Jak se zbavit hluku od souseda?

Hluk jako nežádoucí součást životů mnoha z vás

Jak se zbavit hluku od souseda?

Motivací pro odhlučnění bývá hluk. Hluk je jev obtěžující, nechtěný a nežádoucí. Zkrátka něco, čemu chceme říct jednou provždy NE. Odhlučnění je ozdravný způsob udělat si klidný a zdravý domov, domov kam se rádi vracíme.

Bytový dům je o toleranci, ale i ta má své hranice

Sousedy si nikdo nevybíráme. Prostě přijdou, nastěhují se a chtějí bydlet. Stejně jako my. Každý má ovšem jiné návyky a zvyky, jak si představuje takové sousedské soužití. Někomu vadí dupání, dalšímu hlasitá televize, ten si zase pozdě v noci rapuje a ta si zpívá ve sprše. Grilování na balkoně, nejen že potrápí sousedy nelibými vůněmi, ale toho křiku, co při tom nadělají…

V současné době přišly na pořad dne bytové domy, kde je více různých bytových jednotek. V dolních neatraktivních patrech jsou jeden vedle druhého nasázeny malé byty a ve vyšších podlažích se dle atraktivity navrhují větší bytové jednotky 3+kk, 4+kk apod. Tím, že se bytové jednotky jednotně neopakují a dispozice je po výšce domu proměnná, tak vzniká velký nárok na akustickou, hlukovou pohodu uvnitř takového domu. Často je tento fakt opomenut a je na něj vzpomenuto až po nastěhování nájemníků/majitelů nových bytů. Co naplat, že jsme se snažili o energeticky úsporný dům, co naplat, že architektonicky jde o široko daleko vkusnou a esteticky zdařilou budovu. Kouzlo se vytratí při prvních hlučných, hlukových a nepříjemných problémech.

Odhlučnění jako ozdravující proces

Odhlučnění má tedy ozdravující proces. Více se po něm usmíváme, lépe spíme a snadno si po něm odpočineme. Záleží však jen na jedné věci. Odhlučnit kvalitně. Akustické desky WOLF PhoneStar® Vám pomohou odhlučnit místnost na minimu plochy. Skladbě konstrukci stačí ošetřit jen 4 cm systémovou vrstvou. Proč si zbytečně ubírat cenné metry čtvereční bytu, když existuje řešení, které zabere minimum místa. Akustické desky WOLF PhoneStar® Vám zachrání Vaše nervy, zdraví i obytný prostor. Systémovou skladbu zvládne dle návodu i český domácí kutil. Pro správnou funkci je důležité dodržet a nevynechat žádné kroky z návodu instalace desek WOLF PhoneStar®.

Příručka poslední záchrany

Na základě požadavku trhu společnost CIUR sestavila Příručku správného odhlučnění, která se věnuje po většině bytovým domům a základní pomůckou pro bytová družstva a SVJ. Příručku lze získat spojením na společnost CIUR, která poskytuje veškerou konzultaci spojenou s odhlučněním, případně navrhne řešení vhodná pro daný objekt.

Zdroj foto: https://www.akustickaizolace.cz/

______________________________________________________________________ CO VŠE MŮŽETE SE SOUSEDÉ.CZ ZÍSKAT:


Mohlo by vás zajímat

Jak se zbavit sršního hnízda a jak o tom informovat?

Jak se zbavit sršního hnízda a jak o tom informovat?

Sršni jsou známy jako nežádoucí sousedé, kteří mohou způsobit problémy, zejména pokud se rozhodnou postavit své hnízdo blízko lidských obydlí. Je třeba být opatrný při manipulaci se sršním hnízdem, protože sršni mohou být agresivní, pokud cítí, že je jejich hnízdo ohroženo. V tomto článku se podíváme na to, jak se zbavit sršního hnízda a jak o tom informovat.

Účinná likvidace štěnic svépomocí: co funguje a co ne?

Účinná likvidace štěnic svépomocí: co funguje a co ne?

Likvidace štěnic svépomocí je nepříjemná disciplína. Ale nikoliv nemožná. Důkazem jsou stovky recenzí od lidí, kteří se štěnic sami zbavili. Pokud infestace nenarostla do nezvládnutelných rozměrů, při správném postupu je možné se štěnic zbavit svépomocí.