Sousedův byt doslova plaval…

Znáte to, žijete si celkem klidný život, žena odjede služebně pryč, ale před tím vás vybaví dostatkem instrukcí, co a jak. A tak hodíte prádlo do pračky, tu bezelstně zapnete a jdete nakoupit.

Sousedův byt doslova plaval…

Nemáte v úmyslu nikomu ublížit, ale hadice od pračky na to má opačný názor a rozhodne se, že už toho má dost a klidně si praskne! A aby toho nebylo málo, máte zapnutý program i s předpírkou, což je pochopitelně o mnohem více litrech vody. Pračka pere, voda volně odtéká, prosakuje.

Po nákupu se s plnými taškami potkávám před domem s unaveným sousedem, který se vrací z noční směny, a vesele si zažertuji na jeho adresu, že se jistě těší, až si doma lehne.

Vystoupí z výtahu o jedno patro dřív než já a už se hrne, nic netušíc, ke dveřím a určitě se těší, jak si odpočine. Výtah zastavuje u nás na patře, šátrám v kapse pro klíče a najednou slyším. „ No to si děláš pr…!“ Nevím proč, ale mám pocit, že nadávka je určena mně. A nepletu se. „Vytopili jste nám byt! Slyšíš mě?!“ Jasně, že slyším a je mi to jasné, protože po otevření vchodových dveřích tu spoušť vidím taky. Plave nejenom koupelna, ale i chodba (to je výhoda, když si necháte udělat nové bytové jádro a bezprahový přechod). Nádhera!

Teď by se hodily gumovky, plátěnky, co mám na nohou, už jsou nasáklé vodou. S vypínáním pračky se už netrápím, doprala asi tak před minutou. A podle povodně, kterou způsobila, jí hadice praskla hned na začátku pracího programu. Jó, když se daří… Kde je kýbl, mop? Vytírám, ždímám, vytírám, ždímám, vytírám. Nebylo by lepší to nabírat něčím větším? Je to jedno. U sousedů už mají taky potopu a co víc, není to ani měsíc, co se mi soused chlubil, že si na strop nalepil nějaké úžasné obklady. A také nová plovoucí podlaha! Ach jo, to bude drahý.

Minuty plynou, odklízím následky katastrofy, soused taky. Doufám, že během té námahy se trochu uklidní, aby mi nedal na budku. Prý, že si lehne po noční. Že jsem raději nedržel pusu!

Asi tak za půl hodiny mi stojí za zády. Ani jsem v tom zmatku nestihl zavřít vchodové dveře. V ruce má desku (to bude ten obklad ze stropu) a oznamuje mi: „Když jsem vytíral chodbu, spadlo mi to na hlavu. Jo a lamely na podlaze jsou celý zkroucený.“ Čekám facku, možná mě majzne tou deskou, zavírám oči.

„Přemejšlíš, kde máš pojištěnej byt?“

„Cože?“

„No kdo to celý zaplatí?“

Rozzářil jsem se jako vánoční stromek: „Máš pravdu, jsme pojištěni, to bude v pohodě.“ A sousedské vztahy jsou v suchu, protože pojištění domácnosti s odpovědností jsem si nedávno sjednával na www.pojisteni.cz. Bylo to rychlé, výhodné a hlavně on-line, takže jsem nemusel nikam chodit.

Dobré sousedské vztahy si zajistíte i Vy a s www.pojisteni.cz to máte v suchu!


Mohlo by vás zajímat

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí je výzva, do které se pouští stále více lidí. Představa, že si svůj byt přizpůsobíte přesně podle svých potřeb a představ za nižší náklady je totiž velmi lákavá. Vedle finančních úspor navíc získáte cenné dovednosti a pocit hrdosti za úspěšně dokončený projekt. Ale jak se do toho pustit? A jaké nástroje vám mohou při rekonstrukci pomoci?