Jak šikovně rozšířit úložné prostory v malém bytě

Bydlíte v malém bytě či domě? Omezený prostor podporuje kreativitu. Pojďte se s námi podívat, jak ho využít do posledního kousku tak, abyste měli dostatek úložného místa na vše, co potřebujete. Vše pak jednoduše nakoupíte v naší sekci nábytku.

Jak šikovně rozšířit úložné prostory v malém bytě

Nejdříve si projdeme všeobecná pravidla, jak malý byt zařídit, aby se opravdu nenechalo nic náhodě. V malých bytech je důležité, abyste nechali prostoru určitou vzdušnost – volte proto nábytek chytře. Ideální je vestavěná skříň přímo na míru, která sahá až ke stropu. Aby prostor nepůsobil stísněně, volte světlý materiál a pomozte si i optickým klamem – díky zrcadlu bude prostor působit větší. Pro bezproblémovou manipulaci i v menších prostorech jsou neocenitelné posuvné dveře. Díky nim můžete projít bez potíží i kolem otevřené skříně. Není potřeba mít ale vždy skříně s dvířky. Místnost opticky zvětší i otevřené policové systémy, do kterých se dá přehledně naskládat téměř vše. Vzdušné police můžete využít i k rozdělení jednotlivých zón v bytě.

Závěsné systémy – ideální řešení do kuchyně

Jak trochu přifouknout kuchyň? Sáhněte po jednoduchém, ale o to efektivnějším řešení. Závěsné systémy zachraňují pořádek v malých kuchyních naprosto bezkonkurenčně. Nad kuchyňskou linku, nebo klidně i podél celé kuchyně, přimontujte tyče, na které pak pomocí háčků a závěsných košíčků pověste všechno, co potřebujete mít po ruce – od vařeček až po pánve. Pro maximální využití místa připevněte tyče klidně i ve dvou řadách. Dobře ale rozměřte rozestup, aby do sebe kuchyňské náčiní nenaráželo. Abyste využili opravdu každý centimetr místa, pořiďte si stohovatelné nádobí i dózy na potraviny.

Multifunkční pegboard

Stále oblíbenější pegboard už dávno není výsadou dílen a garáží. Jeho nenápadný vzhled a prakticky nekonečné možnosti ho posunuly i do kuchyní, předsíní a dalších místností. Díky háčkům na něj v kuchyni pověsíte vše, co má oko. Naběračky, vařečky, ale i pánve budou hned po ruce. V předsíni na něm můžete skladovat nejen klíče, kabelku či batoh, ale i boty – a to díky gumičce s háčky z obou stran, kterou boty snadno uchytíte.

Koupelnové vychytávky

Pokud se vám do koupelny nevejde vše, co byste tam mít chtěli, není potřeba hned brát do ruky vrtačku. Spoustu háčků a košíčků připevníte bez námahy na stěnu díky přísavkám. Skvělým pomocníkem v malé koupelně pak může být i magnetická lišta. Díky ní budete mít po ruce manikúrní nůžky, pinzety, ale třeba i pinetky a další drobnosti, které se rády ztrácí. A pokud jste se rozhodli vrtat, připevněte nad dveře jednoduchou polici, na kterou schováte čisticí prostředky. Praktické využítí prostoru, který by jinak zel prázdnotou.

Využijte opuštěné kouty

  • Máte doma nevyužitý roh nebo malý prostor pod schody? Drobnosti dejte do malých úložných boxů či košíků a uložte je tam.
  • Pokud nemáte skříně až ke stropu, jako náhradní úložný prostor výborně poslouží uzavíratelné plastové či papírové boxy, ve kterých na skříni můžete uchovávat sezónní oblečení či sportovní náčiní. Pro lepší orientaci boxy nadepište – usnadníte si hledání.
  • Pokud nemáte postel s úložným prostorem, jsou boxy na kolečkách skoro povinnou výbavou do malých bytů. Velkou výhodou je, pokud mají vnitřní organizér, díky kterému bude vše přehledně rozdělené. Sezónní oblečení ale můžete klidně schovat do kufru, který by nevyužitý jen zabíral místo.
  • Zbylo vám volné místo vedle okna? Využijte ho pro nenápadnou knihovnu – když přimontujete delší tyč na závěsy, hravě knihy schováte za závěsem.

Inspirujte se na biano.cz


Mohlo by vás zajímat

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Návrhy domů - jak vám zlevní bydlení

Pěkná moderní domácnost, která vás energeticky nezruinuje – to je přání snad každého investora. Situace kolem elektřiny a plynu, nejisté výše splátek za hypoteční úvěry a zdražování neustále zvyšují nároky na hospodárný provoz budoucího obydlí. Naštěstí vám návrhy domů ve 3D pomohou najít praktická technická řešení. Také díky nim předejdete problémům, které mohou stavbu nečekaně prodražit. Proto nešetřete na plánování, ale naopak do něj investujte.

Venkovní terasa, tipy a triky

Venkovní terasa, tipy a triky

Plánujete nebo máte venkovní terasu? Co by na ní nemělo chybět? Venkovní terasa je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli. Je to prostor, kde si můžete vychutnat příjemné počasí a přitom zůstat v pohodlí svého domova. Vytvořte si dokonalou venkovní terasu, která bude sloužit jako oáza klidu a pohody pod širým nebem.

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí: Ušetřete peníze a naučte se novým dovednostem

Rekonstrukce bytu svépomocí je výzva, do které se pouští stále více lidí. Představa, že si svůj byt přizpůsobíte přesně podle svých potřeb a představ za nižší náklady je totiž velmi lákavá. Vedle finančních úspor navíc získáte cenné dovednosti a pocit hrdosti za úspěšně dokončený projekt. Ale jak se do toho pustit? A jaké nástroje vám mohou při rekonstrukci pomoci?