Sedací souprava je srdcem domova

Obývací pokoje jsou duší každé domácnosti. Můžete se v nich scházet, odpočívat a v některých případech slouží také jako ložnice. Aby pro vás byl čas v obýváku co nejpříjemnější, potřebujete pořádnou sedací soupravu. Nabízíme pár tipů, jak vybrat tu nejlepší. Vše potřebné najdete u nás v sekci Nábytek.

Sedací souprava je srdcem domova

Vyberte sedačku, kterou si zamiluje každý

Důležité je, aby se sedací souprava stala nejoblíbenějším místem všech členů v domácnosti. Dneska frčí minimalismus, takže v obýváku můžete zminimalizovat počet skříněk a stolečků a vytvořit tak dostatečný prostor právě pro sedací soupravu. Dbejte na to, aby byla dobře přístupná ze všech stran a snažte se nepřilepit ji zbytečně ke zdi. U zdi by měla být maximálně zadní strana, tak aby se na sedačku mohl posadit každý z kterékoliv strany. Jakmile jste si vytvořili dostatečný prostor, pojďte vybrat ten správný typ.

Sedačka do u učaruje všem

S čím nikdy neuděláte chybu? S dobře uvařenou svíčkovou a také se sedačkou do tvaru písmena U. Pokud nejste početná rodinka, můžete se každý krásně natáhnout. Jestli naopak početnější jste, pěkně pohodlně se můžete jeden vedle druhého usadit. Prakticky vždy jsou tyto sedačky do účka rozložitelné, takže když máte návštěvu, krásně se v obýváku vyspí, a to stejné čeká i vás, když to třeba “zalomíte” u filmu. Účka mají vždy spoustu úložného prostoru, což se dá skvěle využít nejen k uschování lůžkovin, ale třeba také ke skladování sezónních věcí, například zimních kabátů.

Do menšího bytu šoupněte rohovou

Pokud si úplně nemůžete dovolit sedací soupravu, která vám zabere pět krát pět metrů plus místo dookola, zkuste se mrknout po úspornější rohové soupravě. Dvě její části umístíte ke zdi a ušetříte tak spoustu prostoru. I tyto sedačky se dělají rozkládací a s úložným prostorem, nicméně neposkládáte na ně celou rodinu, a tak je vhodné doplnit je o taburetky nebo křesílka. Nemusíte nutně vybírat tyto doplňky ve stejné sérii, klidně kupte úplně jiný kus a obývák tak ozvláštněte. A nezapomeňte na dekorační polštáře nejrůznějších rozměrů. Čím větší, tím lepší, protože až budete mít doma plno, pár z nich jednoduše hodíte na zem a rázem mají další hosté na čem sedět.

Pořiďte si kombo sedačku s křesílky

Jestli vás monstrózní sedačky nezaujaly a máte rádi střídmost, doporučujeme jednoznačně klasické sedací soupravy s párem křesel. Ty se hodí jak do minimalistických interiérů, tak do retro pokojů se starším nábytkem nebo do velmi osobitých obýváků. Většinou se totiž u těchto kousků výrobci opravdu snaží být kreativní, a tak právě tyto typy bývají z různě vzorovaných materiálů. Najdete tu nejrůznější druhy čalounění, ale také nožiček nebo třeba zajímavých detailů, jako jsou knoflíky v polstrování. Přestože se jedná o dávnou klasiku, právě tento druh je na dnes vzestupu a je z čeho vybírat. A nemusíte se bát, tuto sedačku seženete i rozkládací nebo s úložným prostorem.

Mazlíčci se na sedačce taky uvelebí

Častou otázkou je, jestli se vyplatí investovat do krásné sedací soupravy, když máte doma volně pobíhající mazlíčky. Ať už máte kočky nebo psy, chlupům a občasnému poškození nábytku se s nimi nevyhnete. Dnešní moderní materiály ale myslí i na zvířata, a vy si tak můžete pořídit i vy sedačku podle vašich představ beze strachu z jejího poničení. Vyberte si takový materiál čalounění, který obsahuje syntetická vlákna, která zabrání poškrábání. Plus myslete také na to, aby se materiál dal čistit vodou, například technologie aquaclean vám umožní sedačku otřít vlhkým ubrouskem a zamezuje vzniku zápachu. Tak abyste ze sedačky měli radost opravdu všichni.


Mohlo by vás zajímat

Účinná likvidace štěnic svépomocí: co funguje a co ne?

Účinná likvidace štěnic svépomocí: co funguje a co ne?

Likvidace štěnic svépomocí je nepříjemná disciplína. Ale nikoliv nemožná. Důkazem jsou stovky recenzí od lidí, kteří se štěnic sami zbavili. Pokud infestace nenarostla do nezvládnutelných rozměrů, při správném postupu je možné se štěnic zbavit svépomocí.

Jak to bude s bydlením v roce 2023

Jak to bude s bydlením v roce 2023

Události posledních let se začínají výrazně propisovat do chování spotřebitelů. Totéž platí i pro trh s nemovitostmi, který se po velice turbulentním období začíná s rokem 2023 pomalu usazovat. Jak se vyvíjí poptávka po bytech, domech a pozemcích? Kam směřuje trh s nemovitostmi a jak to bude s hypotékami?