Štěnice v bytových domech představují velké riziko

Objevení štěnic v bytě bývá nemilým překvapením. Často se do jinak čistých domovů dostanou z hotelů či s nově nastěhovaným bazarovým nábytkem. Jakmile se objeví, okamžitě se ozvěte odborníkům na hubení, jinak se štěnice snadno rozšíří po celém domě. Jak v takovém případě postupovat a proč se musí preventivně ošetřit i sousední byty?

Štěnice v bytových domech představují velké riziko

Krevsající hmyz si domů můžete přivézt z hotelu

Štěnice jsou nevelký hmyz, který se živí krví savců. Asi půlcentimetrové jedince nejčastěji objevíte v noci, když rozsvítíte v zamořené místnosti – tito tvorové totiž nesnášejí světlo. Dalším z důkazů jejich přítomnosti bývají bolavé kousance po tělech obyvatelů bytu.

Štěnice se objevují i v naklizených a jinak čistých bytech či domech. Jejich zavlečení nejčastěji způsobí rozšíření z napadaného sousedního prostoru, bazarový nábytek či transport v zavazadle z hotelu. Velké množství jedinců nebo hnízda pak objevíte nejčastěji pod matracemi, ve stěnách, u podlahových lišt, za nábytkem a v podobných škvírách – nejčastěji do 3 metrů od vaší postele. Naštěstí vás jich dokážou zbavit odborníci na dezinsekci. Profesionální deratizační firma vyřeší váš problém rychle a diskrétně.

Likvidace štěnic vás zbaví i možných zdravotních komplikací. Foto: Simon Berenyi, Pexels

Jak postupovat při napadení štěnicemi

Jakmile ve vašem domě zjistíte přítomnost štěnic, okamžitě si pozvěte odbornou deratizační firmu. Společnost ZZGroup.cz, která se likvidací štěnic i jiných škůdců dlouhodobě zabývá, popisuje další postup:

  • Po kontaktování společnosti k vám do 24 hodin přijede odborník na hubení škůdců.
  • Neoznačené auto a šetrný přístup vám zaručí veškerou diskrétnost.
  • Postřik profesionálními přípravky zaručí vyhubení veškerých dospělých jedinců.
  • Následné opakování postřiku (cca za měsíc) zajistí vyhubení i zbytku kolonie. Při vynechání druhého kola postřiku se štěnice pět namnoží.
  • Postřikem musí být ošetřeny i okolní byty, ve kterých by štěnice mohly dále přežívat a opětovně se rozmnožit.

Pokud si myslíte, že s vámi domácnost sdílejí štěnice, nestyďte se a problém ihned řešte s představenstvem bytového domu – musí se totiž ošetřit i sousední byty či byty propojené stoupačkou. Často se také stává, že nález štěnic v bytě ohlásí osoba, která není původcem kontaminace. I z tohoto důvodu je nutné prohlédnout a případně ošetřit okolní prostory.

Štěnice samy nezmizí

Napadení štěnicemi není nic příjemného, neřešení jejich přítomnosti vám však přinese ještě více problémů. Proto neváhejte a při jejich výskytu co nejdříve kontaktujte odborníky i představenstvo domu. Jinak se krvežíznivého hmyzu nejspíš nikdy nezbavíte a způsobíte problémy celému domu.

Zajímá vás více informací o štěnicích nebo si přejete kontaktovat odborníky kvůli objednání zásahu? Navštivte web ZZGroup.cz, kde najdete nejen kontakty, ale také další články o škůdcích.

Kontakt na ZZGROUP

Úvodní foto: Hubení štěnic probíhá minimálně ve dvou kolech. Foto: PublicDomainFiles.com


Mohlo by vás zajímat

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Máte ve vašem domě nainstalovaný již mnoho let starý zamykací systém? Pak je načase zamyslet se nad jeho výměnou. I když je váš současný zámkový systém nadále funkční, jeho včasná výměna je investicí do výrazného zvýšení bezpečnosti všech obyvatel domu, jejich majetku i majetku a vybavení ve společných prostorách.

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.