Sklopná postel jako elegantní řešení do malého prostoru

Řešíte problém s nedostatkem místa a nevíte, jak do bydlení zakomponovat postel tak, aby nikde nepřekážela? Máme pro vás jedno řešení, které je překvapivě snadné – sklopnou postel. Vše potřebné najdete u nás v sekci Nábytek.

Sklopná postel jako elegantní řešení do malého prostoru

Častým problémem v bytech bývá nedostatek obytného prostoru. Některé kusy nábytku oželíte, u jiných to nejde. Třeba taková postel, která patří mezi největší žrouty místa, prostě do domácnosti patří. Jde jen o to, jak budete kreativní a dokážete si s prostorem pohrát.

Můžete si postelí zastavět velkou část místnosti nebo zvolit rozkládací gauč, ale je tu i elegantnější řešení. Tím je sklopná postel. Přes den je nenápadnou skříní, v noci nabídne pohodlné spaní. Poradíme vám, na co se při vybírání zaměřit a co rozhodně nepodcenit.

Kdy zvolit sklopnou postel?

Výklopné postele se hodí nejen do garsonek, jsou skvělé třeba jako spaní pro hosty. Pokud u vás zrovna nikdo nespí, postel je zaklapnutá a nepřekáží. Hodí se i v případě, že jste dětem uvolnili svou ložnici a udělali z ní dětský pokoj, své spaní díky ní můžete mít v obýváku, a přesto nemusí být celý den na očích. Sklopná postel je i skvělá volba do dětských pokojů, zejména pokud v nich není dostatek místa na hraní. Tento druh postelí sice vyžaduje denní manipulaci, ale má i jednu úžasnou výhodu, nemusíte je stlát – peřiny se přichytí popruhem a zaklapnete je i s postelí.

Jednolůžko, dvoulůžko a rozdíly ve sklápění

Největší výběr sklopných postelí najdete v kategorii jednolůžek, stejně tak jsou v nabídce i sklopné palandy, které jsou jako dělané do dětských pokojů. Pokud ale hledáte manželskou sklopnou postel, počítejte spíše s tím, že se budete muset trochu uskromnit, nejvíce postelí má šířku 140 a 160 cm. U jednolůžek i paland je nejběžnější, že se sklápí z boku, naopak manželské postele se sklápí častěji z čela. Sklápění z boku je méně náročné na prostor, ale co si vyberete, je spíše na vašich preferencích. Každopádně nezapomeňte, že je potřeba si všechno přeměřit, aby opravdu bylo kam postel vyklopit.

Jak je to s bezpečností?

Většinu modelů sklopných postelí je potřeba kvůli bezpečnosti uchytit za rám do zdi. Ta musí být pevná, aby ji udržela, na sádrokartonové přepážky to opravdu není. Pro bezpečnou manipulaci by pak měl být sklopný mechanismus schovaný za krytem a mezi postelí a konstrukcí nesmí být nikde mezery.

Kvalitní hydraulický mechanismus nabízí ovládání doslova jedním prstem a také má funkci, díky které se postel nikdy samovolně nevyklopí. Což z ní dělá bezpečnou postel právě i do dětských pokojů. Méně vhodný je pružinový mechanismus, který je sice levnější, ale k jeho ovládání je potřeba více síly než k hydraulickému.

Multifunkční řešení

Na trhu jsou postele nabízené samostatně, ale také je najdete jako nábytkovou sestavu, ve které jsou napříkladúložné prostory ve formě poliček. Ty poskytnou skvělou skrýš třeba pro knihy a také výborně nahradí noční stolek. Pokud chcete prostor využít opravdu na maximum, sáhněte po výklopné posteli, ze které můžete mít v zaklapnutém stavu třeba gauč nebo pracovní stůl.

Tipy na závěr

Postel si vybírejte tak, aby vám ladila ke zbytku interiéru, je na výběr jak z masivních, tak i z laminátových, které nabízí nespočet dekorů. Už dávno neplatí, že je lamino nekvalitní. Určitě by ale mělo mít ABS hrany, které jsou velmi odolné proti mechanickému poškození. Ne vždy se postel prodává i s roštem a matrací. Výběr roštu je stejný jako u jakékoliv jiné postele, u matrací ale pečlivě měřte, aby nebyla moc vysoká a dala se bez problémů zaklopit.


Mohlo by vás zajímat

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí je výzva, do které se pouští stále více lidí. Představa, že si svůj byt přizpůsobíte přesně podle svých potřeb a představ za nižší náklady je totiž velmi lákavá. Vedle finančních úspor navíc získáte cenné dovednosti a pocit hrdosti za úspěšně dokončený projekt. Ale jak se do toho pustit? A jaké nástroje vám mohou při rekonstrukci pomoci?