Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky? Jde to!

Jakmile nastane léto, lidé balí kufry a vyrážejí k moři, na koupaliště a v podstatě kamkoliv, kde si mohou užít chladné vody, která je před vysokými teplotami spolehlivě ochrání. Není divu, v některých bytech a domech je při vyšších teplotách doslova nedýchatelno, a tak se může zdát lepší, když odjedete někam pryč. Pravdou však je, že kvůli horku nemusíte utíkat nikam daleko, chládek si totiž můžete bez problému zařídit i doma, stačí k tomu jen kvalitní klimatizace.

Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky? Jde to!

Snadné řešení bez větších stavebních úprav

Když dojde na nákup klimatizace, obvykle se nabízejí dvě možnosti - nástěnná a mobilní. Obě varianty vám mohou nabídnout slušný chladící výkon i spotřebu energií, avšak mají i své nevýhody, které určitě třeba vzít při výběru v potaz. Je známo, že nákup a montáž klasické nástěnné klimatizace vyjde poměrně draho a navíc vyžaduje docela rozsáhlé stavební úpravy, zatímco ta mobilní zabírá v místnosti dost místa a také potřebuje stát u okna, aby mohla hadicí vypouštět teplý vzduch ven. Naštěstí existuje alternativní řešení v podobě kompaktních klimatizací Olimpia Splendid UNICO. Hodí se do každého bytu, kde není možné na budovu umístit klasickou klimatizací s venkovním kompresorem. Veškerá technologie, která se stará o chlazení místnosti, je zabudovaná přímo v klimatizaci, takže žádná venkovní jednotka není potřeba. Jediné úpravy, které jsou potřeba udělat, se týkají vyvrtání otvorů pro vývod a nasávání vzduchu - toť vše!

Video - https://youtu.be/bsvaBp1Xm0g

Chlazení i vytápění snadno a rychle

Protože kompaktní klimatizace nemají žádnou venkovní jednotku, skvěle se hodí do historických budov a dalších míst, kde by takové zařízení kazilo estetický dojem z celého domu. Určitě oceníte také jejich silný chladící výkon, tichý provoz, energetickou úspornost nebo také to, že umožňují nejen chlazení, ale také vytápění, díky čemuž zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Jediné, co k instalaci kompaktní klimatizace potřebujete, je vrtačka s odpovídajícím vrtákem. Pak už jen stačí podle instrukcí v přiloženém nákresu vyvrtat díry pro odvod a nasávání vzduchu a k upevnění klimatizace, vložit do nich trubky, nasadit klimatizaci, připojit ji k elektrickému vedení a máte hotovo. Jelikož kompaktní klimatizace nevyžadují žádné větší stavební úpravy, při jejich montáži se vyhnete vyřizování stavebního povolení. Všechny další důležité parametry najdete do detailu popsané například ve tomto samostatném článku Jak vybrat mobilní klimatizaci.

Je na vás, zda si na montáž klimatizace UNICO troufnete sami nebo se raději rozhodnete obrátit na profesionálního technika, který to udělá za vás. Pokud však nakoupíte na Vzdušín.cz, můžete se spolehnout na to, že k vám technika pošleme, ať už bydlíte v kterékoliv části České republiky. Kontaktujte nás prostřednictvím naší zákaznické linky nebo na naší emailové adrese a domluvíme se na takovém řešení, které bude maximálně vyhovovat vašim požadavkům.


Mohlo by vás zajímat

Dědická smlouva

Dědická smlouva

Dědickou smlouvu řadíme mezi lidmi oblíbený prostředek rozdělení budoucí pozůstalosti mezi své dědice. V praxi potenciální zůstavitel uzavře dědickou smlouvu se svými dědici kdykoliv za trvání jeho života.

Úvěrový rok s nádechem pandemie!

Úvěrový rok s nádechem pandemie!

Pandemie, s níž se ČR potýká více než rok a půl, změnila život Čechů v mnoha ohledech. Zásadně zasáhla do jejich životního stylu, pracovního života a v nepolední řadě ovlivnila i jejich přístup k financím.

Elektřina zdražuje. Jak se mohou SVJ ochránit?

Elektřina zdražuje. Jak se mohou SVJ ochránit?

Trh s energiemi prochází bouřlivým vývojem a ceny elektřiny a plynu šplhají do nebetyčných výšin, kde jsme si je ještě loni nedokázali představit, což má velký vliv na rozpočet společenství vlastníků jednotek. Zároveň se otřásá v základech důvěra k dodavatelům elektřiny, kteří najednou dávají najevo, že jim domluvené závazky nic neříkají. Jak v současné době může SVJ najít spolehlivého dodavatele energií?