Financování výměny oken nejen dotacemi z programu Zelená úsporám

Chcete ušetřit za energie, a hlavně zvýšit teplotní komfort bytu? Máte již vyměněná okna? Právě okny uniká velké množství tepla, které se odráží na účtech za energie. Jak, ale financovat výměnu oken? Potřebujete nějaké svolení? A nemohli byste náhodou využít dotaci?

Financování výměny oken nejen dotacemi z programu Zelená úsporám

Kdy je nutné požádat SVJ o souhlas?

SVJ (společenství vlastníků jednotek) spravuje budovu, jestliže je budova rozdělena na více jednotek s různými vlastníky. Členem je každý majitel jednotky v dané budově. SVJ má různá oprávnění, ale pro oblast oprav jsou tu zejména stanovy SVJ, ty upravují opravy společných prostor a jejich součásti, kam mohou, ale nemusí spadat i okna.

SVJ je nutné požádat o souhlas s výměnou oken nebo o výměně oken může rozhodnout, pokud jsou okna vymezena jako společná součást budovy. Pokud jsou okna společnou součástí budovy a SVJ rozhodne o jejich výměně, je výměna financována z prostředků SVJ.

V případě, že jsou okna součástí bytové jednotky, jejich výměnu hradí sám majitel jednotky.

obrázek

Jak tedy financuje výměnu oken SVJ?

Jestliže jsou okna součástí společných prostor, bývá jejich výměna zpravidla hrazena z fondu oprav a čerpáním úvěru. Při čerpání úvěru může být, ale zpravidla nebývá, provedena zástava nemovitosti.

Zároveň je možné využít i dotaci z programu Zelená úsporám. Díky Zelené úsporám je možné získat až 50 % nákladů, přičemž platí, že čím více opatření pro úsporu energií bude provedeno, tím vyšší bude míra dotace.

Jak financovat výměnu oken jako majitel?

V případě, že jsou okna součástí bytové jednotky a financuje jejich výměnu majitel, může tak učinit nejen z naspořených prostředků spolu s dotací, ale může využít i hypotéku na rekonstrukci, která nabízí výhodnou úrokovou sazbu.

Ať budete měnit okna jako majitel jednotky nebo jako SVJ a budete mít zařízené financování, půjde vše hladce, pokud si zvolíte spolehlivého partnera, který zajistí vše od A do Z, včetně dokumentace i případného jednání s památkáři.

obrázek

Obáváte se celého procesu výměny oken? Věřte, že se nemusí jednat o nic složitého, pokud si vyberete spolehlivého partnera. V CREATIVE okna & dveře pro vás zajistíme výměnu oken od A do Z, od zaměření přes demontáž starých oken a montážní práce až po ekologickou likvidaci původních oken. V našem pražském showroomu se můžete sami přesvědčit o kvalitě a designu nabízených oken a dozvědět se více o našich službách.

Více o Okna & dveře CREATIVE

Zdroj foto: Okna & dveře CREATIVE


Mohlo by vás zajímat

Jak může SVJ získat vhodného dodavatele elektřiny? Pomůže internetová aukce

Jak může SVJ získat vhodného dodavatele elektřiny? Pomůže internetová aukce

Přišlo vaše SVJ o dodavatele elektřiny či plynu pro váš bytový dům a nyní zoufale hledáte nového? Děsí vás ceny, které si účtuje dodavatel poslední instance? V současné době se jistě vyplatí na nic nečekat, ale aktivně vyhledat nového dodavatele energií, který vás před extrémně drahými cenami ochrání. Díky elektronickým aukcím lze vybrat dodavatele, který vás nenechá na holičkách a ještě za tu nejvýhodnější cenu. Jak taková aukce vlastně funguje a jak se do ní může i vaše společenství vlastníků jednotek přihlásit?

Odečty vody na dálku zajistí moderní technika

Odečty vody na dálku zajistí moderní technika

V bytech, které spravuje společenství vlastníků jednotek, je třeba vždy jednou za rok provést odečty tepla, teplé a studené vody. Jak tyto odečty zjednodušit a nemuset „nahánět“ veškeré majitele bytových jednotek v určitý čas do svých domovů? Pomůže moderní technika, konkrétně Internet věcí.