Sezóna vos začíná – likvidaci vosího hnízda přenechte profesionálům

Na počátku jara si vosí královny zakládají nová hnízda. V teplých dnech z nich později vylétají první vosí dělnice a kolonie se rychle rozrůstá. Velký počet vos pak může dělat starosti alergikům, rodičům malých dětí i majitelům nemovitostí, jejichž konstrukce mohou vosy ničit.

Sezóna vos začíná – likvidaci vosího hnízda přenechte profesionálům

Vosí hnízdo na půdě, v kůlně, na zahradě…

Vosy si staví hnízda v tmavých dutinách nebo koutech – nejčastěji se s nimi lidé setkají ve větvoví stromů a keřů na zahradě, u okenních rámů, na půdě, kůlně nebo na jinak krytých místech. V hnízdě může žít kolonie několika tisíců jedinců.

Vosí jed nepředstavuje pro zdravého dospělého vážnější riziko, odstranění vosího hnízda by ovšem měli určitě řešit alergici, rodiče malých dětí a majitelé zejména dřevěných nemovitostí. I když nejsou vosy agresivní a jejich případné bodnutí vám nevadí, mohou svými kusadly poničit součásti domu či izolaci. Ani zahrádkáři vosy moc rádi nevidí – nakousávají zralé ovoce a ničí tak úrodu.

Jak vypadá vosí hnízdo?

Vosí hnízdo je z materiálu podobného papíru a mívá tvar velké šišky. Světlejší příčné vrstvy materiálu se střídají s tmavšími a vytvářejí hrbolatý povrch. Na spodní části bývá kulatý vchod, ze kterého co chvíli vylétají dělnice. Pokud podobný útvar najdete u sebe doma nebo na chalupě, je vhodné co nejdříve zavolat profesionální desinsekční a deratizační firmě.

Likvidace vos po domácku se může zvrtnout

Hubení vos může být nebezpečné – kromě správného insekticidu je nutné mít na paměti bezpečnost. Celé hnízdo může během likvidace vos svépomocí spadnout a bez ochranného obleku vás čeká nepříjemná zkušenost a možné zdravotní komplikace. Další okolností je samotné umístění hnízda – mnohdy bývá v nepřístupných prostorech nebo ve vysoké výšce. Ve chvíli paniky pak můžete i sami spadnout nebo si ublížit při útěku.

Likvidace vosího hnízda by vždy měla být přenechána profesionálnímu pracovníkovi. Ten vede zásah rychle, s efektivními prostředky a s minimálním rizikem. Používané insekticidy nejsou nebezpečné dětem ani domácím mazlíčkům.

TIP: Samotné odstranění vosího hnízda není důvodem pro výjezd hasičů. Ti hnízda odstraňují jen v nezbytných případech, kdy vosy přímo ohrožují zdraví lidí nebo zvířat. Více zde.

Věřte profesionálům

Adera poskytuje komplexní desinsekční, deratizační a dezinfekční služby po celé ČR. Zavolejte na 771 234 144 a domluvte si schůzku s pracovníkem, který vás zbaví nechtěných zvířecích nájemníků rychle a účinně.

Více o ADERA na Tržišti


Mohlo by vás zajímat

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Máte ve vašem domě nainstalovaný již mnoho let starý zamykací systém? Pak je načase zamyslet se nad jeho výměnou. I když je váš současný zámkový systém nadále funkční, jeho včasná výměna je investicí do výrazného zvýšení bezpečnosti všech obyvatel domu, jejich majetku i majetku a vybavení ve společných prostorách.

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.