Sousedův byt doslova plaval…

Znáte to, žijete si celkem klidný život, žena odjede služebně pryč, ale před tím vás vybaví dostatkem instrukcí, co a jak. A tak hodíte prádlo do pračky, tu bezelstně zapnete a jdete nakoupit.

Sousedův byt doslova plaval…

Nemáte v úmyslu nikomu ublížit, ale hadice od pračky na to má opačný názor a rozhodne se, že už toho má dost a klidně si praskne! A aby toho nebylo málo, máte zapnutý program i s předpírkou, což je pochopitelně o mnohem více litrech vody. Pračka pere, voda volně odtéká, prosakuje.

Po nákupu se s plnými taškami potkávám před domem s unaveným sousedem, který se vrací z noční směny, a vesele si zažertuji na jeho adresu, že se jistě těší, až si doma lehne.

Vystoupí z výtahu o jedno patro dřív než já a už se hrne, nic netušíc, ke dveřím a určitě se těší, jak si odpočine. Výtah zastavuje u nás na patře, šátrám v kapse pro klíče a najednou slyším. „ No to si děláš pr…!“ Nevím proč, ale mám pocit, že nadávka je určena mně. A nepletu se. „Vytopili jste nám byt! Slyšíš mě?!“ Jasně, že slyším a je mi to jasné, protože po otevření vchodových dveřích tu spoušť vidím taky. Plave nejenom koupelna, ale i chodba (to je výhoda, když si necháte udělat nové bytové jádro a bezprahový přechod). Nádhera!

Teď by se hodily gumovky, plátěnky, co mám na nohou, už jsou nasáklé vodou. S vypínáním pračky se už netrápím, doprala asi tak před minutou. A podle povodně, kterou způsobila, jí hadice praskla hned na začátku pracího programu. Jó, když se daří… Kde je kýbl, mop? Vytírám, ždímám, vytírám, ždímám, vytírám. Nebylo by lepší to nabírat něčím větším? Je to jedno. U sousedů už mají taky potopu a co víc, není to ani měsíc, co se mi soused chlubil, že si na strop nalepil nějaké úžasné obklady. A také nová plovoucí podlaha! Ach jo, to bude drahý.

Minuty plynou, odklízím následky katastrofy, soused taky. Doufám, že během té námahy se trochu uklidní, aby mi nedal na budku. Prý, že si lehne po noční. Že jsem raději nedržel pusu!

Asi tak za půl hodiny mi stojí za zády. Ani jsem v tom zmatku nestihl zavřít vchodové dveře. V ruce má desku (to bude ten obklad ze stropu) a oznamuje mi: „Když jsem vytíral chodbu, spadlo mi to na hlavu. Jo a lamely na podlaze jsou celý zkroucený.“ Čekám facku, možná mě majzne tou deskou, zavírám oči.

„Přemejšlíš, kde máš pojištěnej byt?“

„Cože?“

„No kdo to celý zaplatí?“

Rozzářil jsem se jako vánoční stromek: „Máš pravdu, jsme pojištěni, to bude v pohodě.“ A sousedské vztahy jsou v suchu, protože pojištění domácnosti s odpovědností jsem si nedávno sjednával na www.pojisteni.cz. Bylo to rychlé, výhodné a hlavně on-line, takže jsem nemusel nikam chodit.

Dobré sousedské vztahy si zajistíte i Vy a s www.pojisteni.cz to máte v suchu!


Mohlo by vás zajímat

Jak zařídit výměnu oken v bytovém domě

Jak zařídit výměnu oken v bytovém domě

Zařídit kompletní výměnu oken v bytovém domě není problém. Je potřeba zvolit spolehlivého výrobce, který okna dodá. Ideálně se s výrobcem domluvit na přesném typu oken, materiálu, počtu a velikosti oken apod. Obecně platí, že když se nebude měnit velikost oken, nejspíše ani nebude potřeba řešit stavební povolení. Ale to s vámi určitě probere i zkušený dodavatel oken.

Jímky, žumpy, septiky: Znáte nejdůležitější zákony?

Jímky, žumpy, septiky: Znáte nejdůležitější zákony?

Pokud domovní odpad odvádíte do žumpy nebo septiku, měli byste detailně znát zákony, které se jich týkají. V opačném případě se snadno dopustíte přestupku, který by vás mohl stát i 50 000 Kč. Přečtěte si náš článek a budete mít v legislativě jímek a septiků jasno.

Drobné opravy a běžná údržba nájemního bytu

Drobné opravy a běžná údržba nájemního bytu

Každý byt zastihne zub času. Občas tedy nastanou okolnosti, kdy je třeba v nájemním bytě něco opravit či vyměnit. Kdo je povinen tyto opravy hradit? A co ještě můžeme považovat za drobné opravy a běžnou údržbu bytu?