Servis oken a dveří se zárukou a bez dlouhého čekání

Novým partnerem webu Sousedé.cz je značka ASOK – Autorizovaný servis oken – která je členem skupiny OKNOSTYL group s.r.o. Je všeobecně známé, že v případě poruchy oken či dveří, řeší lidé hlavně čas, a proto technici z ASOKu dojedou během pár dní a v případě havarijní závady v Jihomoravském kraji dokonce již do 24 hodin. A hlavně servisují okna a dveře všech značek. Více o službách značky ASOK prozradí jednatel firmy Tomáš Mazel.

Servis oken a dveří se zárukou a bez dlouhého čekání

Jak dlouho se značka ASOK věnuje servisu oken a dveří?

Samostatnou divizi pro servis oken jsme začali budovat mezi lety 2010–2011 kdy se na nás začalo obracet velké množství lidí s tím, že mají problém s okny či dveřmi a jejich původní dodavatel již nefunguje. Postupně jsme zformovali značku ASOK a nyní pracujeme se sítí 7 až 10 techniků po celém Česku. Většina pracovníků se oknařině věnuje více než 10 let, takže mají rozsáhlé zkušenosti, a to i s dnes již nedodávanými okenními systémy a kováním, což je u pozáručního servisu velmi důležité.

Servisujete tedy okna a dveře od všech výrobců?

Ano, nejsme vázáni a omezeni žádnou značkou a servis poskytujeme opravdu všem, kdo jej potřebují. Díky našim obchodním vazbám na různé dodavatele a výrobce jsme schopni sehnat i těžko sehnatelné náhradní díly a dodat je v relativně krátkém čase, případně je vhodným způsobem nahradit. Tyto naše služby jsou dostupné po celé České republice a jsou omezeny pouze sezonním vytížením pracovníků a s tím spojenou reálnou dojezdovou dobou, která se může regionálně a sezonně měnit.

S jakými požadavky se na vás lidé nejčastěji obracejí?

Nejběžnější je určitě základní údržba v podobě seřízení a promazání oken, dveří a portálůa to zpravidla u výrobků, u nichž po několik let žádná údržba neproběhla. Na druhém místě je oprava a montáž či výměna vnitřní stínící techniky a následují práce jako výměna skel, těsnění a další drobné opravy běžného poškození či opotřebení.

Co konkrétně můžete nabídnout Společenství vlastníků jednotek (SVJ) nebo bytovým družstvům (BD)?

Na základě jedné rámcové smlouvy zajistíme pravidelný, nárazový i okamžitý havarijní servis. Samozřejmostí je záruka na provedené práce – na servisní úkony 3 měsíce, na drobné komponenty 6 měsíců.

Poskytujete SVJ nebo BD nějaké výhodnější ceny?

Při objednávkách na servis většího počtu oken postupujeme vždy individuálně úpravou cen za jednotku (křídlo či pracovní hodinu), takřka u všech prací, které nabízíme. Výhodněji lze získat i dopravu a případné náhradní díly či skla, což se zase odvíjí od toho, co nám na podobné zakázky poskytují naši dodavatelé. U pravidelné údržby pracujeme s její cenou podobně, ale největší úspora je generována tím, že u oken a dveří pravidelná odborná údržba výrazně prodlouží jejich životnost a tedy i v budoucnu potřebný rozsah prací a náhradních dílů. Běžně se setkáváme s tím, že první servis ve větším bytovém domě zabere i několik dní či vyžaduje spolupráci několika techniků. Servis v dalších letech je pak zpravidla otázkou jednotek hodin. Samozřejmě je to ale odvislé od počátečního a servisem dosaženého stavu oken a hodně záleží na tom, jak byla okna navržena před samotnou výměnou a jak byla vyrobena a osazena. Bohužel běžně se v bytových a panelových domech dají najít okenní křídla konstruovaná na samotné hranici únosnosti kování a profilů, u nichž se jednoduše po čase dostanete mimo rozsah seřiditelného kování a oprava je pak buď náročnější, nebo i nemožná.

Co byste majitelům bytů doporučil dělat, aby jim okna dlouho dobře fungovala?

Základem všeho je pravidelná údržba. Ta je většinou popsána v návodu k použití výrobku, nebo je součástí záruční listiny, ale její základy jsou běžně dostupné i na internetu a jsou povětšinou hodně obecné a platné pro většinu výrobků z plastu, dřeva i hliníku. Na našich stránkách se návod k údržbě také dočtete. Otvorovým výplním by určitě prospěla především změna přístupu jejich majitelů. Ačkoli jejich pořizovací náklady jsou nezřídka vyšší než například cena osobního auta (obzvláště u novostaveb a bytových domů), setkáváme se denně se zákazníky, kteří jejich údržbu zcela ignorují i přes zjevně zhoršující se vlastnosti a komfort užívání volají obrazně „5 minut po dvanácté“. Oproti tomu jsou auta u většiny majitelů „hýčkána“ pravidelným odborným servisem, výměnami oleje apod. Ne že by okna a dveře byla tak náročná, ale jakýsi kompromis v přístupu může ve výsledku ušetřit nemalé peníze či zabránit zániku záruky na výrobek.

Na servis oken a dveří tedy nezapomínejte a v případě potíží se můžete obrátit na ASOK.

Více o ASOK.cz

Zdroj foto: ASOK.cz


Mohlo by vás zajímat

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí je výzva, do které se pouští stále více lidí. Představa, že si svůj byt přizpůsobíte přesně podle svých potřeb a představ za nižší náklady je totiž velmi lákavá. Vedle finančních úspor navíc získáte cenné dovednosti a pocit hrdosti za úspěšně dokončený projekt. Ale jak se do toho pustit? A jaké nástroje vám mohou při rekonstrukci pomoci?