Webinář: Legislativní změny v rozúčtování energií a služeb SVJ

Jak optimalizovat náklady v bytovém domě? Jaké jsou výhody dálkového odečtu energií? Nejen na tyto otázky dostanete odpovědi na našem dalším webináři.

Webinář:  Legislativní změny v rozúčtování energií a služeb SVJ

Téma: Legislativní změny v rozúčtování energií a služeb SVJ. Jak optimalizovat náklady v bytovém domě. Výhody dálkového odečtu energií.

Pořadatel: SousedeCZ s.r.o.

Přednášející: Jarmila Trčková, Jaroslav Plšek, David Samek

Den: pondělí 14. 11. 2022

V čase: 17:30 - 18:30

Kde: Online


Vážení předsedové, členové výboru, přátelé,

portál sousedé.cz si pro Vás připravil další ze série vzdělávacích webinářů společně se svými odbornými experty na nejrůznější témata týkající se vedení a správy SVJ.

Aktuálním tématem, které jsme zvolili je téma “ Legislativní změny v rozúčtování energií a služeb SVJ a jak optimalizovat náklady v bytovém domě. Výhody dálkového odečtu energií.” Tématem Vás provede Jarmila Trčková odbornice na oblast rozúčtování nákladů ve společnosti ista Česká republika s.r.o.

Agenda webináře:

  • Aktuální stav transpozice EED do české legislativy shrnutí aktuálních termínů
  • Digitalizace v oblasti měření a rozúčtování – praktické výhody technologie dálkového odečtu pro SVJ, správce i uživatele bytů
  • Porozumění rozúčtování a strategie optimalizace spotřeby v bytovém domě
  • Proč je dobré mít k dispozici pravidelné informace o spotřebě
  • Přestože se legislativa zaměřuje na teplo a teplou vodu, je studená voda neoprávněně opomíjena?
  • Dotazy posluchačů

Webinář je určen výborům, správcům, členům SVJ, kteří chtějí znát odpovědi na současnou legislativu i porozumět rozúčtování a strategii optimalizace spotřeby.

Pro účast na webináři se prosím registrujte přes přihlašovací formulář
do 13. 11. 2022 do 24:00 hod.

Pokud máte již nyní dotazy, nebo vás napadl námět na další webinář oslovte nás na emailu: zlata.botero@sousede.cz

Na vaši účast se těší za tým sousedé.cz Zlata Botero Vašková a Jarmila Trčková


Medailonek o přednášejícím:

Jarmila Trčková, ista Česká republika

Jarmila Trčková je odborník na oblast rozúčtování nákladů ve společnosti ista Česká republika s.r.o. Rozúčtováním nákladů na teplo a vodu se zabývá od roku 2002, kdy do společnosti nastoupila do rozúčtovacího oddělení. V roce 2007 se stala vedoucí rozúčtovacího oddělení a na této pozici působí do současné doby. Řadí se mezi přední odborníky v oblasti rozúčtování, účastnila se několika projektů a působila v pracovních skupinách, uspořádaných Ministerstvy financí a pro místní rozvoj, zřízených v souvislosti s legislativními změnami v minulých letech. Je vyhledávanou odbornicí na legislativu rozúčtování, přednáší na toto téma také na odborných webinářích a seminářích.

Jaroslav Plšek obchodní ředitel nebo technický ředitel David Samek

Krátce o společnosti ista Česká republika

Společnost ista Česká republika s.r.o. působí v ČR v oblasti řízení energií a rozúčtování nákladů na teplo a vodu již 30 let. Řadí se celosvětově mezi vedoucí společnosti, které poskytují měřicí technologie, technologie pro energetický management a rozúčtování nákladů. Pomáhá svým zákazníkům – správcům budov, majitelům nemovitostí a jednotlivým uživatelům bytů na celém světě měřit, rozúčtovávat a řídit individuální spotřebu vody a energií. Technologie ista umožňuje dálkový odečet energií, který využívá více než 87 % klientů. Každý si takto může využívání zdrojů a energií řídit nezávisle a zároveň individuálně kontrolovat svou spotřebu. S velmi nízkými investicemi tak mohou být energie, zdroje, náklady a tím i znečištění ovzduší být významně redukovány – vše v souladu s individuálními požadavky jednotlivých uživatelů.

Na tržišti portálu sousede.cz istu Česká republika a její služby najdete ZDE


Mohlo by vás zajímat

Může SVJ převést příjem ze společných částí domu a pozemku do „fondu oprav“?

Může SVJ převést příjem ze společných částí domu a pozemku do „fondu oprav“?

Rychlé NE jako odpověď na otázku v nadpisu článku by nebylo špatnou odpovědí. Nikdo, ani SVJ, totiž nemůže bez dalšího nakládat s příjmem, který není jeho. A příjmy plynoucí z nakládání se společnými částmi domu a pozemku nepatří SVJ, ale jednotlivým spoluvlastníkům. V praxi ale často dochází k situaci, kdy samotní spoluvlastníci mají zájem tyto prostředky do tzv. „fondu oprav“ převést. Jak to lze provést?

Úspora cen energií v bytových domech – sen nebo realita?

Úspora cen energií v bytových domech – sen nebo realita?

V médiích stále slyšíme o neúnosných až likvidačních cenách energií (nejen) v domácnostech. A k tomuto ruku v ruce o dotacích na fotovoltaické elektrárny a tepelná čerpadla a přechodu na obnovitelné zdroje vytápění pro rodinné domy. Ale málo kdo ví, že všechny tyto možnosti úspor se týkají i bytových domů.