Shrnutí webináře Spor jako příležitost, mediace nejen sousedských sporů

Dne 11. května 2022 proběhl webinář na téma Spor jako příležitost, mediace nejen sousedských sporů. Webinářem nás provedla Zlata Botero za sousedé.cz a s odborným tématem nás seznámil Ing. Ondřej Jiřík, MBA

Shrnutí webináře Spor jako příležitost, mediace nejen sousedských sporů

Všichni posluchači dostali přístup k záznamu z webináře a vy, kteří jste jej nestihli nezoufejte, můžete jej shlédnout na našem youtube kanále.

Na webináři jsme se seznámili s tématem:

  • Co je to mediace
  • Proces mediace
  • Rozdíl mezi mediací a soudním řízením
  • Výhody mediace
  • Pro koho je mediace určena
  • Nákladovost
  • A závěrem jsme se věnovali dotazům

Posluchače zaujalo, jak širokospektrální využití mediace má. Dotkli jsme se nejen problémových témat uvnitř bytových domů, ale zabrousili jsme se i do korporátní a vztahové problematiky. Shodli jsme se, že náš právní rámec má omezení v jednacím řádu s ohledem na využití mediace jako předstupeň soudních jednání. Na západě je běžnou praxí soudních řízení, že mediace je přímo nařízena soudcem, než se dostane případ do soudní síně. Znamená to tak zvýšení efektivity soudních jednání, snížení nákladovosti pro jednotlivé strany a zkrácení jednací doby.

Dotazy, které jsme dostali a zvládli jsme v závěru webináře odpovědět a jsou součástí záznamu jako bonus:

  • Jaký druh sporu je ve vaší praxi řešen s největší úspěšností?
  • Pořádáte otevřené kurzy mediace v praxi?
  • Je možné si někde procvičit argumentaci? Základy mediace?

Poslední z dotazů nás inspiroval na další prakticky zaměřený webinář s tréninkem v základech mediace. Můžete se tedy těšit na pokračování výuky mediace. Termín návazného webináře bude oznámen.

V případě dotazů se neváhejte obrátit přímo na přednášejícího pana Ondřeje Jiříka z platformy Konsenzualista nebo nám napište na portál na email zlata.botero@sousede.cz.

Těšíme se na potkávání při dalších vzdělávacích webinářích, navštivte náš kalendář akcí a odebírejte náš youtube kanál.

Za tým sousedé.cz

Zlata Botero Vašková


Mohlo by vás zajímat

Webinář: Budoucnost FVE pro bytové domy

Webinář: Budoucnost FVE pro bytové domy

Portál sousedé.cz si pro Vás připravil další ze série vzdělávacích webinářů společně se svými odbornými experty na nejrůznější témata týkající se vedení a správy SVJ

Čisticí rohože usnadní úklid bytových domů

Čisticí rohože usnadní úklid bytových domů

Ve velkých městech nachází svůj domov většina mladých lidí, ale i řada rodin a seniorů v různě velkých bytech v centru, častěji pak v panelácích na okraji. Bytové domy nejsou výjimkou ani v malých městech a na vesnicích. Je jedno, zda lidé byt vlastní, nebo jsou v pronájmu. V domě nejsou sami a se svými sousedy mají společné prostory, o které se musí starat. A tady může někdy nastat kámen úrazu. Jaké existují možnosti úklidu společných prostor?

Moderní řešení detekce úniku plynu v bytových jednotkách

Moderní řešení detekce úniku plynu v bytových jednotkách

Přestože v České republice žádný zákon nenařizuje povinnost detekovat nebezpečné plyny v domácnostech, je instalace detektorů důrazně doporučována. Obzvláště pak v bytových domech představuje únik plynu riziko nejen pro obyvatele dané bytové jednotky, ale celého domu.