I bytový dům může mít chytré a úsporné vytápění

Žijeme v době chytrých telefonů, televizí, automobilů a zažíváme tak počínající boom internetu věcí. Většina novostaveb má již zdroje tepla vybavené chytrou technologií, ale v panelových domech je stále nejrozšířenější klasické ústřední (dálkové) vytápění. Přesto může mít nyní i panelový dům chytré a úsporné vytápění přístupné přes internet. Takovým systémem je bezesporu patní regulace EKOREG-BXC, která je vybavena aplikací Visual Web. Dokáže rovněž garantovat nepřekročení sjednaného výkonu (odběrové špičky) v případě výkonových smluv s dodavatelem tepla.

I bytový dům může mít chytré a úsporné vytápění

„Problematice snižování spotřeby tepla v bytových domech se věnujeme již od roku 1997 a za tuto dobu jsme našim zákazníkům po celé ČR ušetřili stovky miliónů korun za zbytečně neodebrané teplo“, poznamenal hned v úvodu Pavel Kocián, jednatel společnosti WILKOP – trade. „Náš současný systém EKOREG - BXC, rozšířený o inteligentní prvky a vzdálený dohled s aplikací Visual WEB se plně přizpůsobuje potřebám domu, ve kterém je nainstalovaný, a dodává jen tolik tepla, kolik obyvatelé domu využijí, a to nezávisle na dodavateli tepla. O účinnosti tohoto inteligentního systému vytápění, nejlépe vypovídají vyhodnocení úspor, která pravidelně provádíme našim spokojeným zákazníkům“, dodal Pavel Kocián.

VISUAL WEB – TEPLO POD VAŠÍ KONTROLOU

Aplikace Visual WEB umožňuje obyvatelům bytového domu mít celý systém EKOREG – BXC neustále pod kontrolou, a to kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím internetu. Po spuštění této aplikace jsou uživateli dostupné nejen aktuální parametry vytápění v grafické podobě, ale i další informace, jako je aktuální spotřeba tepla v jednotlivých měsících, informace o odběrových špičkách, informace o případných poruchových stavech technologie a další důležité informace – viz ukázková aplikace Visual WEB.

DISPEČINK A JEHO VÝHODY

„Například v Praze, Ostravě a Brně jsou systémem EKOREG – BXC s aplikací Visual WEB již vybaveny desítky bytových domů, přičemž každý je automaticky propojen s firemním dispečinkem“, vysvětluje Pavel Kocián. Dispečink má své nesporné výhody. Nejenže dokáže včas odhalit jakýkoliv problém s vytápěním a zajistit jeho odstranění, ale jeho prostřednictvím provádí firma WILKOP – trade bezplatně aktualizace řídícího softwaru. „Pro zajímavost - jen letos jsme všem našim zákazníkům provedli již pět aktualizací SW, které dále vylepšují činnost systému EKOREG – BXC“, dodal na závěr Pavel Kocián.


Mohlo by vás zajímat

Co říká zákon na zvyšování nájemného? Jak se vyhnout soudním sporům?

Co říká zákon na zvyšování nájemného? Jak se vyhnout soudním sporům?

Častým sporem při uzavírání nájemních či podnájemních smluv bývá vyjednávání o výši nájemného. Nájemce chce platit co nejméně, pronajímatel naopak sjednat nájemné ve vysoké výši. Ceny nemovitostí a s tím související náklady se však v průběhu trvání nájmu mění, většinou směrem vzhůru. Nemalý podíl na výši nájemného má také rostoucí míra inflace. Nájemní vztah proto musí na vzniklé situace adekvátně reagovat.