Jak správně zvolit vyhovující přístupový systém?

I když vyberete ty nejlepší dveře, volba nevhodné kombinace nebo výběr nefunkčního přístupového systému může ohrozit vaše bezpečí. Jak tedy v nepřeberném množství systémů a funkcí vybrat ten správný? Odpověď najdete v tomto článku, který se zaměřuje na instalaci, zprovoznění a provozování či servis čteček a řídících jednotek (čipových, biometrických, Bluetooth nebo NFC zařízení, jejichž obliba stoupá na úkor kódových zámků) i autonomních a síťových domovních systémů.

Jak správně zvolit vyhovující přístupový systém?

Jak se v přístupových systémech vyznat?

Přístupové systémy nepatří mezi předměty běžné denní spotřeby a tak je zřejmé, že zejména správcům menších SVJ jde z množství kombinací a systémů hlava kolem. Proto radíme položit si následující otázky:

  1. Co vše chci zabezpečit?
  • dveře do všech společných prostor
  • nebo jen hlavní vchody
  • případně výtahy apod.?
  1. Kolik bytů budu připojovat na daný systém?
  • do 8 bytových jednotek
  • nebo desítky a více?
  1. Budu propojovat systém i na další prvky ochrany nebo prvky instalací v objektech (zvonky, hlásiče, kamery,...)?

  2. Potřebuji řešit více objektů na různých místech v regionu (různá SVJ na sídlišti nebo v rámci ČR)?

Z výše uvedeného vyplývá, že rozhodování se řídí nejčastěji velikostí implementace a požadovanou robustností systému pro dané společenství nebo rozsah objektů. Důležité je zamyslet se proč systém pořizovat, a nebo do něj investovat. Během chvíle člověk chápe nesporné výhody a usnadnění běžného používání, pokud volí komplexní řešení a uvažuje dopředu. Výsledkem je komfort z užívání jak pro obyvatele prostor, tak pro jejich správce. Začnete řešit věci jako:

Trvalý přehled o pohybu v objektu a z toho pramenící nastavení časů - např. pošta, údržba apod.

Pohodlné otevírání čipem docení všichni, kdo hledali klíče s plnýma rukama nákupu a děti či starší lidé se do něj zamilují.

Nekontrolované množení klíčů. Jistota, že pouze správce objektu či výbor SVJ může vydávat přístupová oprávnění je k nezaplacení.

Odevzdání klíčů při stěhování už nebude problém. Pokud k němu nedojde, čip zrušíte na dálku.

Úspora času i financí. Čipy jsou obvykle levnější i praktičtější, než klasické klíče a vy už nemusíte běhat k zámečníkovi.

Variabilita a přizpůsobivost. Dobře navržený komplexní přístupový systém lze do budoucna upravovat a doplňovat. Nepotřebujete nové dveře, výtahy či požární systém apod.

Ovladatelnost. Změnu konfigurace si můžete provádět sami. U systémů URMET vám poskytneme přístup k softwaru zdarma v rámci zaškolení na jeho správu.

Chytré aplikace v telefonu nebo na počítači pomohou řešit situace i vzdáleně díky zabezpečeným cloudovým řešením.

obrázek

Klíče, karta nebo čip?

V nabídkách prodejců naleznete mnoho systémů řízené kontroly vstupu. Nabízejí nepřeberné množství dokonalých funkcí, garantující jejich neproniknutelnost, nebo naopak mají velmi chabou ochranu a jsou určené spíše do skladu k otevírání dveří mezi sekcemi. Každý má své možnosti, přednosti i nevýhody. Proto je třeba pečlivě zvažovat, co přesně od systému očekáváte, ale současně to nepřekombinovat. Všechny přístupové systémy mají ale jedno společné - jejich používání zároveň s běžnými klíči do cylindrické vložky zcela degraduje jejich schopnosti a bezpečnost. Proto se při používání přístupového systému klíče nerozdávají, ale jsou určené pouze pro správce.

obrázek

Jaké přístupové systémy se v praxi osvědčily?

