Dezinfekce bytu, kanceláře nebo provozovny

Mám podezření na pohyb osoby s pozitivním testem nebo chci mít jen jistotu a chránit sebe, kolegy nebo rodinu. Jaké mám možnosti?

Dezinfekce bytu, kanceláře nebo provozovny

Proti čemu stojíme? Koronavirus COVID-19 je virus, který se přenáší předně z člověka na člověka, tzv. kapénkovou infekcí šířící se vzduchem. K nákaze nemusí dojít přímo od nemocného, ale i z povrchů, na které viry dopadly při jeho kýchnutí nebo při zakašlání. Délka přežití viru na površích je odlišná dle typu povrchů a míra infekčnosti je stále předmětem zkoumání. Je doporučováno, aby povrchy, které mohly být potencionálně infikovány, byly řádně dezinfikovány.

ZVÝŠENÁ HYGIENA

 • Je vhodné dodržovat hygienické doporučení nejen na místech, kde byl pohyb infikované osoby potvrzen, ale také ve všech společných prostorách, kde se běžně pohybuje vyšší koncentrace lidí v průběhu dne: veřejná doprava, kanceláře, bytové domy a další podobná místa.

ÚKLID SPOLEČNÝCH PROSTOR

 • Zvyšte frekvenci úklidu společných prostor, minimálně 1x denně (v případě možností i vícekrát za den). A to na místech jako jsou: společné toalety, recepce kanceláří, výtahy, tlačítka výtahu, kliky dveří, vypínače, madla, společné kuchyňky v kancelářích,…

 • Úklid provádějte pomocí dezinfekčního prostředku určeného na povrchy. Místa časté expozice (viz výše) omývejte pečlivě pomocí úklidového materiálu a dezinfekce. Při úklidu používejte nezbytné ochranné pomůcky jako jsou jednorázové rukavice, roušky, vhodný oděv.

PROFESIONÁLNÍ DEZINFEKCE

 • Zaručí kompletní dezinfekci všech povrchů, i na těch místech kde není možné provést klasický úklid. Profesionální dezinfekce je rychlá, účinná a prostory je možné okamžitě po zaschnutí dezinfekčního přípravku používat“, řekl pro sousedé.cz Václav Sika ze společnosti ZZgroup.cz
 • Technologie ULV – přístroj produkuje velmi malé částice aerosolů o velikosti mikrometrů, které po dopadu výborně pronikají i na skrytá a špatně dostupná místa, kde likvidují škodlivé mikroorganismy. Proto je technologie ULV nejvhodnější pro dezinfekci společných prostor, jako jsou kanceláře, mateřské školky, dopravní podniky, domovy důchodců, byty, atp.
 • Postřik – je vhodné využívat ve venkovních prostorách, jelikož při využití postřiku musí dojít k celkovému smáčení daného povrchu, aby bylo zaručeno usmrcení mikroorganismů.
 • Profesionální dezinfekce garantuje vysokou čistotu a hygienickou nezávadnost všech ošetřených povrchů. Pro zvýšení hygienické čistoty prostředí je dále doporučováno dodržovat preventivní opatření nejen ve společných prostorách.

DODRŽOVÁNÍ PREVENTIVNÍCH OPATŘENÍ*

 • Dbejte na základní hygienická pravidla, často a důkladně si myjte ruce mýdlem či dezinfekčním gelem
 • Používejte ochranné prostředky (roušky, rukavice)
 • Kašlejte a kýchejte do jednorázových kapesníků, které poté ihned vyhoďte
 • Vyhýbejte se většímu uskupení lidí, udržujte bezpečný odstup (2 metry)
 • Vyhýbejte se kontaktu s potencionálně nakaženými
 • V případě projevů onemocnění zůstaňte doma a kontaktujte svého lékaře
 • Řiďte se doporučeními příslušných úřadů a vlády ČR

Více informací o ZZgroup.cz naleznete na https://zzgroup.cz/dezinfekce/

*Zdroj: https://koronavirus.mzcr.cz/


Mohlo by vás zajímat

Zbořme stereotypy: Co opravdu stojí za výskytem štěnic a jak je správně zlikvidovat

Zbořme stereotypy: Co opravdu stojí za výskytem štěnic a jak je správně zlikvidovat

Drtivá většina lidí si přítomnost štěnic dokáže představit jenom v levné ubytovně bez dostatečného hygienického zázemí, kde se tísní desítky lidí. Ovšem v dnešní době se štěnice čím dál tím častěji objevují i v naprosto běžných domácnostech, kde je úklid samozřejmostí. Jaké jsou tedy zdroje zavlečení a proč není třeba se za výskyt štěnic stydět?

Jak ochladit domácnost během letních veder?

Jak ochladit domácnost během letních veder?

Máte doma během letní vlny veder příliš horko? Nezoufejte, existuje mnoho způsobů, jak dostat teploty na příjemnou úroveň. Ty nejlepší vám prozradíme v dnešním článku.

Jak správně poskytnout první pomoc?

Jak správně poskytnout první pomoc?

Do stavu vyžadujícího první pomoc se nechce dostat nikdo z nás - z pohledu zraněného ani zachraňujícího. Přesto se někdy nehodám a úrazům nevyhneme, a tak se vyplatí vědět, jak v takové situaci pomoci.