět aktualizací SW, které dále vylepšují činnost systému EKOREG – BXC“, dodal na závěr Pavel Kocián.


Mohlo by vás zajímat

Jak vytápět úsporně? Dejte šanci decentrálním zdrojům

Jak vytápět úsporně? Dejte šanci decentrálním zdrojům

Cena energií jde v poslední době strmě vzhůru, což se týká i teplárenství. Pokud chcete váš bytový dům v budoucnu vytápět úsporně, je třeba se poohlédnout po chytrém řešení, díky kterému nebudete závislí na centrální soustavě. Takové řešení přináší Bohumil Matyska ze společnosti Energo-Space consult, která se zabývá výrobou tepla a teplé užitkové vody z decentrálních zdrojů.

Anonymita obyvatel v obytných domech jako trend moderní doby i přízrak nejistoty a nebezpečí

Anonymita obyvatel v obytných domech jako trend moderní doby i přízrak nejistoty a nebezpečí

Společné soužití mnoha lidí na malém prostoru, uspěchaná doba, změny pracovních návyků. To vše jsou příčiny, které narušují rodinné vztahy a o těch sousedských nemluvě. Tyto změny vedou k anonymitě a v sousedství nevyhnutelně k obavám, nedůvěře i neochotě se podílet na společné údržbě sdíleného majetku. Pokud jste správce nebo majitel nemovitostí, přistupte k řešení této situace komplexně.