Rekonstrukce domu = vyšší komfort a hodnota bytů

Bydlíte na šedivém sídlišti, kde se nic za posledních deset let nezměnilo? A přitom byste si rádi udělali svůj domov a okolí barevnější. Pořídili nová okna, zateplení, nebo novou omítku, ale ve společném fondu není dostatek financí na jejich pořízení? Můžete zkusit šetřit dál a za pár desítek let si nová okna pořídit. Anebo si vzít úvěr pro BD nebo SVJ. Rekonstrukce domu statisticky zvyšuje hodnotu bytů!

Rekonstrukce domu = vyšší komfort a hodnota bytů

Řada vlastníků se v posledních letech rozhodla pro zásadní rekonstrukci svého domu a již dnes Vám mohou potvrdit, že tato změna přinesla nejen zvýšení komfortu jejich bydlení, ale současně zvýšila i hodnotu bytů a přinesla nemalé úspory v nákladech na vytápění.

„Na příkladu stovek objektů lze již přesně vyčíslit, že při komplexním zateplení spojeném s výměnou oken bylo dosaženo úspory nákladů na vytápění od 35 % až po 60 % - a to v době, kdy je zcela zřejmé, že ceny energií v budoucnu budou spíše stoupat. Taková zjištění jsou pádným důkazem i pro ty, kteří až dosud pochybovali, zda investice podobného typu má význam*,"* říká expert na poskytování úvěrů pro BD/SVJ.

Nikdo nemá rád změny, ale bohužel, či bohudík, žijeme ve světě, kde jsou změny nutné a ve většině případech nevyhnutelné. Jak ale přesvědčit většinu vlastníků, aby se přidali na Vaši stranu a chtěli něco změnit? Zde Vám nabízíme několik základních argumentů, proč hlasovat pro rekonstrukci, která je potřeba:

  • - ceny stavebních materiálů a prací (je potvrzené, že každý rok rostou a v řadě případů nejen o vliv inflace)
  • - dosáhnout úspory nákladů na vytápění (zde se projeví přímá návratnost provedené investice, neboť ceny topných médií již asi klesat nebudou – spíše naopak)
  • - úrokové sazby z úvěrů (nyní se nacházejí na historickém minimu a úvěr lze získat i za úrokovou sazbu pod 2%)
  • - další chátrání pouze zvýší cenu budoucí investice
  • - investice výrazně zhodnotí majetek družstevníků či vlastníků
  • - možnost využít některý z dotačních programů, nabízených státem (IROP, Nová Zelená úsporám) ke snížení celkových nákladů opravy či rekonstrukce bytového domu

Mohlo by vás zajímat

Shrnutí webináře Hlasování per rollam v SVJ online - přehledně, snadno a rychle

Shrnutí webináře Hlasování per rollam v SVJ online - přehledně, snadno a rychle

Dne 13. června 2022 proběhl webinář na téma “Hlasování per rollam v SVJ online - přehledně, snadno a rychle”. Webinářem nás provedla za sousedé.cz Zlata Botero, která probrala organizační část a vysvětlila právní základ. Pokračovala kolegyňka Jiřina Langová, která prošla krok za krokem praktické ovládání online nástroje. Odborné právní dotazy doplnil Martin Bareš z naší právní kanceláře ARROWS ELT Global.

Jak je to s právy přehlasovaného vlastníka v rámci SVJ

Jak je to s právy přehlasovaného vlastníka v rámci SVJ

Často se setkáváme se situací, kdy se v rámci společenství vlastníků bytových jednotek jedná na základě rozhodnutí shromáždění SVJ, jenž bylo přijato v rozporu se stanovami či zákonem. Také se jedná o případ, kdy se rozhoduje o právech vlastníků, o kterých nemá společenství vlastníků oprávnění rozhodovat. Zákon v těchto případech umožňuje přehlasovanému vlastníku jednotky, aby se domáhal vyslovení neplatnosti usnesení u soudu.

Shrnutí webináře Péče o otopnou soustavu

Shrnutí webináře Péče o otopnou soustavu

Dne 25. května 2022 proběhl webinář na téma Péče o otopnou soustavu. Webinářem nás provedla Zlata Botero za Sousedé.cz a odborný obsah přednesl ing František Basl ze společnosti Pražská teplárenská a.s.