Je těžké říct: "toto je nejlepší a nejvhodnější řešení" bez znalosti vaší aktuální potřeby. Našim zákazníkům proto doporučujeme myslet na jednoduchost a zároveň komplexnost řešení a systém provázat třeba i se zvonky. Některé z doporučených sestav jsou integrovatelné do domovních sítí a umožňují propojení s panely zvonků či výtahy a programování celého systému z jednoho místa. Nejčastěji pracujeme s níže uvedenými produktovými řadami, díky jejich spolehlivostí, variabilitě a kvalitě. Rozdělme je dle rozsahu implementace:

Nejmenší společenství s pár jednotkami nebo malé firmy

Ideální jsou přístupové systémy Urmet FDI Transit+ nebo Urmet FDI EDC, které nabízí vynikající úroveň zabezpečení dveří, ale i jednoduchou správu celého systému, například přes mobilní aplikaci.

Větší domy s 8 a více jednotkami nebo správci budov

Stále mohou využívat jednoduchost obsluhy, a přitom vysoké zabezpečení systému Urmet FDI EDC, obvykle ho ale už nechávají v naší správě – ta se může kdykoliv měnit, jednoduší úkony dělá někdo z domu, složitější naše podpora na dálku. To je velká výhoda virtuální sítě a cloudového řešení. Zde už se ale také hodí použití velmi variabilního systému Multlock SmartAir, který ocení správci bytových domů, stejně jako administrativních a komerčních prostor.

Rozsáhlá společenství o mnoha vchodech nebo správci objektů, třeba i ve více regionech

Docení špičkový přístupový systémy Urmet FDI iPassan, kombinující více zařízení s možností centralizované správy na dálku. Toto řešení v podstatě nemá žádné hranice a lze ho zcela přizpůsobit na míru uživateli. Propojíte tak nejen dveře, ale i zvonky, výtahy, kamery, vrata a brány, různé senzory atd. Můžete tak odkudkoliv spravovat stovky a tisíce periferií rozesetých kdekoliv po zemi.

S výběrem přístupových systémů vám poradíme a nad rámec běžných služeb posloužíme

Součástí naší práce je nejen konzultace a prodej, ale i komplexní přístup celému řešení. Proto je u nás samozřejmostí dodávka a montáž záložního zdroje, který zajistí stoprocentní funkčnost systému i v případě výpadku elektrického proudu, ale i možnost posouzení rozšiřitelnosti systému o další nadstavby v budoucnu a to s ohledem na stovky různých dveří a zámků, které jsou na trhu. Společně se zamyslíme i nad realizací přístupových systémů současně s novými zvonky, protože lze přístupový systém plně integrovat do panelu zvonků a dalších systémů.

Myslete na komplexnost

Přístupové systémy jsou úzce provázány nejen se zvonky, ale také s kamerovým systémem, výtahy, plošinami pro invalidy a dalším vybavením. Tyto realizace již známe a dokážeme proto navrhnout nejvhodnější možné řešení, pro konkrétní dveře a situaci a to i se zajištěním kompletní stavebních služeb, kvalitním servisem a trvalou podporou.

Jako výrobci hliníkových a ocelových vstupních dveří a portálů, s dlouholetou specializací na bytové a panelové domy, dokážeme posoudit vhodnost řešení nejen po stránce elektroniky a potřeb zákazníka, ale i výběru vhodné konstrukce dveří, použití zámků a vzájemného fungování. Takové komplexní sladění je velmi výjimečné.

Více o Animo Bohemia s.r.o.


Mohlo by vás zajímat

Jak vybudovat solární elektrárnu ve společenství vlastníků?

Jak vybudovat solární elektrárnu ve společenství vlastníků?

Vlastní zdroj elektřiny dnes není zdaleka tak nedostupný, naopak, díky tomu, že technologie zlevňují a navíc lze využít nejrůznějších dotací, se možnost energetické soběstačnosti nabízí mnohým. Jak lze vybudovat vlastní zdroj elektřiny v podobě solárních panelů v bytovém domě? Je třeba se na něm podílet vlastním úsilím, nebo se lze účastnit na sdíleném projektu?

Prohlídky nemovitostí s brýlemi pro virtuální realitu

Prohlídky nemovitostí s brýlemi pro virtuální realitu

Virtuální realita, ve zkratce VR, je v současné době rychle se rozvíjející technologií se širokým uplatněním. Umožňuje spojení uživatele se simulovaným prostředím a vytváří tak iluzi skutečného nebo fiktivního světa. O iluzi skutečného světa jde v případě simulací, příkladem toho fiktivního jsou počítačové hry.