Vlastní zdroj tepla v podobě plynové kotelny dokáže ušetřit i více než 1/3 nákladů na vytápění

Jak by se vám líbily nižší náklady za teplo a teplou vodu pro všechny obyvatele bytového domu?

Vlastní zdroj tepla v podobě plynové kotelny dokáže ušetřit i více než 1/3 nákladů na vytápění

Plynové kondenzační kotelny jsou vhodnou variantou pro ty, kteří se chtějí odpojit od centrálního zdroje tepla (CZT) a být tak tepelně nezávislý. Důvodem může být především vysoká cena tepla z CZT. Díky kondenzační plynové technice Viessmann a optimálnímu návrhu celého systému můžeme dosáhnout na cenu 350Kč – 450Kč/GJ*.

Nižší cena za každý vyrobený GJ – instalace vlastní domovní kotelny v místě spotřeby tepla a teplé vody, vede k podstatnému snížení samotné spotřeby GJ tepla (moderní tepelná kondenzační technika, minimalizace ztrát, ekvitermní regulace), a to až o 10%“

* Orientační hodnota, výsledná cena za GJ je individuální pro každý dům a je ovlivněna řadou faktorů.

Reference: Domovní plynová kotelna v bytovém domě K Zahrádkám 11 a 13, Praha

Velikost domu: 48 bytových jednotek
Termín realizace: září 2017
Technologie zdroje: Viessmann
Instalovaný výkon: 240kW

Projekt / ✓ Realizace /✓ Údržba / ✓ Údržba / ✓ Plyn

Dodávku kotelny jsme prováděli včetně zpracování projektové dokumentace a zajištění stavebního povolení. Od uvedení do provozu zajišťujeme také pravidelný měsíční servis a údržbu kotelny. Pro kotelnu dodáváme také zemní plyn za zvýhodněnou velkoobchodní cenu (ve spolupráci E.ON).

### Původní roční náklady teplo a teplá voda

785.870,- Kč s DPH

### Roční náklady s plynovou kotelnou

442.554,-Kč s DPH

### Roční úspora s vlastním zdrojem

342.776,-Kč s DPH

Při výstavbě domovních plynových kotelen používáme výhradně moderní tepelnou kondenzační techniku Viessmann. Díky systémovému řešení do sebe všechny komponenty skvěle zapadají, to snižuje časovou náročnost výstavby i pozdější náklady na provoz. Prvotřídní komponenty a materiály nejen samotných kotlů, ale také zásobníků teplé vody nebo expanzních nádob a oběhových čerpadel oceníte, pokud vám záleží na vysoké spolehlivosti provozu po celou dobu životnosti kotelny.

Navrhujeme výkon celého systému dle skutečných potřeb každého domu, a to s ohledem na potřebu tepla i teplé vody. Součástí našich služeb je i plná podpora v přípravě a prvotních fázích projektu. Ještě před samotnou instalací tepelného zdroje pro Vás zařídíme projektovou dokumentaci a vše s ní spojené.

Zajímá vás víc? Zkuste naši KALKULAČKU ZDARMA, nebo nás rovnou kontaktujte. BEZPLATNĚ pro vás zpracujeme posouzení a cenovou nabídku.


Mohlo by vás zajímat

Dobré vzpomínky s Dobrou rekonstrukcí

Dobré vzpomínky s Dobrou rekonstrukcí

Co vás dělá šťastnými? My se tak cítíme ve chvíli, když jedeme kolem opraveného domu, kde se lidem lépe bydlí. Kolem míst, kam jsme přivezli kvalitu ve formě stavebnictví nebo třeba projektového managementu. Kde se nevyhazovaly peníze oknem. Kde nám za naši práci děkujete, a my se na vás pokorně usmíváme.