Nálada na stěně aneb tip na lepší (sebe)organizaci

Když se řekne nástěnka, mnohým se vybaví korek na stěně zavěšený svisle nebo vodorovně a spousta připíchnutých úkolů, jinými slovy nuda. Co takhle nástěnku upgradovat, využít naplno a personalizovat podle svého nebo svých ratolestí? Vytvořit si z ní pro vás, vaše děti či celou rodinu interaktivní organizaci na stěnu?

Nálada na stěně aneb tip na lepší (sebe)organizaci

foto: Mebeljournal.ru

Vytvořením nástěnky si rozvinete nejen smysl pro povinnost, estetiku, ale i pro zaznamenávání příjemných chvil v kruhu rodinném, s kamarády, vzpomínkových artefaktů z dovolených, výletů a nevšedních zážitků. Ty vám budou evokovat emoce s artefakty na nástěnce spojené, budou vás neustále inspirovat, motivovat a dělat radost, jak je libo. Kdo by něco takového nechtěl? Mrkněte na nejzajímavější možnosti, vyberte si barvu, tvar a materiál a je to!

  1. Ve znamení „to do“ listu

Nejen pro všechny školou povinné je nezbytný pocit, že i plnění domácích povinností je vlastně hra, ve které je výhrou radost z dobře odvedené práce! Nechte je proto dětem hezky na očích. Nejlépe přímo na protější stěně psacího stolu vystavte jejich úspěchy a splněné úkoly. Poslouží k tomu jak obyčejná nástěnka, tak více nástěnek vedle sebe nebo rovnou celá kreativní stěna. Důležité je jediné. Své místo by zde měla mít budoucnost i minulost, tedy mezi inspiracemi, motivacemi a vzpomínkami by se měl vyjímat „to do“ list či kalendář. Děti bude motivovat při plnění těžších úkolů a příště už se třeba tak snadno nevzdají…

foto: Weboo.link

foto: Dinoheromommy.com

  1. Co ocení malí rozumbradové?

Ve většině kluků dřímá malý závodník, fotograf či dobrodruh, ale není tomu tak vždy! Mnohdy jsou skryté touhy chlapců daleko zajímavější a děti je těžko slovně definují. Inspirujte se opravdovou vnitřní vášní svého syna a společně vytvořte nástěnku ve stylu nejoblíbenější tematiky. I taková drobnost může podnítit ambicióznost, dodat sebevědomí a přinést radost ze splněných úkolů.

foto: Style-files.com

foto: Goerie.com

foto: Brit.co

  1. Co potěší malé parádnice?

Hromadění „krásných“ věcí si přímo říká o místo, kde by se daly všechny vystavit. Vystavte je! Můžete je pověsit, přišpendlit nebo usadit na konkrétní místo. Nástěnka nemusí být pouze korková, kterou zaplňujete připínáním jednotlivých věcí, kov jako materiál poslouží podobně dobře a mnohdy postačí i holá stěna. Obstarejte si kolíčky či barevné lepenky, které vše udrží na místě, přidělejte k nástěnce madlo nebo poličku a všichni budou šťastni spolu.

foto: Antic-chic.blogspot.cz

foto: Myparadissi.com

  1. Univerzální organizátory úkolů

Nástěnka může vzniknout prakticky z čehokoliv, co lze uchytit ke zdi: ze sítě, tabule, mříže nebo samotných desek. Dá se kombinovat s nábytkem, poličkami, úchyty, skříňkami, deskami, háčky atd. Ocení ji předškoláci i vysokoškoláci, holky a kluci a v neposlední řadě i vy sami. Upomínací nástěnka se vždycky hodí! Ke zvážení přijde i společná rodinná nástěnka. Budete mít o všem a všech přehled. Barevné kombinace a styly se dají jednoduše měnit, a když se trochu vynasnažíte, může být nástěnka i působivou dekorací v kuchyni nebo předsíni. Hrajte si, motivujte se, radujte se s vlastní nástěnkou!

foto: Architectureartdesigns.com

foto: Parents.com

foto: S102.photobucket.com

foto: Media-cache-ec0.pinimg.com

A co vy a nástěnky, moodboardy, interaktivní organizace na stěně? Už máte vybráno? Napište nám, co z toho byste vybrali!

Zdroj článku:


Mohlo by vás zajímat

Jaké jsou možnosti luxusní koupelny v bytovém domě?

Jaké jsou možnosti luxusní koupelny v bytovém domě?

Uvažujete o rekonstrukci koupelny, nebo o menším vylepšení tohoto prostoru? Nemusíte se bát, že v menším prostoru nebudete mít prostor pro moderní prvky. Luxusní koupelnu si lze zařídit i v bytovém domě. Je třeba rozhodnout o svých prioritách a pořádně si prohlédnout nabídku na trhu, ať si vyberete to pravé řešení pro vás. V koupelně trávíme čas každý den, tak proč si tyto momenty nezpříjemnit?

Zbořme stereotypy: Co opravdu stojí za výskytem štěnic a jak je správně zlikvidovat

Zbořme stereotypy: Co opravdu stojí za výskytem štěnic a jak je správně zlikvidovat

Drtivá většina lidí si přítomnost štěnic dokáže představit jenom v levné ubytovně bez dostatečného hygienického zázemí, kde se tísní desítky lidí. Ovšem v dnešní době se štěnice čím dál tím častěji objevují i v naprosto běžných domácnostech, kde je úklid samozřejmostí. Jaké jsou tedy zdroje zavlečení a proč není třeba se za výskyt štěnic stydět?

Jak ochladit domácnost během letních veder?

Jak ochladit domácnost během letních veder?

Máte doma během letní vlny veder příliš horko? Nezoufejte, existuje mnoho způsobů, jak dostat teploty na příjemnou úroveň. Ty nejlepší vám prozradíme v dnešním článku.