Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Máte ve vašem domě nainstalovaný již mnoho let starý zamykací systém? Pak je načase zamyslet se nad jeho výměnou. I když je váš současný zámkový systém nadále funkční, jeho včasná výměna je investicí do výrazného zvýšení bezpečnosti všech obyvatel domu, jejich majetku i majetku a vybavení ve společných prostorách.

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Staré zamykací vložky nesplňují dnešní bezpečnostní standardy

Proč vyměňovat zámky, když ty současné fungují? Důvodem je to, že technologie používané pro zamykací vložky montované do těchto systémů se neustále vyvíjí a zdokonalují. Vložka, kterou jste pořídili před 15 lety, tehdy mohla být považována za velmi kvalitní a bezpečnou, ale dnes je již zastaralá a obvykle nesplňuje současné bezpečnostní standardy. I nepříliš zkušení zloději, vandalové a jiné cizí osoby pokoušející se získat přístup do domu si s takovou vložkou poradí skoro stejně snadno a rychle, jako kdybyste dveře vůbec nezamkli.

Vaše klíče si možná může vyrobit kdokoliv

Většina starých zamykacích systémů navíc již ztratila ochranu proti neoprávněnému duplikování klíče. Kvalitní bezpečnostní vložky často nabízejí ochranu proti výrobě dalších klíčů do systému bez souhlasu vlastníka nebo správce. To je velmi důležité, neboť obzvlášť u bytových domů s větším množstvím bytových jednotek může kterýkoliv z vlastníků nebo nájemníků kdykoliv půjčit své klíče dalším osobám. Ty si v případě volně kopírovatelných klíčů mohou nechat vyrobit kopii a získat tak trvalý přístup do domu bez vědomí správce i obyvatel domu. Chráněné klíče však mají speciální, na trhu běžně nedostupné profily a lze je vyrobit pouze po předložení příslušné bezpečnostní karty (obvykle u firmy, která původní systém dodávala nebo u jejích partnerů). Problémem však je, že velká část těchto speciálních klíčů po čase ztrácí svou ochranu, protože jde převážně o patentovou ochranu s časově omezenou platností. Dříve chráněné profily klíčů jsou tak nyní na trhu již mnoho let volně k dostání a pořídit si kopii klíče dnes může velmi snadno kdokoliv, a to bez vědomí vlastníka systému. Vložka

Kvalitní zamykací vložky chrání nejen majetek, ale především zdraví a životy

Kvůli nízké odolnosti proti překonání a neexistující ochraně proti neoprávněnému zkopírování klíče prudce roste riziko vstupu neoprávněných osob a hrozí nebezpečí krádeží, vandalismu, přespávání bezdomovců a dalších negativních jevů, které řada obyvatel bytových domů bohužel zná ze zkušenosti. S pohybem cizích osob v domě prudce roste riziko krádeží majetku ze sklepů, koláren a kočárkáren, poškozování a ničení vybavení společných prostor, vloupání do bytových jednotek, ale především také ohrožení života a zdraví všech osob uvnitř objektu.

Z těchto důvodů je velmi důležité, zastaralé zamykací systémy vyměnit za nové, s moderními a kvalitními bezpečnostními vložkami, které odpovídají aktuálním normám a bezpečnostním standardům. Jde o investici do bezpečnosti, která se vyplatí.

Zdroj foto: H&B Group s. r. o. ______________________________________________________________________ CO VŠE MŮŽETE SE SOUSEDÉ.CZ ZÍSKAT:

  • V naší Poradně, naleznete nejčastější dotazy a manuály pro používání portálu Sousede.cz.

  • Pravidelně pořádáme bezplatné vzdělávací webináře s odborníky, registrace a záznamy naleznete ZDE

  • Pokud hledáte dodavatele služeb, nebo jen radu navštivte naše Tržiště.

  • Informační letáky s výhodami využívání pro Předsedy SVJ a Vlastníky bytových jednotek k vytištění a vylepení na nástěnku v domě.


Mohlo by vás zajímat

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí je výzva, do které se pouští stále více lidí. Představa, že si svůj byt přizpůsobíte přesně podle svých potřeb a představ za nižší náklady je totiž velmi lákavá. Vedle finančních úspor navíc získáte cenné dovednosti a pocit hrdosti za úspěšně dokončený projekt. Ale jak se do toho pustit? A jaké nástroje vám mohou při rekonstrukci pomoci?