Jak mít na balkonu soukromí? Vsaďte na příodní materiály!

Balkon či terasa jsou oázou klidu, místem, kde si krásně odpočinete především v horkých dnech. Často se ale stává, že v nich nemáte dostatečné soukromí, ať už kvůli sousedům, členům SVJ nebo třeba kvůli rušné ulici. Balkonové zástěny vám jej zaručí!

Jak mít na balkonu soukromí? Vsaďte na příodní materiály!

Spousta benefitů v jednom kroku

To nejcennější, co vám balkonové zástěny mohou nabídnout, je soukromí. Co by vás ale možná nenapadlo? Že vás zástěna ochrání nejen před sousedy a zvědavými zraky ostatních členů společenství vlastníků jednotek, ale také před počasím! Před deštěm, větrem a některé materiály dokonce i před UV zářením. Zástěny bývají často z velmi odolných materiálů, které jsou omyvatelné a snadno se udržují. Nezáleží na tom, jestli máte balkonovou konstrukci z kovových tyček nebo celou prosklenou, případně plastovou. Balkonovou zástěnu můžete umístit na jakýkoliv typ. Z každé strany ji připevníte k zábradlí podle poskytnutých úchytů, balkon dostane úplně nový kabát a vy získáte víc klidu a soukromí.

Schovejte se před sousedy, členy SVJ

Přestože platí zlaté pravidlo, a to "miluj souseda svého", ne vždycky jej milujeme natolik, abychom v jeho společnosti chtěli i relaxovat. Často nás právě blízkost balkonů odradí, a tak vůbec tuto část bytu nevyužíváme tak, jak bychom mohli. Nejsnadnější a nejúčinnější řešení, které vám umožní trávit na balkoně čas kdykoliv a klidně i v plavkách, je právě balkonová zástěna. Tato konstrukce k balkonu většinou patří automaticky, pokud ji ale nemáte, nic nebrání tomu, abyste si ji nainstalovali sami. Nemusí se vůbec jednat o stavební zásah. Nepotřebujete tedy žádné hlasování členů SVJ či řešit tuto změnu v rámci schůze SVJ. Zástěnu můžete snadno připevnit k boční konstrukci balkonu nebo ji zavěsit na balkon nad vámi.

Vyberte si přírodní materiály

Pro spoustu z nás je balkon nebo lodžie náhradou za zahradu. Ať už jde o pěstování bylinek, květin nebo o obyčejný odpočinek a lenošení na čerstvém vzduchu. Abyste se na balkoně cítili o trochu více obklopení přírodou, můžete si balkon vylepšit zástěnou z přírodních materiálů. Nikde není psáno, že jeden balkon musí být jako druhý a ten svůj byste si měli udělat podle vlastních představ. Pokud třeba rádi posedíte v ratanovém křesílku, můžete ho doplnit ratanovou, rákosovou nebo bambusovou zástěnou.

Vsaďte na maximální odolnost

Jestli se vám zdá, že ratanů, rákosů, bambusů a jiných přírodnin je všude až příliš, můžete vyzkoušet umělé materiály. Často jsou velmi odolné, zpravidla odolnější než materiály přírodní a skvěle se dají zastřižením přizpůsobit jakémukoliv balkonu. Co vás jistě potěší, je fakt, že takové materiály vás mohou ochránit před UV zářením, což ty přírodní rozhodně nedokáží. A navíc si můžete dle svého vkusu zvolit jakýkoliv motiv. Od imitace kamene přes barevnou mozaiku až po celobarevné pestré kousky. A přiznejme si, to vám bambus nenabídne!

Sousedé.cz - s námi máte domy v kapse

Zaregistrujte se a vyzkoušejte náš portál společenství vlastníků. Náš portál SVJ vám usnadní život. Mějte váš dům v kapse.


Mohlo by vás zajímat

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Máte ve vašem domě nainstalovaný již mnoho let starý zamykací systém? Pak je načase zamyslet se nad jeho výměnou. I když je váš současný zámkový systém nadále funkční, jeho včasná výměna je investicí do výrazného zvýšení bezpečnosti všech obyvatel domu, jejich majetku i majetku a vybavení ve společných prostorách.

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.