Snadná rekonstrukce kuchyně bez chyb a omylů

Stále sníte o rekonstrukci kuchyně? Nebo už se chystáte začít? Ať tak či tak, poradíme vám, jak rekonstrukci staré kuchyně zvládnout levou zadní.

Snadná rekonstrukce kuchyně bez chyb a omylů

Důkladné plánování rekonstrukce je základ

Bez plánu to nepůjde. Čím lépe budete mít vypracovaný plán, tím méně vás vykolejí případné nečekané změny. Nejedná se jen o časový plán. Jde o takový komplex všeho, co je potřeba:

  • Ověřte dostupnost stavebního materiálu u prodejců – předejdete zastavení rekonstrukce z důvodu např. nedostupných kachliček.
  • Informujte o rekonstrukci správce SVJ a své sousedy – ať nejsou překvapeni, až od vás z bytu budou vycházet nepříjemné zvuky vrtaček.
  • Máte-li družstevní byt, sežeňte si souhlas družstva s rekonstrukcí ještě před jejím zahájením.
  • Plánujete-li bourání příček, stoprocentně oslovte statika.

Rozpočet rekonstrukce kuchyně – kde ušetřit a kde ne

Když si vše sepíšete na papír, možná vás překvapí, jaká výsledná cena rekonstrukce kuchyně na vás vykoukne. Abyste se vyhnuli překvapení v podobě jiné částky, než jste očekávali, doporučujeme udělat si průzkum trhu – důkladně. Představa o ceně je jedna věc, realita je věc druhá. A v rámci rekonstrukce kuchyně velmi podstatná.

Chcete zkusit rekonstruovat svépomocí, abyste ušetřili? Svépomocí se sice dají ušetřit významné peníze, ale to už si řeklo hodně domácích kutilů a nakonec litovali, protože se přecenili. Oslovte firmy, ale i řemeslníky. Čtěte reference – díky různým webům s nabídkami řemeslníků se dá výrazně ušetřit, přesto obdržíte skvěle odvedenou práci.

Na čem rozhodně nešetřete, je lednice. Lednice je nejdůležitějším spotřebičem v kuchyni a při rekonstrukci stojí k zamyšlení, jestli nezvolíte jinou velikost, než jste měli doposud. Například whirlpool lednice vám zajistí kvalitu v různých variantách – ať už se rozhodnete pro ledničku s mrazákem nebo bez mrazáku, americkou nebo naopak malou, vestavnou nebo volně stojící. Rozhodně nešlápnete vedle a nebudete se muset bát, že vám za rok odejde.

Ideální doba na rekonstrukci kuchyně

Pro někoho zima, pro jiného léto. Bydlíte-li s dětmi, bude pro vás ideální doba prázdnin, kdy jsou děti např. na táboře nebo u babičky. Můžete-li, odcestujte z bytu s nimi. Chcete-li však na rekonstrukci denně dohlížet, doporučujeme odstěhovat alespoň děti, ať se vyhnou zátěži s využíváním bytu.

Pokud je to jen trochu možné, naplánujte si rekonstrukci kuchyně na období, kdy toho v práci nebudete mít hodně. Velmi oceníte, že se na vás nevalí stres ze všech stran.

Přejeme klidnou rekonstrukci a příjemné bydlení v novém!

Nepřehlédněte!

Rekonstrukce kuchyně: Na co si dát pozor

Jak na oživení kuchyňe bez rekonstrukce?

Rekonstrukce kuchyně v "paneláku"


Mohlo by vás zajímat

Drobné opravy a běžná údržba nájemního bytu

Drobné opravy a běžná údržba nájemního bytu

Každý byt zastihne zub času. Občas tedy nastanou okolnosti, kdy je třeba v nájemním bytě něco opravit či vyměnit. Kdo je povinen tyto opravy hradit? A co ještě můžeme považovat za drobné opravy a běžnou údržbu bytu?

Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky? Jde to!

Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky? Jde to!

Jakmile nastane léto, lidé balí kufry a vyrážejí k moři, na koupaliště a v podstatě kamkoliv, kde si mohou užít chladné vody, která je před vysokými teplotami spolehlivě ochrání. Není divu, v některých bytech a domech je při vyšších teplotách doslova nedýchatelno, a tak se může zdát lepší, když odjedete někam pryč. Pravdou však je, že kvůli horku nemusíte utíkat nikam daleko, chládek si totiž můžete bez problému zařídit i doma, stačí k tomu jen kvalitní klimatizace.