Jak zajistit zasklení balkónu nebo lodžie v bytovém domě?

Zasklení balkónu nebo lodžie je rozhodně přínos pro bytovou jednotku, kromě toho, že získáte další obyvatelný prostor, se zvýší i cena bytu.

Jak zajistit zasklení balkónu nebo lodžie v bytovém domě?

Samotné zasklení balkónu či lodžie vám samozřejmě provede profesionální firma. Když však bydlíte v bytovém domě, je dobré zjistit, jestli potřebujete stavební povolení, případně se domluvit s dalšími vlastníky bytů, že si necháte balkóny zasklít hromadně, aby to bylo levnější a fasáda působila jednotně, což se často děje v rámci revitalizace a zateplení celého domu.

Když jste majitel bytu nebo správce SVJ a řešíte zasklení balkónu či lodžie, základem je zajít na příslušný stavební úřad. Tam se dozvíte, jestli vám stačí ohlášení nebo budete potřebovat stavební povolení. Obvykle ohlášení stavebnímu úřadu nestačí a budete muset splnit určité požadavky a získat stavební povolení. Ale záleží na daném stavebním úřadu.

Vyberte osvědčeného dodavatele

Člověk by si řekl, že zasklení balkónu není tak velká změna, ale přece jen se jedná o stavbu. Poměrně velké prosklené plochy musí odolávat silným náporům větru, proto by měli zasklení provádět odborníci, kteří předem posoudí i technický stav balkónu a celé konstrukce. Často je instalace zasklení spojena i s výměnou zábradlí.

rámové zasklení oken

Jde také o to, vybrat vhodný systém zasklení (rámový či bezrámový) tak, aby vše splňovalo normy a aby byla stavba bezpečná.

Každopádně zasklený balkón nebo lodžie přináší významné výhody. Zlepší se tepelně izolační vlastnosti domu, sníží se hlučnost a prašnost z ulice, dům vypadá lépe a balkón sedá využívat i mimo letní sezónu. V neposlední řadě pak zasklení znamená další překážku pro případné zloděje, protože má možnost uzamykání.

Nakonec ještě zmíníme, že je důležité vybrat k realizaci zkušenou profesionální firmu, která má nejen dobré reference, ale hlavně také potřebné osvědčení a zkušenosti.

Více o Svět oken, s.r.o.

Zdroj foto: Svět oken, s.r.o.


Mohlo by vás zajímat

Jak se zbavit sršního hnízda a jak o tom informovat?

Jak se zbavit sršního hnízda a jak o tom informovat?

Sršni jsou známy jako nežádoucí sousedé, kteří mohou způsobit problémy, zejména pokud se rozhodnou postavit své hnízdo blízko lidských obydlí. Je třeba být opatrný při manipulaci se sršním hnízdem, protože sršni mohou být agresivní, pokud cítí, že je jejich hnízdo ohroženo. V tomto článku se podíváme na to, jak se zbavit sršního hnízda a jak o tom informovat.