Kočárkárna – věčný boj o místo

Většina z vás, kdo bydlí v bytovce či paneláku, to zná. Kočárkárna slouží k uskladnění kočárků a kol. Teoreticky. Prakticky tam sousedé „uklidí“ vše, co se jim nevejde do bytu.

Kočárkárna – věčný boj o místo

Maminky s kočárky se zlobí, že tam ostatní mají kola a s kočárky se nedá pomalu ani vyjet. Cyklisté se zlobí, že kočárky zabírají spoustu místa. Když si chtějí vyndat svoje kolo, musí nejdříve vyvézt spoustu ostatních kol a kočárků a je to celé ztráta času a k vzteku. Nemluvě o množství sáněk, bobů, odrážedel a koloběžek, které nikdo nechce mít v bytě, jelikož to jen zabírá většinu roku místo. To by se pak jeden málem přerazil, když si chce z kočárkárny něco vyndat.

Jednou za čas se vždy někdo rozzlobí natolik, že sepíše výzvu k vyklizení kočárkárny od nepotřebných věcí a vyvěsí ji na vchodové dveře či na nástěnku. Hlavně aby byla vidět. Někdy výzva na dveřích vydrží. Jindy přibydou malůvky. Někdy ji strhne soused, který si ji ani nepřečte, ale nelíbí se mu, že se izolepou zapatlají vchodové dveře. Každopádně kočárkárna je stále plná k prasknutí a všichni si dál mručí pod vousy, jak je to vše hrozné.

Všichni si oddechnou, když se odstěhuje nějaký soused, který měl kolo pro sebe, manželku, dvě děti a ještě v kočárkárně uskladňoval sáňky. Nadšení z volného prostoru trvá pouze do chvíle, než se nastěhuje nová rodina s kočárkem pro dvojčata…

Na internetových diskuzích se člověk může dočíst o různých variantách řešení zakrámovaných kočárkáren, ale spíš nakonec zjistí, že problém se všude vyřeší jen na chvilku a je to spíš takový nekonečný koloběh spojený se stěhováním sousedů.

V naší bytovce to vedení SVJ vyřešilo skvěle. Nemáme výtah, ale pouze schodiště, navíc venkovní. Prostor pod ním byl věčně prázdný a nevyužitý, což byla škoda. Vybudovala se tedy nová stěna se zamykatelnými dveřmi a vznikla nám tak kolárna. Jelikož je to vlastně venkovní prostor, pořídila se i pořádná plachta a uložená kola jsou tak chráněna před deštěm i sněhem, který by se dostal dovnitř okolním pletivem.

Máme tedy kočárkárnu a kolárnu a překvapivě všichni obyvatelé respektují vymezená území. Jak je to s kočárkárnou u vás? Nenašel by se také nějaký prostor, který by se dal podobně využít? Podělte se o své zkušenosti a tipy v komentářích pod článkem!


Mohlo by vás zajímat

Hotely v době koronavirové

Hotely v době koronavirové

Dva aktuální problémy realitního byznysu v Česku – nedostatek bytů na trhu a hotely na odpis – našly společné řešení. Ubytovací zařízení zející kvůli pandemii prázdnotou totiž nejenom dočasně fungují na pronájem, ale některá se na byty vyloženě mění.

Jak vypovědět nájem bytu? Výpovědní lhůta a povinnosti nájemce v kostce

Jak vypovědět nájem bytu? Výpovědní lhůta a povinnosti nájemce v kostce

Snad každý, kdo někdy pronajímal byt, řešil problémy s nespolehlivými nájemci, kteří opakovaně neplatili nájemné, byt trvale poškozovali, nebo v něm často přebývá více osob, než je ve skutečnosti pronajímateli oznámeno. Proto Vám v tomto článku přinášíme možnosti, jakými způsoby lze vypovědět smlouvu o nájmu bytu.

Družstevní byty jako investice

Družstevní byty jako investice

Ještě donedávna se zdálo, že družstevní byty budou brzo minulostí. Jenže v poslední době výstavba nemovitostí tohoto typu znovu ožívá. Stále více lidí v souvislosti s dopady krize nedosáhne na vysokou hypotéku. Družstevní byty tak mohou být pro ně vhodnou alternativou, jak vyřešit bydlení.