Netradiční dětské postele, které vás nadchnou

Dětská postýlka začíná být malá a vy uvažujete, jakou postel pořídit vašemu dítku teď? Pojďte se s námi inspirovat. Veselé kousky, které podpoří dětskou fantazii, nadchnou nejen vaše nejmenší. Vše potřebné najdete u nás v sekci Nábytek.

Netradiční dětské postele, které vás nadchnou

Děti rostou rychle a než se nadějete, bude potřeba vyměnit dětskou postýlku za větší. Můžete zvolit rovnou dospěláckou, ale děti jsou hravé, takže zvažte i možnost pořídit jim originální kousek, který podpoří jejich fantazii. Kromě místa k načerpání energie na nový den jim poskytne útočiště k hrám. Na trhu najdete spoustu zajímavých kousků pro holky i kluky.

Bezpečnost na prvním místě

Než se ale pustíte do výběru, pojďme si projít základní parametry, které by měla každá dětská postel splňovat. Děti tráví spaním velkou část dne a také jsou citlivější než dospěláci, takže by mělo být samozřejmostí, aby postel neobsahovala žádné zdraví škodlivé složky. O nezávadnosti vás informují příslušné atesty. Aby byla postel bezpečná i pro používání, musí být především stabilní a nemít žádné ostré hrany, o které by se dítko mohlo během her poranit. Pro zdravý spánek vybírejte rošt, který poskytne dostatečnou podporu v kombinaci s vhodnou matrací.

Závodní auto nebo kočár pro princeznu?

Nepřehlédnutelným kouskem v dětském pokoji se stane postel, která vypadá jako závodní automobil, kočár pro princeznu, vesmírná raketa nebo třeba pirátská loď. Pro sourozence pak můžete vybrat patrovou postel ve tvaru autobusu nebo hasičského auta. Dětský pokoj má tu výhodu, že se nemusíte bát barev a můžete pořádně pustit uzdu fantazii. Pro větší bezpečnost vybírejte postele s bočními zábranami, které zabraňují pádu.

Dřevo v netradiční podobě

Originální postele mohou mít ale i umírněnější podobu. Velmi atraktivně vypadají postele ve tvaru domečků, které jsou vyrobené z kvalitního lakovaného masivu. Výhoda takových postelí bývá i v tom, že mají dostatek úložných prostor, do kterých se bez problémů vejdou všechny hračky. Vzdušnější verze postelových domečků je sestavená jen z trámů. K tomu, aby se z decentního domečku stala pevnost, stačí jen přehodit deku a je to! A co si rovnou zahrát na indiány? K tomu vybízí masivní postel ve tvaru stanu, kterou si zamiluje každý malý dobrodruh.

Vyvýšená postel se skluzavkou

Máte v dětském pokoji dostatek místa? V tom případě je vyvýšená postel se skluzavkou jasná volba. Spodní část bývá zakrytá plachtou s různými motivy, od hradů a zámků až po vesmírnou stanici, která nabízí soukromí a prostor, kde se děti mohou schovat a hrát si. A komu by se ráno nechtělo z postele, kdyby se z ní mohl jen sklouznout?


Mohlo by vás zajímat

Přemýšlíte nad rekonstrukcí koupelny?

Přemýšlíte nad rekonstrukcí koupelny?

Co takhle nové spáry? Spáry v koupelně dostávají pořádně zabrat. Po letech mohou být zašlé, plesnivé nebo vydrolené. Dobrá zpráva je, že přespárování není nijak složité a zvládnete ho i sami. Vše potřebné najdete u nás v sekci Nábytek.

Jak mít na balkonu soukromí? Vsaďte na příodní materiály!

Jak mít na balkonu soukromí? Vsaďte na příodní materiály!

Balkon či terasa jsou oázou klidu, místem, kde si krásně odpočinete především v horkých dnech. Často se ale stává, že v nich nemáte dostatečné soukromí, ať už kvůli sousedům, členům SVJ nebo třeba kvůli rušné ulici. Balkonové zástěny vám jej zaručí!