Reklama

Využijte 10% slevu na objednávku, kód SOUSEDEKNIHA

Při výběru a realizaci vhodného zateplovacího systému vám pomůžou lidé z firmy Sto

Sto, 20. 8. 2018

Minerální nebo organický, nehořlavá kompozice, co nejtenčí a vysoce účinné izolační materiály: pro každé zadání zateplení bytového domu existuje ten správný systém. Velmi různorodý výběr je ovšem na místě, protože každá budova je jiná. Při výběru a realizaci vhodného zateplovacího systému vám pomohou specialisté z firmy Sto.

Firma Sto, zastoupená špičkovými odborníky, jako jsou například Jiří Kudlič, šéf prodeje pro Čechy, Roman Gajdůšek, vedoucí prodeje Morava nebo jejich kolegové Petr Herout, Petr Štangl, Martin Kuklík a další obchodně techničtí zástupci s dlouholetými zkušenostmi v oboru, je přímým a kompetentním partnerem jak pro investory, tak i pro realizační firmy, architekty a projektanty. To je kromě výše uvedeného velkou předností – lidé ze Sto jednají přímo s investory a řešení nenabízí přes zprostředkovatele, takže svůj obor dokonale znají.

Jiří Kudlič, šéf prodeje Čechy a jeden z nejzkušenějších lidí ve firmě Sto, říká: „Systematicky vyřešíme veškerou problematiku, která souvisí se samotnou realizací zateplení – návrh řešení, projektovou dokumentaci + výkaz výměr, výběr vhodného materiálu, výběr zhotovitele i kontrolu nad průběhem realizace. Každé části přípravy doporučuji věnovat maximální úsilí – to co například chybí v projektové dokumentaci, se pak řeší operativně na stavbě a řešení od realizační firmy už nemusí korespondovat s navrženým systémem od projektanta. Přitom právě projektant je odpovědnou osobou, která za vhodnost navrženého systému drží záruky.

Roman Gajdůšek, vedoucí prodeje Morava u Sto s.r.o. k tomu dodává: „Už v návrhu řešení myslíme na výběr tepelné izolace (minerální izolace, polystyren bílý vs. greywall, fenolické desky apod.), samozřejmě v závislosti na požadavcích majitelů a odpovídajících stavu a typu konstrukce. Tloušťka tepelné izolace by měla odpovídat požadovaným tepelným úsporám, rosnému bodu atd. Klíčový je i výběr vhodného materiálu a jeho kvalita, nabízený servis, platné certifikáty kvality, systémová řešení výrobce a řešení detailů - v dobrém návrhy by neměl chybět individuální návrh detailů, připravený ve spolupráci s výrobcem materiálu. Zkušenosti nám ukazují, že materiál činí z hodnoty celé revitalizace jen 15-20 % ceny, tzn., že pokud se tady „šetří“, např. použitím levnějších systémů, tak investor nedostane vysoký standard služeb, který nabízí Sto, a přitom ušetří částku v rozsahu 2-5 % z celkových nákladů. Řada investorů také zapomíná, že záruka platí pouze v případě, pokud jsou v systému dodrženy všechny systémové komponenty dle předpisu výrobce.

Petr Štangl působí jako obchodně technický zástupce na Moravě: „Při výběru zhotovitele by měla platit jasná kritéria**, například zázemí firmy - zda má vlastní lešení, jaké má reference, jaké nabízí termíny realizace. Kritérium ceny by investoři určitě neměli brát jako stěžejní – nejlevnější nebývá nejlepší a opravdu platí pravidlo, že zákazník dostane to, za co si zaplatí. Realizační firma musí přesně specifikovat jednotlivé položky svého rozpočtu, ideálně dle výkazu výměr včetně detailů, které navrhne projektant.“

Oblast realizace je poměrně rozsáhlá a určitě se jí budeme věnovat i v dalších článcích. Veškeré informace o produktech a systémech firmy Sto s.r.o. najdete na www.sto.cz. S radou a konzultací vám rádi pomohou i pracovníci Sto – kontakty včetně kontaktního formuláře najdete také na webových stránkách.