Shrnutí webináře Spor jako příležitost, mediace nejen sousedských sporů

Dne 11. května 2022 proběhl webinář na téma Spor jako příležitost, mediace nejen sousedských sporů. Webinářem nás provedla Zlata Botero za sousedé.cz a s odborným tématem nás seznámil Ing. Ondřej Jiřík, MBA

Shrnutí webináře Spor jako příležitost, mediace nejen sousedských sporů

Všichni posluchači dostali přístup k záznamu z webináře a vy, kteří jste jej nestihli nezoufejte, můžete jej shlédnout na našem youtube kanále.

Na webináři jsme se seznámili s tématem:

  • Co je to mediace
  • Proces mediace
  • Rozdíl mezi mediací a soudním řízením
  • Výhody mediace
  • Pro koho je mediace určena
  • Nákladovost
  • A závěrem jsme se věnovali dotazům

Posluchače zaujalo, jak širokospektrální využití mediace má. Dotkli jsme se nejen problémových témat uvnitř bytových domů, ale zabrousili jsme se i do korporátní a vztahové problematiky. Shodli jsme se, že náš právní rámec má omezení v jednacím řádu s ohledem na využití mediace jako předstupeň soudních jednání. Na západě je běžnou praxí soudních řízení, že mediace je přímo nařízena soudcem, než se dostane případ do soudní síně. Znamená to tak zvýšení efektivity soudních jednání, snížení nákladovosti pro jednotlivé strany a zkrácení jednací doby.

Dotazy, které jsme dostali a zvládli jsme v závěru webináře odpovědět a jsou součástí záznamu jako bonus:

  • Jaký druh sporu je ve vaší praxi řešen s největší úspěšností?
  • Pořádáte otevřené kurzy mediace v praxi?
  • Je možné si někde procvičit argumentaci? Základy mediace?

Poslední z dotazů nás inspiroval na další prakticky zaměřený webinář s tréninkem v základech mediace. Můžete se tedy těšit na pokračování výuky mediace. Termín návazného webináře bude oznámen.

V případě dotazů se neváhejte obrátit přímo na přednášejícího pana Ondřeje Jiříka z platformy Konsenzualista nebo nám napište na portál na email zlata.botero@sousede.cz.

Těšíme se na potkávání při dalších vzdělávacích webinářích, navštivte náš kalendář akcí a odebírejte náš youtube kanál.

Za tým sousedé.cz

Zlata Botero Vašková


Mohlo by vás zajímat

Shrnutí webináře Hlasování per rollam v SVJ online - přehledně, snadno a rychle

Shrnutí webináře Hlasování per rollam v SVJ online - přehledně, snadno a rychle

Dne 13. června 2022 proběhl webinář na téma “Hlasování per rollam v SVJ online - přehledně, snadno a rychle”. Webinářem nás provedla za sousedé.cz Zlata Botero, která probrala organizační část a vysvětlila právní základ. Pokračovala kolegyňka Jiřina Langová, která prošla krok za krokem praktické ovládání online nástroje. Odborné právní dotazy doplnil Martin Bareš z naší právní kanceláře ARROWS ELT Global.

Jak je to s právy přehlasovaného vlastníka v rámci SVJ

Jak je to s právy přehlasovaného vlastníka v rámci SVJ

Často se setkáváme se situací, kdy se v rámci společenství vlastníků bytových jednotek jedná na základě rozhodnutí shromáždění SVJ, jenž bylo přijato v rozporu se stanovami či zákonem. Také se jedná o případ, kdy se rozhoduje o právech vlastníků, o kterých nemá společenství vlastníků oprávnění rozhodovat. Zákon v těchto případech umožňuje přehlasovanému vlastníku jednotky, aby se domáhal vyslovení neplatnosti usnesení u soudu.