Nová mobilní aplikace ZABEZPEČTE SE pomůže vám i vašim sousedům!

Portál Sousedé.cz, jako mediální partner komplexního prevenčního projektu Policie ČR – Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům, přináší čerstvé informace o zahájení projektu.

Nová mobilní aplikace ZABEZPEČTE SE pomůže vám i vašim sousedům!

29. 11. 2018 proběhla na Policejním prezidiu tisková konference, která celý projekt zahájila. Hlavním bodem konference bylo představení zbrusu nové mobilní aplikace s názvem ZABEZPEČTE SE. Jedná se o unikátní počin, který, doposud, nemá minimálně v Evropě obdoby! Aplikace jednoduše vysvětluje, jaké zásady má správné a účinné zabezpečení vašeho majetku. Ať již se jedná o byt, celý bytový dům, rodinný dům nebo rekreační objekt. Prostřednictvím informací o požadavcích na různé úrovně zabezpečení – u různých objektů, se z vás tak stávají tak říkajíc odborníci. S těmito vědomostmi vás již nemůže obelstít prodejce, který by se vám snažil vnucovat produkty a systémy, které ve skutečnosti nejsou certifikované a nesplňují žádné předepsané bezpečnostní RC třídy (Resistance Class), která značí úroveň odolnosti výrobku vůči násilnému (destruktivnímu i nedestruktivnímu) napadení pachatelem.

Aplikace tak aktivně napomáhá ke správnému zabezpečení vašeho majetku, které je skutečně účinné a plní i primární funkci odrazení pachatele od záměru vyloupit vás. Dále také snižuje riziko zejména u seniorů, kteří jsou náchylnější a méně zdatní k odhalení nekalých obchodních praktik (popřípadě podomních prodejců), kteří se jim snaží prodat bezcenné výrobky.

S touto aplikací vám stačí, pokud se budete řídit jejími doporučeními. To znamená, u pořizovaných bezpečnostních systémů a produktů, trvat na prokázání jejich požadované bezpečnostní RC třídy, doložením platných certifikátů (vydaných, na základě testování produktů, ve státem akreditované zkušebně na území ČR) prodejcem.

Ideální volbou, pokud si chcete být jistí – je kontaktovat přímo člena Cechu mechanických zámkových systémů ČR (CMZS), který je garantem nabídky relevantních produktů a zejména také jejich odbornou montáží včetně servisu a údržby. Mobilní aplikace disponuje kompletní databází členů CMZS z celé republiky. Obsahuje také funkci vyhledávání nejbližšího člena dle místa vašeho bydliště.

Shlédněte první newsletter s informacemi o tom, jak celý projekt bude probíhat.

Celý projekt sledujeme a brzy se ozveme s dalšími novinkami.

Závěrem uvádíme ještě několik užitečných odkazů na média, tiskové zprávy, záznam z TK a proběhlé reportáže.

Web MV-ČR ZDE: Záznam z TK na ČT 24 ZDE: (po kliknutí na odkaz si video přetočte na čas: 45.49)

Reportáž na TV NOVA ZDE

Reportáž Události na ČT ZDE: (po kliknutí na odkaz si video přetočte na čas: 26.45)

On-line článek Blesk.cz ZDE


Mohlo by vás zajímat

Ochrana dat vlastníků jednotek při využívání externích dodavatelů

Ochrana dat vlastníků jednotek při využívání externích dodavatelů

Ochrana osobních údajů je často interpretována jako zbytečná a otravná administrativa, kterou po nás vyžaduje Evropská unie a SVJ zbytečně zatěžuje. To je ale zbytečně negativní pohled. Ochrana soukromí je jednou z hodnot, kterou česká ústava chránila dávno před naším vstupem do Evropské unie. A administrativní zátěž pro SVJ lze chytře minimalizovat.

Hledáte kde ušetřit? Investujte do výměny starých špaletových oken a ušetřete tisíce korun ročně!

Hledáte kde ušetřit? Investujte do výměny starých špaletových oken a ušetřete tisíce korun ročně!

Letošní raketový růst ceny energií jen potvrdil skutečnost, že meškat s úspornými opatřeními se nevyplácí! Pokud uvažujete o výměně oken ve vašem SVJ není již na co čekat, ceny energií pravděpodobně ještě porostou a inflace postupně prostupuje do všech oborů. Našetřené peníze v SVJ tak stále rychleji ztrácí na své reálné hodnotě. Proč investovat zrovna do výměny oken a na co si dát pozor?