Bývalý pivovar nabízí zajímavé bydlení

Minulý týden jsme vám představili pár nových a zajímavých bytových domů. Ráda bych vám blíže představila jeden z nich.

Bývalý pivovar nabízí zajímavé bydlení

Zhruba před třiceti lety se přestalo vařit pivo v parostrojním pivovaru, který byl u rybníka Papež v Dobříši u Prahy vybudován již v roce 1879. Poté objekt sloužil jako sklad a na počátku třetího tisíciletí v něm život utichl docela. Genia loci tohoto místa a zajímavého nevyužitého areálu využila pražská stavební firma, která celý objekt přetvořila v neotřelý soubor obytných domů s klidným vnitřním nádvořím. Projekt nese název Nové byty Dobříš*.*

Obytný areál, který je již dokončen a z velké části obydlen, přinesl na dobříšský trh s novými byty celkem 122 bytových jednotek. Jedná se o byty ve velikostní kategorii 1+kk až 5+kk (od 29 do 200 metrů čtverečních), z nichž některé jsou mezonetové. Projekt dále nabízí i několik ateliérů a nebytových jednotek.

V současné době je v nabídce už jen 34 bytů, které jsou připraveny k okamžitému nastěhování, dva ateliéry a pět nebytových prostor od 90 do 450 metrů čtverečních.

Uzavřený areál má jedno podzemní podlaží garážovými stáními a venkovní plochy nabízejí další parkovací místa formou samostatných pozemků. Dva vjezdy pro auta jsou situovány z ulice Rukavičkářská.

Zájemci o bydlení v bývalém pivovaře mají možnost si jej přijít prohlédnout v průběhu Dnů otevřených dveří. Tato akce se koná od pátku 18. do neděle 20. května 2012. V pátek sem můžete zajít mezi 15. a 19. hodinou, v sobotu mezi 10. a 19. hodinou a v neděli mezi 15. a 19. hodinou.

Koncepce projektu

Hlavní, původní historická budova pivovaru s cihlovým komínem, v projektu označená jako budova "A", stejně tak stará budova sýpky s polovalbovou střechou "B", byla stylově rekonstruována a doplněna o prvky nové, zejména o velká portálová okna a balkóny.

Na jižní straně jsou situovány dva nové třípodlažní obytné domy "C" a "D", které ve svých stavebních prvcích přebírají charakter starého pivovaru. Celý areál je oplocený a vzniklo tak vnitřní klidné nádvoří, které skýtá obyvatelům klid, prostor a dostatek slunce a světla.

Domy "A", "B", "C" a "D" jsou tří-, nebo čtyřpodlažní a část budov A a D nabízí krásný výhled na rybník Papež a okolí.

Nově postavené budovy respektují hmotu, měřítko i proporce původních historických objektů, výtvarné řešení průčelí na nových domech je inspirováno rastrem pásů režného zdiva pivovaru. Přitom však byl kladen důraz na jednoznačné odlišení rekonstruovaných a nově navrhovaných objektů. U historických objektů se na fasádách uplatňují tradiční materiály (režné zdivo a omítka), u budov nových je fasáda kombinací dřevěných a měděných obkladů s omítkou. Krytina na nových objektech je měděná, symbolizující materiál původních pivovarských varných kotlů.


Mohlo by vás zajímat

Schodolezy vám pomohou překonat bariéry

Schodolezy vám pomohou překonat bariéry

Když jsme mladí a zdraví a nastěhujeme se do krásného bytu ve třetím patře bez výtahu, nenapadne nás, že jednou může nastat situace, kdy se ocitneme v pasti, odříznuti od zbytku světa. Schody se stávají nečekaným problémem.

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Máte platnou smlouvu na pojištění nemovitosti? Děláte jistě dobře, protože případné škody pro vás mohou být likvidační. Jako klíčové se ale ukazuje, abyste tuto smlouvu dostatečně často aktualizovali a uváděli co nejpřesnější hodnotu pojišťované nemovitosti. Jen tak se vyhnete nepříjemnému zklamání při likvidaci škody.