Tipy pro rekonstrukci bytu. Inspirace pro obývací pokoj, koupelnu a ložnici!

Hledáte tipy na to, jak moderně rekonstruovat svůj domov? Sepsali jsme pro vás doporučení pro jednotlivé místnosti, která se vám budou hodit. Inspirujte se naším článkem.

Tipy pro rekonstrukci bytu. Inspirace pro obývací pokoj, koupelnu a ložnici!

Tipy pro rekonstrukci obývacího pokoje

 • Zvětšete prostor,** natřete zdi na bílo a pro ozvláštnění vytapetujte** jednu či dvě stěny tapetou podle svého vkusu – například geometrická tapeta zesvětlí a zvýrazní prostor.

 • Zaujměte v obývacím pokoji jedním dominantním prvkem. Pokud se vám nelíbí tapeta, zvolte výrazný koberec, gauč nebo jiný kus nábytku. Umístěte do rohu zajímavou květinu nebo designovou lampu.

 • Zaměřte se na světlo, které by mělo vytvářet klidnou atmosféru. Vyberte centrální lustr, ale také jednotlivé typy menšího osvětlení, u kterého můžete měnit intenzitu světla podle nálady a atmosféry v obývacím pokoji. V obývacím pokoji nezapomínejte vybírat teplé tóny světel.

 • Sedací souprava nemusí být nutně v rohu nebo u zdi. Umístěte ji do prostoru a využijte ji tak zároveň i jako dělicí stěnu.

Tip: Ať už opravujete jednu místnost nebo celý domov, myslete při tom také na pojištění domácnosti, které uhradí finanční ztráty na vašem majetku při požáru, krádeži, ale i jiných neočekávaných situacích.

Tipy pro rekonstrukci koupelny

 • Zaměřte se na světlé zdi a obklady, kterými zvětšíte prostor. Ideální je bílá, kterou pak můžete zkombinovat s barevnějším nebo vzorovým nábytkem či doplňky.
 • Pokud vám to prostor dovolí, dopřejte si v koupelně dostatek úložného prostoru nejen na ručníky a toaletní potřeby. Nebojte se přitom otevřených polic a skříněk, které prostor otevřou.
 • Využívejte různé materiály – zvolte sem i dřevo, mramor nebo chromované konstrukce, například na upevnění poliček nebo umyvadla.
 • Umístěte velká zrcadla do různých částí koupelny, koupelnu tím také opticky zvětšíte.
 • Do sprchy či do vany si dopřejte masážní sprchovou hlavici, která promění každé sprchování v příjemný relax. Jako zdroj světla se nejvíc hodí LED osvětlení, které můžete nastavit i tak, aby se jeho barvy měnily podle teploty vody.

Tipy pro rekonstrukci ložnice

 • I v ložnici dbejte na výběr správného osvětlení. Kromě lustru myslete také na menší svítidla v šatně nebo u skříně, na nočním stolku nebo v křesle, kde si čtete, i tady všude je důležité, abyste zvolili příjemné, teplé tóny, u nichž můžete měnit intenzitu (studené tóny se naopak hodí do kuchyně nebo do pracovny, kde se potřebujete soustředit na práci).
 • Jestliže v ložnici bojujete s každým centimetrem, vyberte si postel bez rámu, který jen ubírá místo, nebo zvolte takový, který zbytečně nepřesahuje přes matraci, myslete na to, že ideální průchod mezi postelí a zdí nebo dalším nábytkem by měl být alespoň 50 cm.
 • Jestliže chcete mít dostatek úložného prostoru, nevybírejte jednotlivé skříňky, ale zaměřte se na vestavěnou skříň, která může sahat až do stropu, využijte také čela postele, kam můžete umístit další úložné skříňky nebo vestavěné police.
 • Optický účinek zrcadla už jsme zmínili, využijte tento efekt i v ložnici – pokud například umístíte dvě zrcadla naproti sobě, ještě tento efekt umocníte.
 • Ložnice nemusí být nutně jen bílá, vymalujte jednu stěnu barvou, nejlépe tmavší, čímž pokoji dodáte hloubku.

Mohlo by vás zajímat

Jak mají vypadat a co mají obsahovat zápisy ze schůzí SVJ a BD

Jak mají vypadat a co mají obsahovat zápisy ze schůzí SVJ a BD

Máte na starosti důležitou funkci ve vašem společenství vlastníků jednotek nebo bytovém družstvu? Nebo potřebujete z nějakého důvodu nahlédnout do zápisu ze schůzí, či jednání orgánu SVJ, ať už výboru, kontrolní komise nebo představenstva SVJ? Následující řádky vám prozradí, co vše musí obsahovat tyto zápisy a jak do nich nahlédnout.

Vyzkoušeli jsme online hlasování a z výsledku jsme byli překvapeni!

Vyzkoušeli jsme online hlasování a z výsledku jsme byli překvapeni!

Hlasování per rollam online stále ještě pro mnohé představuje strach z neznáma. Proto jsme oslovili profesionálního předsedu SVJ, který s online hlasováním zkušenosti má, aby nám je popsal. Nejlepší na tom všem prý je, že všichni zjistili, že to jde i jinak – uvědomili si, kolik vlastně ušetří peněz a hlavně času. Navíc ani nemusí řešit usnášeníschopnost – protože pohodlně odhlasuje každý.