Obrovský obývák ve 2+KK

Z neútulného bytu s nepříliš zdařilou dispozicí, se stal moderní a prosvětlený byt.

Obrovský obývák ve 2+KK

Menšími stavebními úpravami bylo dosaženo překvapivých výsledků. Původní příčky byly z nenosných pórobetonových panelů a mohly se tedy snadno odstranit.

Spojením prostoru obývacího pokoje a kuchyně se získala místnost o téměř neuvěřitelné ploše větší než 30 metrů čtverečních, což je v panelovém domě více než neobvyklé. Jinde se zase postavením nové příčky získal jeden pokoj navíc. Velké rezervy pro nové dispoziční uspořádání skýtaly i zbytečně velké plochy předsíní a chodeb. Přestavěno bylo také staré umakartové jádro.

Z pavlače se vchází do malé předsíňky s oknem, která je vybavena plastovými výklopnými botníky zavěšenými na stěně a dvěma drátěnými věšáky s odkládacími prostorami, vše v černobílé kombinaci.

Nové dveře v bílém pololesklém provedení s mléčně skleněnou výplní oddělují předsíň od velkorysého obývacího pokoje, který je díky zvýšenému stropu a pod ním běžícímu pásovému oknu světlíku a především pak díky velkému střešnímu oknu bohatě zaplavený světlem. To umožnilo vybrat poměrně odvážnou exotickou plovoucí podlahu.

Celou kratší stěnu zabírá originálně řešená kuchyňská linka. Jelikož je součástí obývacího pokoje, na její dvířka byl místo tradičních kuchyňských vzorů vybrán takový, který by se co nejvíce blížil dekoru použitého nábytku v místnosti. Horní skříňky mají rámečky z broušeného hliníku a ladí tak s tvarově umírněnou nerezovou digestoří a čelním panelem vestavěné pečicí trouby.

Většina nábytku byla vybrána v bílé barvě, ale je oživena výraznými designovými předměty. U kulatého jídelního stolu s čirou skleněnou deskou najdeme dvě bílé, jednu oranžovou a jednu sytě zelenou židli. Béžová rohová sedačka je jen doplňkem pro zelený ocelový konferenční stolek. Vše se zrcadlí v mohutném květináči z leštěného hliníku.

Celému obývacímu pokoji dominuje expresivní olejová malba od Hanse Wagnera, který jako by smíchal všechny zmiňované barvy dohromady.

Ze spojovací chodbičky mezi obývacím pokojem a ložnicí se vchází do moderní koupelny, která působí velmi útulným dojmem, zejména díky dlažbě a obkladům, které imitují tropické dřevo a korespondují tak s plovoucí podlahou. Na podlahu byla zvolena tmavě hnědá spárovací hmota a bílá na stěny. Prosklený sprchový kout, velké zrcadlo a do béžova laděné ručníky a rohož působí velmi klidně a čistě.

Ložnice je také plná světla, a to díky dvoukřídlému oknu s nádherným výhledem na koruny kaštanů. Nábytek je ze stejné série jako v obývacím pokoji. Vše je oživeno oranžovými akcenty závěsu z přírodního hedvábí, přehozem ve stejné barvě a geometrickým vzorem kruhu na povlečení. Tvar kruhu mají i oba koberce po stranách manželské postele. Spirituální atmosféru dotvářejí dvě identické deskové fotografie s motivem hořících svíček.

Zaujalo nás

  • Úspora místa v předsíni: malá předsíňka s oknem je vybavena plastovými výklopnými botníky zavěšenými na stěně.
  • Obývací pokoj plný světa: velkorysý obývací pokoj je díky zvýšenému stropu a pod ním běžícímu pásovému oknu světlíku a velkému střešnímu oknu bohatě zaplavený světlem.
  • Útulná koupelna: koupelna působí velmi útulným dojmem, zejména kvůli dlažbě a obkladům, které imitují tropické dřevo a korespondují tak s plovoucí podlahou v celém bytě.

Mohlo by vás zajímat

Jak to bude s bydlením v roce 2023

Jak to bude s bydlením v roce 2023

Události posledních let se začínají výrazně propisovat do chování spotřebitelů. Totéž platí i pro trh s nemovitostmi, který se po velice turbulentním období začíná s rokem 2023 pomalu usazovat. Jak se vyvíjí poptávka po bytech, domech a pozemcích? Kam směřuje trh s nemovitostmi a jak to bude s hypotékami?

S NEXT REALITY získáte odhad ceny nemovitosti zdarma, aniž byste zadávali kontakt

S NEXT REALITY získáte odhad ceny nemovitosti zdarma, aniž byste zadávali kontakt

Kdy nejvýhodněji prodat svůj byt, dům nebo pozemek? Říká se, že vhodný čas je jaro, kdy se kromě přírody probouzí také zájemci o koupi nemovitosti. Aktivní poptávající znamenají vyšší konkurenční prostředí, a to pro prodej nemovitostí znamená zrychlení. Také se říká, že ceny nemovitostí letí v (post)covidovém období nahoru a že se vyplatí počkat si na skutečně výhodnou nabídku.