Webinář: Legislativní změny v rozúčtování energií a služeb SVJ

Jak optimalizovat náklady v bytovém domě? Jaké jsou výhody dálkového odečtu energií? Nejen na tyto otázky dostanete odpovědi na našem dalším webináři.

Webinář:  Legislativní změny v rozúčtování energií a služeb SVJ

Téma: Legislativní změny v rozúčtování energií a služeb SVJ. Jak optimalizovat náklady v bytovém domě. Výhody dálkového odečtu energií.

Pořadatel: SousedeCZ s.r.o.

Přednášející: Jarmila Trčková, Jaroslav Plšek, David Samek

Den: pondělí 14. 11. 2022

V čase: 17:30 - 18:30

Kde: Online


Vážení předsedové, členové výboru, přátelé,

portál sousedé.cz si pro Vás připravil další ze série vzdělávacích webinářů společně se svými odbornými experty na nejrůznější témata týkající se vedení a správy SVJ.

Aktuálním tématem, které jsme zvolili je téma “ Legislativní změny v rozúčtování energií a služeb SVJ a jak optimalizovat náklady v bytovém domě. Výhody dálkového odečtu energií.” Tématem Vás provede Jarmila Trčková odbornice na oblast rozúčtování nákladů ve společnosti ista Česká republika s.r.o.

Agenda webináře:

  • Aktuální stav transpozice EED do české legislativy shrnutí aktuálních termínů
  • Digitalizace v oblasti měření a rozúčtování – praktické výhody technologie dálkového odečtu pro SVJ, správce i uživatele bytů
  • Porozumění rozúčtování a strategie optimalizace spotřeby v bytovém domě
  • Proč je dobré mít k dispozici pravidelné informace o spotřebě
  • Přestože se legislativa zaměřuje na teplo a teplou vodu, je studená voda neoprávněně opomíjena?
  • Dotazy posluchačů

Webinář je určen výborům, správcům, členům SVJ, kteří chtějí znát odpovědi na současnou legislativu i porozumět rozúčtování a strategii optimalizace spotřeby.

Pro účast na webináři se prosím registrujte přes přihlašovací formulář
do 13. 11. 2022 do 24:00 hod.

Pokud máte již nyní dotazy, nebo vás napadl námět na další webinář oslovte nás na emailu: zlata.botero@sousede.cz

Na vaši účast se těší za tým sousedé.cz Zlata Botero Vašková a Jarmila Trčková


Medailonek o přednášejícím:

Jarmila Trčková, ista Česká republika

Jarmila Trčková je odborník na oblast rozúčtování nákladů ve společnosti ista Česká republika s.r.o. Rozúčtováním nákladů na teplo a vodu se zabývá od roku 2002, kdy do společnosti nastoupila do rozúčtovacího oddělení. V roce 2007 se stala vedoucí rozúčtovacího oddělení a na této pozici působí do současné doby. Řadí se mezi přední odborníky v oblasti rozúčtování, účastnila se několika projektů a působila v pracovních skupinách, uspořádaných Ministerstvy financí a pro místní rozvoj, zřízených v souvislosti s legislativními změnami v minulých letech. Je vyhledávanou odbornicí na legislativu rozúčtování, přednáší na toto téma také na odborných webinářích a seminářích.

Jaroslav Plšek obchodní ředitel nebo technický ředitel David Samek

Krátce o společnosti ista Česká republika

Společnost ista Česká republika s.r.o. působí v ČR v oblasti řízení energií a rozúčtování nákladů na teplo a vodu již 30 let. Řadí se celosvětově mezi vedoucí společnosti, které poskytují měřicí technologie, technologie pro energetický management a rozúčtování nákladů. Pomáhá svým zákazníkům – správcům budov, majitelům nemovitostí a jednotlivým uživatelům bytů na celém světě měřit, rozúčtovávat a řídit individuální spotřebu vody a energií. Technologie ista umožňuje dálkový odečet energií, který využívá více než 87 % klientů. Každý si takto může využívání zdrojů a energií řídit nezávisle a zároveň individuálně kontrolovat svou spotřebu. S velmi nízkými investicemi tak mohou být energie, zdroje, náklady a tím i znečištění ovzduší být významně redukovány – vše v souladu s individuálními požadavky jednotlivých uživatelů.

Na tržišti portálu sousede.cz istu Česká republika a její služby najdete ZDE


Mohlo by vás zajímat

Čisticí rohože usnadní úklid bytových domů

Čisticí rohože usnadní úklid bytových domů

Ve velkých městech nachází svůj domov většina mladých lidí, ale i řada rodin a seniorů v různě velkých bytech v centru, častěji pak v panelácích na okraji. Bytové domy nejsou výjimkou ani v malých městech a na vesnicích. Je jedno, zda lidé byt vlastní, nebo jsou v pronájmu. V domě nejsou sami a se svými sousedy mají společné prostory, o které se musí starat. A tady může někdy nastat kámen úrazu. Jaké existují možnosti úklidu společných prostor?

Moderní řešení detekce úniku plynu v bytových jednotkách

Moderní řešení detekce úniku plynu v bytových jednotkách

Přestože v České republice žádný zákon nenařizuje povinnost detekovat nebezpečné plyny v domácnostech, je instalace detektorů důrazně doporučována. Obzvláště pak v bytových domech představuje únik plynu riziko nejen pro obyvatele dané bytové jednotky, ale celého domu.

Domy s vlastní kotelnou mohou ušetřit desítky tisíc na DPH. Mnoho domů o tom neví, nebo se bojí změny?

Domy s vlastní kotelnou mohou ušetřit desítky tisíc na DPH. Mnoho domů o tom neví, nebo se bojí změny?

Teplo je již řadu let zařazeno ve snížené sazbě DPH 10 % resp. 12 % od roku 2024, naproti tomu plyn a elektřina nakoupené samostatně jsou v základní sazbě 21 %. Všechny centrálně vytápěné domy nakupují vytápění a teplou vodu s nižší sazbou DPH než bytové domy s vlastní kotelnou, které si nakupují plyn či elektřinu sami. Může váš dům také ušetřit?