Rekonstrukce domu = vyšší komfort a hodnota bytů

Bydlíte na šedivém sídlišti, kde se nic za posledních deset let nezměnilo? A přitom byste si rádi udělali svůj domov a okolí barevnější. Pořídili nová okna, zateplení, nebo novou omítku, ale ve společném fondu není dostatek financí na jejich pořízení? Můžete zkusit šetřit dál a za pár desítek let si nová okna pořídit. Anebo si vzít úvěr pro BD nebo SVJ. Rekonstrukce domu statisticky zvyšuje hodnotu bytů!

Rekonstrukce domu = vyšší komfort a hodnota bytů

Řada vlastníků se v posledních letech rozhodla pro zásadní rekonstrukci svého domu a již dnes Vám mohou potvrdit, že tato změna přinesla nejen zvýšení komfortu jejich bydlení, ale současně zvýšila i hodnotu bytů a přinesla nemalé úspory v nákladech na vytápění.

„Na příkladu stovek objektů lze již přesně vyčíslit, že při komplexním zateplení spojeném s výměnou oken bylo dosaženo úspory nákladů na vytápění od 35 % až po 60 % - a to v době, kdy je zcela zřejmé, že ceny energií v budoucnu budou spíše stoupat. Taková zjištění jsou pádným důkazem i pro ty, kteří až dosud pochybovali, zda investice podobného typu má význam*,"* říká expert na poskytování úvěrů pro BD/SVJ.

Nikdo nemá rád změny, ale bohužel, či bohudík, žijeme ve světě, kde jsou změny nutné a ve většině případech nevyhnutelné. Jak ale přesvědčit většinu vlastníků, aby se přidali na Vaši stranu a chtěli něco změnit? Zde Vám nabízíme několik základních argumentů, proč hlasovat pro rekonstrukci, která je potřeba:

  • - ceny stavebních materiálů a prací (je potvrzené, že každý rok rostou a v řadě případů nejen o vliv inflace)
  • - dosáhnout úspory nákladů na vytápění (zde se projeví přímá návratnost provedené investice, neboť ceny topných médií již asi klesat nebudou – spíše naopak)
  • - úrokové sazby z úvěrů (nyní se nacházejí na historickém minimu a úvěr lze získat i za úrokovou sazbu pod 2%)
  • - další chátrání pouze zvýší cenu budoucí investice
  • - investice výrazně zhodnotí majetek družstevníků či vlastníků
  • - možnost využít některý z dotačních programů, nabízených státem (IROP, Nová Zelená úsporám) ke snížení celkových nákladů opravy či rekonstrukce bytového domu

Mohlo by vás zajímat

Dobré vzpomínky s Dobrou rekonstrukcí

Dobré vzpomínky s Dobrou rekonstrukcí

Co vás dělá šťastnými? My se tak cítíme ve chvíli, když jedeme kolem opraveného domu, kde se lidem lépe bydlí. Kolem míst, kam jsme přivezli kvalitu ve formě stavebnictví nebo třeba projektového managementu. Kde se nevyhazovaly peníze oknem. Kde nám za naši práci děkujete, a my se na vás pokorně usmíváme.