6 způsobů, jak ochladit byt v paneláku

Léto se blíží a s ním narůstající teploty, mnohdy k nevydržení, pokud bydlíte v paneláku. Ano, klimatizace je řešením, ale víte, že se dá byt ochladit i jinak? A dokonce výrazně levněji…

6 způsobů, jak ochladit byt v paneláku

1. Zabraňte přímému vstupu slunce

I když se na sluníčko těšíme celou zimu, dokáže nám pobyt doma pěkně znepříjemnit. Užívejte si proto pobyt na sluníčku venku a byt zatemněte. Samotné žaluzie pomohou jen částečně. Lepší je zkombinovat je se závěsy, jejichž tkanina pohltí nápor tepla nejlépe.

2. Zbavte se teplých tkanin

Teplé tkaniny jako jsou koberce, přehozy a látky s dlouhým vlasem se v bytě ohřívají nejrychleji. Koberce v sobě navíc zadržují i prach, se kterým tak v bytě musíte žít. Na teplé období ukliďte veškeré takovéto tkaniny do skříně a využijte ochlazení od podlahy při chození na boso.

3. Omezte používání techniky

Spotřebiče se při používání zahřívají a generují další teplo do bytu. Jde o televizory, žehličky, počítače, sporáky, trouby. Ono se lehko řekne, abyste jejich používání omezili. Hodně rodin zapíná televizi ihned po příchodu domů a vypínají ji až před usnutím. Zkuste například žehlit co nejdelší dobu před spaním, aby stihla žehlička vychladnout. A při stolování dejte přednost syrové potravě před vařenou.

4. Vodní procedury

Byt jste zatemnili, ale pořád cítíte horko? Postříkejte sítě proti komárům – ochladí je to a bytu to prospěje. Navíc do toho můžete zapojit i děti a udělat z toho hru :)

5. Led

Po celém dni jsou místnosti nasáklé horkem. Divili byste se, jak led pomůže s ochlazováním. Naplňte ledem sklenice a misky a rozmístěte je po místnosti. Pocítíte příjemné ochlazení.

6. Okna dokořán

Osvědčené ochlazení bytu, které nestojí vůbec nic. Než začnou tropické noci, otevřete okna dokořán. Do rána se byt krásně ochladí, že ještě budete rádi za teplou peřinu.


Mohlo by vás zajímat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Máte platnou smlouvu na pojištění nemovitosti? Děláte jistě dobře, protože případné škody pro vás mohou být likvidační. Jako klíčové se ale ukazuje, abyste tuto smlouvu dostatečně často aktualizovali a uváděli co nejpřesnější hodnotu pojišťované nemovitosti. Jen tak se vyhnete nepříjemnému zklamání při likvidaci škody.

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Na pražském trhu s novými byty zaznamenaly developerské společnosti v posledním loňském čtvrtletí doslova explozi poptávky. Celkem se jim podařilo prodat na 2050 jednotek, což je nejvíc za posledních deset let. Díky tomu dohnaly ztráty v prodejích z druhého kvartálu a celkově rok zakončily na počtu 5800 prodaných nových bytů.