Snadná rekonstrukce kuchyně bez chyb a omylů

Stále sníte o rekonstrukci kuchyně? Nebo už se chystáte začít? Ať tak či tak, poradíme vám, jak rekonstrukci staré kuchyně zvládnout levou zadní.

Snadná rekonstrukce kuchyně bez chyb a omylů

Důkladné plánování rekonstrukce je základ

Bez plánu to nepůjde. Čím lépe budete mít vypracovaný plán, tím méně vás vykolejí případné nečekané změny. Nejedná se jen o časový plán. Jde o takový komplex všeho, co je potřeba:

  • Ověřte dostupnost stavebního materiálu u prodejců – předejdete zastavení rekonstrukce z důvodu např. nedostupných kachliček.
  • Informujte o rekonstrukci správce SVJ a své sousedy – ať nejsou překvapeni, až od vás z bytu budou vycházet nepříjemné zvuky vrtaček.
  • Máte-li družstevní byt, sežeňte si souhlas družstva s rekonstrukcí ještě před jejím zahájením.
  • Plánujete-li bourání příček, stoprocentně oslovte statika.

Rozpočet rekonstrukce kuchyně – kde ušetřit a kde ne

Když si vše sepíšete na papír, možná vás překvapí, jaká výsledná cena rekonstrukce kuchyně na vás vykoukne. Abyste se vyhnuli překvapení v podobě jiné částky, než jste očekávali, doporučujeme udělat si průzkum trhu – důkladně. Představa o ceně je jedna věc, realita je věc druhá. A v rámci rekonstrukce kuchyně velmi podstatná.

Chcete zkusit rekonstruovat svépomocí, abyste ušetřili? Svépomocí se sice dají ušetřit významné peníze, ale to už si řeklo hodně domácích kutilů a nakonec litovali, protože se přecenili. Oslovte firmy, ale i řemeslníky. Čtěte reference – díky různým webům s nabídkami řemeslníků se dá výrazně ušetřit, přesto obdržíte skvěle odvedenou práci.

Na čem rozhodně nešetřete, je lednice. Lednice je nejdůležitějším spotřebičem v kuchyni a při rekonstrukci stojí k zamyšlení, jestli nezvolíte jinou velikost, než jste měli doposud. Například whirlpool lednice vám zajistí kvalitu v různých variantách – ať už se rozhodnete pro ledničku s mrazákem nebo bez mrazáku, americkou nebo naopak malou, vestavnou nebo volně stojící. Rozhodně nešlápnete vedle a nebudete se muset bát, že vám za rok odejde.

Ideální doba na rekonstrukci kuchyně

Pro někoho zima, pro jiného léto. Bydlíte-li s dětmi, bude pro vás ideální doba prázdnin, kdy jsou děti např. na táboře nebo u babičky. Můžete-li, odcestujte z bytu s nimi. Chcete-li však na rekonstrukci denně dohlížet, doporučujeme odstěhovat alespoň děti, ať se vyhnou zátěži s využíváním bytu.

Pokud je to jen trochu možné, naplánujte si rekonstrukci kuchyně na období, kdy toho v práci nebudete mít hodně. Velmi oceníte, že se na vás nevalí stres ze všech stran.

Přejeme klidnou rekonstrukci a příjemné bydlení v novém!

Nepřehlédněte!

Rekonstrukce kuchyně: Na co si dát pozor

Jak na oživení kuchyňe bez rekonstrukce?

Rekonstrukce kuchyně v "paneláku"


Mohlo by vás zajímat

Věcná břemena a výměnky při převodu nemovitostí na děti

Věcná břemena a výměnky při převodu nemovitostí na děti

V mnoha rodinách dochází v určité chvíli k předání majetku nejstarší generace. Rodiče předávají nemovitosti či jiné majetky mladším generacím. Pokud se jedná o byty, domy či pozemky, je nutné takový převod realizovat i přes katastr nemovitostí. Pro právní i neprávní jistotu poskytuje občanský zákoník dárcům řadu institutů, kterým si darování svého majetku mohou zajistit jejich užívání či jiný užitek.

Jak přemalovat dřevěné dveře?

Jak přemalovat dřevěné dveře?

Renovace interiérových dřevěných dveří je jedním z jednodušších způsobů, jak si zrenovovat byt. Vytáhněte montérky, oprašte malířské štětce a pojďme se pustit do práce!