Vlastní zdroj tepla v podobě plynové kotelny dokáže ušetřit i více než 1/3 nákladů na vytápění

Jak by se vám líbily nižší náklady za teplo a teplou vodu pro všechny obyvatele bytového domu?

Vlastní zdroj tepla v podobě plynové kotelny dokáže ušetřit i více než 1/3 nákladů na vytápění

Plynové kondenzační kotelny jsou vhodnou variantou pro ty, kteří se chtějí odpojit od centrálního zdroje tepla (CZT) a být tak tepelně nezávislý. Důvodem může být především vysoká cena tepla z CZT. Díky kondenzační plynové technice Viessmann a optimálnímu návrhu celého systému můžeme dosáhnout na cenu 350Kč – 450Kč/GJ*.

Nižší cena za každý vyrobený GJ – instalace vlastní domovní kotelny v místě spotřeby tepla a teplé vody, vede k podstatnému snížení samotné spotřeby GJ tepla (moderní tepelná kondenzační technika, minimalizace ztrát, ekvitermní regulace), a to až o 10%“

* Orientační hodnota, výsledná cena za GJ je individuální pro každý dům a je ovlivněna řadou faktorů.

Reference: Domovní plynová kotelna v bytovém domě K Zahrádkám 11 a 13, Praha

Velikost domu: 48 bytových jednotek
Termín realizace: září 2017
Technologie zdroje: Viessmann
Instalovaný výkon: 240kW

Projekt / ✓ Realizace /✓ Údržba / ✓ Údržba / ✓ Plyn

Dodávku kotelny jsme prováděli včetně zpracování projektové dokumentace a zajištění stavebního povolení. Od uvedení do provozu zajišťujeme také pravidelný měsíční servis a údržbu kotelny. Pro kotelnu dodáváme také zemní plyn za zvýhodněnou velkoobchodní cenu (ve spolupráci E.ON).

### Původní roční náklady teplo a teplá voda

785.870,- Kč s DPH

### Roční náklady s plynovou kotelnou

442.554,-Kč s DPH

### Roční úspora s vlastním zdrojem

342.776,-Kč s DPH

Při výstavbě domovních plynových kotelen používáme výhradně moderní tepelnou kondenzační techniku Viessmann. Díky systémovému řešení do sebe všechny komponenty skvěle zapadají, to snižuje časovou náročnost výstavby i pozdější náklady na provoz. Prvotřídní komponenty a materiály nejen samotných kotlů, ale také zásobníků teplé vody nebo expanzních nádob a oběhových čerpadel oceníte, pokud vám záleží na vysoké spolehlivosti provozu po celou dobu životnosti kotelny.

Navrhujeme výkon celého systému dle skutečných potřeb každého domu, a to s ohledem na potřebu tepla i teplé vody. Součástí našich služeb je i plná podpora v přípravě a prvotních fázích projektu. Ještě před samotnou instalací tepelného zdroje pro Vás zařídíme projektovou dokumentaci a vše s ní spojené.

Zajímá vás víc? Zkuste naši KALKULAČKU ZDARMA, nebo nás rovnou kontaktujte. BEZPLATNĚ pro vás zpracujeme posouzení a cenovou nabídku.


Mohlo by vás zajímat

Shrnutí webináře Hlasování per rollam v SVJ online - přehledně, snadno a rychle

Shrnutí webináře Hlasování per rollam v SVJ online - přehledně, snadno a rychle

Dne 13. června 2022 proběhl webinář na téma “Hlasování per rollam v SVJ online - přehledně, snadno a rychle”. Webinářem nás provedla za sousedé.cz Zlata Botero, která probrala organizační část a vysvětlila právní základ. Pokračovala kolegyňka Jiřina Langová, která prošla krok za krokem praktické ovládání online nástroje. Odborné právní dotazy doplnil Martin Bareš z naší právní kanceláře ARROWS ELT Global.

Jak je to s právy přehlasovaného vlastníka v rámci SVJ

Jak je to s právy přehlasovaného vlastníka v rámci SVJ

Často se setkáváme se situací, kdy se v rámci společenství vlastníků bytových jednotek jedná na základě rozhodnutí shromáždění SVJ, jenž bylo přijato v rozporu se stanovami či zákonem. Také se jedná o případ, kdy se rozhoduje o právech vlastníků, o kterých nemá společenství vlastníků oprávnění rozhodovat. Zákon v těchto případech umožňuje přehlasovanému vlastníku jednotky, aby se domáhal vyslovení neplatnosti usnesení u soudu.

Shrnutí webináře Péče o otopnou soustavu

Shrnutí webináře Péče o otopnou soustavu

Dne 25. května 2022 proběhl webinář na téma Péče o otopnou soustavu. Webinářem nás provedla Zlata Botero za Sousedé.cz a odborný obsah přednesl ing František Basl ze společnosti Pražská teplárenská a.s.