Shrnutí webináře Předúvěrování dotací z programu Nová zelená úsporám

Dne 1. června 2022 na den dětí proběhl webinář na téma “Předúvěrování dotací z programu Nová zelená úsporám” a jako druhé téma zaznělo “Co dělat při refixaci sazby úvěru” Webinářem nás provedla Zlata Botero za sousedé.cz a odborný obsah přednesl Ing. Ladislav Koucký z centrály ČSOB.

Shrnutí webináře Předúvěrování dotací z programu Nová zelená úsporám

Všichni posluchači dostali přístup k záznamu z webináře a vy, kteří jste jej nestihli nezoufejte, můžete jej shlédnout na našem youtube kanále.

Ve webináři jsme se zaměřili na:

 • Základní požadavky klientů na úvěr
 • Splatnost úvěru, Úroková sazba, Splácení
 • Zajištění úvěru
 • Schválení přijetí úvěru
 • Dotační podpora od roku 2021
 • Předfinancování dotací a mimořádné splátky
 • Uvedli jsme i příklady z praxe
 • Dotazy posluchačů

Hlavní ponaučení:

 1. Dozvěděli jsme se jak zásadní je pro úspěšné schválení úvěru na shromáždění vlastníků u SVJ /členské schůzi v případě BD správná formulace usnesení. Zápis halabala se špatně formulovaným usnesením bude v očích banky neplatný a tím pádem celé shromáždění zbytečné. VZOR USNESENÍ PRO SVJ (vzor usnesení pro BD) jsme pro Vás uložili do interního prostředí domů právní poradny.

 2. Dále nás překvapilo jak rozdílná může být interpretace nákladovosti úvěrů, je důležité se soustředit na celkovou nákladovost úvěru v čase a porovnávat nabídky různých institucí přes stejné parametry. Nenechte se zmást výší splátky.

 3. No a posledním, stejně důležitým faktorem je aktuálnost nabídky úrokové sazby. Dobře si zkontrolujte, jak dlouhou má nabídka trvanlivost, aby jste nebyli po schválení úvěru překvapení, když dojdete s usnesením do banky, že chcete žádat o úvěr a ona Vás odmítne, protože jdete po termínu platnosti nabídky a napálí vám vyšší úrokovou sazbu i vyšší splátky.

V závěru webináře jsme také odpověděli na vybrané dotazy posluchačů, které jsou součástí záznamu jako bonus:

 • Na jak dlouhou dobu máme garantovanou úrokovou sazbu od poskytnutí nabídky úvěru bankou?
 • Jak máme postupovat, abychom měli co nejaktuálnější podklady ke schválení shromážděním SV?
 • Kdo může úvěr za SV zařídit?

V případě dotazů se neváhejte obrátit přímo na přednášejícího pana Kouckého ze společnosti ČSOB a.s., nebo nám napište na portál na email zlata.botero@sousede.cz

Těšíme se na potkávání při dalších vzdělávacích webinářích, navštivte náš kalendář akcí a odebírejte náš youtube kanál.

Za tým Sousedé.cz Zlata Botero Vašková


Mohlo by vás zajímat

Co je třeba promyslet, když chce mít SVJ vstup do domu na čip

Co je třeba promyslet, když chce mít SVJ vstup do domu na čip

Čipové systémy umožňující vstup do domu nebo systémy, které jej umožňují na základě biometrických údajů (např. čtečky otisků prstů), se můžou SVJ jevit jako ideální způsob, jak zabránit přístupu cizích osob do domu. Před jejich instalací je ale třeba zvážit několik věcí. Pojďme se na ně podívat.

Vy se ptáte - my s odborníky odpovídáme

Vy se ptáte - my s odborníky odpovídáme

Jak funguje rozúčtování tepla pro bytové jednotky umístěné v přízemí domu, které jsou objektivně vystaveny většímu chladu a tedy i vyšší spotřebě tepla?