Jak často revidovat smlouvu a pracovat s ní?

Pojištění je potřeba čas od času zkontrolovat a případně nechat upravit pojišťovacím specialistou. Je to podobné jako u servisování automobilu. Všichni přece chceme mít vše v pořádku a spolehnout se, že nás automobil před dlouhou cestou na dovolenou nikde nenechá.

Jak často revidovat smlouvu a pracovat s ní?

Stejně tak tomu je i v případě, kdy pojišťujete svůj majetek. Pojištění nemovitosti nebo domácnosti většinou sjednáváte na celou dobu, kdy v daném bytě přebýváte, což může být klidně celý Váš život. Proto je dobré smlouvu servisovat z obdobných důvodů jako u výše uvedeného automobilu. Chceme, aby naše pojištění bylo nastavené správně a plnilo funkci, jakou má plnit – ochránilo nás v případě neočekávané situace.

Růst cen

Momentálně to vidíme všichni kolem sebe, ceny nemovitostí rostou raketovou rychlostí a nikdo neví, kde se zastaví. Rostou ceny stavebního materiálu i stavebních prací. Dejte si proto pozor, na jakou pojistnou částku máte sjednanou nemovitost ve Vaší pojistné smlouvě. Pojišťovny zpravidla zkracují pojistné plnění, pokud je nemovitost podpojištěná o 20 % její hodnoty. Pokud u Kooperativy u nově sjednané smlouvy zaškrtnete souhlas s indexací, tak nikdy neuplatníme podpojištění a vždy Vám dáme pojistné plnění v plné výši. Je tomu tak proto, že pojistné se každý rok přepočítává, dle aktuálních koeficientů stavebních materiálů a dalších položek. Vy si tak nemusíte s výší pojistných částek v čase dělat žádné starosti.

Zastaralý produkt

Stejně jako všechno kolem nás, tak i pojistné produkty se v čase vyvíjí a jsou lepší a pokrývají více věcí. Pokud se rozhodnete držet jednu produktovou řadu spousty let, ochuzujete se o možnost získání kvalitnějšího pojištění, které může nabízet řadu věcí navíc za podobné peníze. Je proto dobré zhruba jednou za 4 roky nechat smlouvu zkontrolovat a zjistit si aktuální podmínky.

Pamatujte hlavně na to, že smlouvu byste měli nechat vždy upravit, pokud jste provedli rekonstrukci. Výměna starých oken za plastová, výměna starých parket za plavoucí podlahu nebo nová střecha a spousty dalšího. To vše navyšuje hodnotu nemovitosti a pro řádné plnění ze strany pojišťovny je potřeba vždy navýšit pojistnou částku ve smlouvě.

Kontakt na Kooperativu

Zdroj foto: Jumpstory.com


Mohlo by vás zajímat

Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky? Jde to!

Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky? Jde to!

Jakmile nastane léto, lidé balí kufry a vyrážejí k moři, na koupaliště a v podstatě kamkoliv, kde si mohou užít chladné vody, která je před vysokými teplotami spolehlivě ochrání. Není divu, v některých bytech a domech je při vyšších teplotách doslova nedýchatelno, a tak se může zdát lepší, když odjedete někam pryč. Pravdou však je, že kvůli horku nemusíte utíkat nikam daleko, chládek si totiž můžete bez problému zařídit i doma, stačí k tomu jen kvalitní klimatizace.

Jak vrtat do panelu a na co si dát pozor

Jak vrtat do panelu a na co si dát pozor

Vrtání do panelu bývá pro většinu lidí noční můrou. Se správně vybranými nástroji ale nemusí být. Čím v paneláku vrtat a jak být ohleduplní vůči ostatním členům společenství vlastníků se dozvíte v článku.