Jak často revidovat smlouvu a pracovat s ní?

Pojištění je potřeba čas od času zkontrolovat a případně nechat upravit pojišťovacím specialistou. Je to podobné jako u servisování automobilu. Všichni přece chceme mít vše v pořádku a spolehnout se, že nás automobil před dlouhou cestou na dovolenou nikde nenechá.

Jak často revidovat smlouvu a pracovat s ní?

Stejně tak tomu je i v případě, kdy pojišťujete svůj majetek. Pojištění nemovitosti nebo domácnosti většinou sjednáváte na celou dobu, kdy v daném bytě přebýváte, což může být klidně celý Váš život. Proto je dobré smlouvu servisovat z obdobných důvodů jako u výše uvedeného automobilu. Chceme, aby naše pojištění bylo nastavené správně a plnilo funkci, jakou má plnit – ochránilo nás v případě neočekávané situace.

Růst cen

Momentálně to vidíme všichni kolem sebe, ceny nemovitostí rostou raketovou rychlostí a nikdo neví, kde se zastaví. Rostou ceny stavebního materiálu i stavebních prací. Dejte si proto pozor, na jakou pojistnou částku máte sjednanou nemovitost ve Vaší pojistné smlouvě. Pojišťovny zpravidla zkracují pojistné plnění, pokud je nemovitost podpojištěná o 20 % její hodnoty. Pokud u Kooperativy u nově sjednané smlouvy zaškrtnete souhlas s indexací, tak nikdy neuplatníme podpojištění a vždy Vám dáme pojistné plnění v plné výši. Je tomu tak proto, že pojistné se každý rok přepočítává, dle aktuálních koeficientů stavebních materiálů a dalších položek. Vy si tak nemusíte s výší pojistných částek v čase dělat žádné starosti.

Zastaralý produkt

Stejně jako všechno kolem nás, tak i pojistné produkty se v čase vyvíjí a jsou lepší a pokrývají více věcí. Pokud se rozhodnete držet jednu produktovou řadu spousty let, ochuzujete se o možnost získání kvalitnějšího pojištění, které může nabízet řadu věcí navíc za podobné peníze. Je proto dobré zhruba jednou za 4 roky nechat smlouvu zkontrolovat a zjistit si aktuální podmínky.

Pamatujte hlavně na to, že smlouvu byste měli nechat vždy upravit, pokud jste provedli rekonstrukci. Výměna starých oken za plastová, výměna starých parket za plavoucí podlahu nebo nová střecha a spousty dalšího. To vše navyšuje hodnotu nemovitosti a pro řádné plnění ze strany pojišťovny je potřeba vždy navýšit pojistnou částku ve smlouvě.

Kontakt na Kooperativu

Zdroj foto: Jumpstory.com


Mohlo by vás zajímat

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Vyměňte zamykací systém za nový a bezpečnější

Máte ve vašem domě nainstalovaný již mnoho let starý zamykací systém? Pak je načase zamyslet se nad jeho výměnou. I když je váš současný zámkový systém nadále funkční, jeho včasná výměna je investicí do výrazného zvýšení bezpečnosti všech obyvatel domu, jejich majetku i majetku a vybavení ve společných prostorách.

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.