Jak na společnou schůzi

Shromáždění vlastníků bytů či členské schůze bytových družstev se mohou někomu zdát jako ztráta času. Ale chtě nechtě jsou pro obyvatelé bytových domů důležité. Proč? Mají zde totiž možnost se vyjádřit k aktuálnímu dění v domě, k plánovaným opravám a třeba i změnit věci, které se jim na domech nelíbí. Jak ale přilákat co nejvíce obyvatel domu na jedno místo a to opakovaně? Hrubým násilím se nic nevyřeší, chce na to jít chytře. A malá nápověda - nejenom láska prochází žaludkem.

Jak na společnou schůzi

Pojďme si rychle zrekapitulovat, co takové schůze obnáší a proč se jich účastnit. Krom toho, že se dozvíte, kdo komu vysypal před pěti lety odpadky před vchod a čí dítě běhá po bytě a dupe, zjistíte i mnoho zajímavých a důležitých faktů o domě kde bydlíte. Například jaké opravy dům čekají, jestli vám i tento podzim bude zatékat do bytu, či se střecha již konečně opraví. Samozřejmě, že schůze se nesvolává při každé výměně žárovky na chodbě, ale především, když je potřeba velkých investic, povinné schválení hospodaření a schválení rozpočtu na následující období. Právě na takové schůze je potřeba přilákat co nejvíce obyvatel domu. Nutno ještě podotknout, že na některé schůze je potřeba přizvat notáře a jeho služby nejsou zadarmo. Takže při dalším svolání schůze a opětovnému pozvání notáře se to nějak musí zaplatit a kdo to platí? Přece my všichni ze společného účtu družstva či společníků vlastníků, takže kdo se schůzím vyhýbá a považuje je za zbytečné, stojí sám proti sobě.

Otázkou tedy zůstává jak přilákat co nejvíce obyvatel domu, aby se na schůzi dostavili, i když je jejich zájem o údržbu domu menší a radši by večer strávili například v kině. Pořádat rockový koncert v kočárkárně by zřejmě nebylo moudré rozhodnutí, ačkoliv kreativitě se meze nekladou. Jednodušší alternativou je v létě uspořádat schůzi venku a spojit ji s menším piknikem či obstarat na schůzi občerstvení. A nechat obyvatelům domu menší prostor pro vzájemné seznámení a povídaní nad šálkem kávy či kouskem domácího koláče.

Každé období přináší příležitost jak oživit povětšinou nudné a stále se opakující schůze. V prosinci to může být příchod Mikuláše, kdy by obyvatelé domu přišli i s dětmi, o které by se postaral Čert, Mikuláš a Anděl. Dospělí se mezitím mohou věnovat důležitým otázkám ohledně bydlení. Na jaře jsou příležitostí Velikonoční svátky a s tím i spojené malování vajíček a pletení pomlázek.


Mohlo by vás zajímat

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí je výzva, do které se pouští stále více lidí. Představa, že si svůj byt přizpůsobíte přesně podle svých potřeb a představ za nižší náklady je totiž velmi lákavá. Vedle finančních úspor navíc získáte cenné dovednosti a pocit hrdosti za úspěšně dokončený projekt. Ale jak se do toho pustit? A jaké nástroje vám mohou při rekonstrukci pomoci?