Vše, co potřebujete vědět o dětských pokojových sestavách

Pokojové sestavy jsou praktickou záležitostí, která vám může ušetřit čas i peníze. Získejte s námi přehled o možnostech, které se nabízí při jejich výběru a nechte se inspirovat našimi tipy. Vše potřebné najdete u nás v sekci Nábytek.

Vše, co potřebujete vědět o dětských pokojových sestavách

Pořízení pokojové nábytkové sestavy může být pro dětský pokoj skvělým řešením, které vám ulehčí život. Jaké výhody vám nákup sestavy poskytne a na co si dát pozor například při výběru materiálu?

Výhody

Pokojové sestavy jsou velmi dobrou volbou, pokud zařizujete zcela nový dětský pokoj. Místo zdlouhavého vybírání každého kusu nábytku a neustálého přemýšlení, jestli se k sobě bude všechno hodit, máte rovnou krásně kompatibilní set. Jednoduše tak docílíte sjednoceného designu a pak už jen dokoupíte pár doplňků. Pořízení sestavy vás také může vyjít mnohem levněji, než kdybyste nakupovali každý kus zvlášť. V neposlední řadě je praktické, že všechny části sestavy jsou ze stejného materiálu a mají srovnatelnou kvalitu, což vám usnadní údržbu a úklid pokoje. Kompaktní sestavu oceníte i při zařizování pokoje pro sourozence nebo pokud vybavujete dětský pokojíček menších rozměrů. Chytře navržená sestava totiž může ušetřit i dost prostoru.

Na co si dát pozor

Pro pořízení pěkné sestavy se tedy najde spoustu argumentů, ale na některé věci si musíte dát trochu pozor. Nábytkové sestavy se někdy úplně nehodí do atypických

prostor. Pokud tedy například zařizujete dětský pokojíček v podkroví se zkosenou střechou, zvolte raději nábytek na míru. Před objednáním si také dobře rozmyslete, co by měla podle vás sestava přesně obsahovat. Standardem bývají sestavy obsahující postel, úložné prostory a pracovní stůl. Lze ale například objednat i set bez postele. Důležité je samozřejmě také zkontrolovat všechny rozměry, aby se vám nábytek do pokoje vešel přesně tak, jak chcete.

Kam v dětském pokoji umístit stůl a postel?

Ptáte se, kam ideálně umístit stůl nebo postel? Vždy bude samozřejmě záležet na individuálních dispozicích vašeho interiéru, existuje ale pár univerzálních rad. Postel je vhodné umístit do klidnější části pokoje, pokud možno ne příliš blízko ke dveřím. Dáte-li postel ke stěně, ušetříte tím prostor a zbyde více volnosti na hraní. Pracovní kout by měl být dostatečně osvětlen denním světlem, proto je optimální umístit ho do blízkosti okna. A při usazování úložných prostor nezapomeňte zkontrolovat, zda máte dost místa pro otevírání všech šuplíků a skříněk.

Materiály, barvy a motivy

Na trhu se dá dnes sehnat nepřeberné množství sestav různých barev a různé kvality. Jak se v tom všem trochu vyznat? V první řadě se zaměřte na materiál, ze kterého je sestava vyrobena. Budete mít na výběr především mezi dřevotřískou s povrchovou úpravou a masivem. Obě dvě varianty mají svá pro a proti. Dřevotříska je pochopitelně levnější a snadno se uklízí a udržuje, na druhou stranu má horší kvalitu, a tak nelze vyloučit v budoucnu opravu či výměnu. Dřevěný masiv je kvalitnější, ale budete se o něj muset lépe starat. Také je objemnější a více se vám pronese. Co se týče výběru barev v dětském pokoji, tak samozřejmě přihlížejte k oblíbeným barvičkám vašich potomků. Není špatné vybírat nábytek spíše v jemnějších odstínech, obzvlášť v odpočinkové zóně okolo postele by měly převládat tlumenější barvy. Hrací část pokoje vždy můžete rozveselit výraznými doplňky.


Mohlo by vás zajímat

Pro vstup do domu je čip vždy bezpečnější než klíč

Pro vstup do domu je čip vždy bezpečnější než klíč

Zabezpečení vchodu do domu, či do společných prostor v domě, je důležitým úkolem správce, či předsedy společenství vlastníků jednotek. Ty tam jsou doby, kdy se vchody do bytových domů běžně nezamykaly a do bytového domu mohl vstoupit, kdokoliv si zamanul. Pokud chce společenství skutečně dbát o zabezpečení vchodu, mělo by zvážit jiné možnosti přístupových technologií, například pomocí čipů. Jejich výhody oproti běžným klíčům jsou totiž nesporné.

Jak zařídit výměnu oken v bytovém domě

Jak zařídit výměnu oken v bytovém domě

Zařídit kompletní výměnu oken v bytovém domě není problém. Je potřeba zvolit spolehlivého výrobce, který okna dodá. Ideálně se s výrobcem domluvit na přesném typu oken, materiálu, počtu a velikosti oken apod. Obecně platí, že když se nebude měnit velikost oken, nejspíše ani nebude potřeba řešit stavební povolení. Ale to s vámi určitě probere i zkušený dodavatel oken.

Jímky, žumpy, septiky: Znáte nejdůležitější zákony?

Jímky, žumpy, septiky: Znáte nejdůležitější zákony?

Pokud domovní odpad odvádíte do žumpy nebo septiku, měli byste detailně znát zákony, které se jich týkají. V opačném případě se snadno dopustíte přestupku, který by vás mohl stát i 50 000 Kč. Přečtěte si náš článek a budete mít v legislativě jímek a septiků jasno.