Vytvořte si letos trvanlivý adventní věnec

Tuto neděli začíná období adventu, před námi jsou již jen čtyři předvánoční týdny. Zbývající čas do Vánoc můžeme symbolicky odpočítávat postupným zapalováním čtyř svíček na adventním věnci.

Vytvořte si letos trvanlivý adventní věnec

Věnec vytvořený z chvojí má své kouzlo, jehličí příjemně voní a celé aranžmá vypadá svěže. Nabídka v květinových a floristických obchodech je široká, vybírat můžeme podle typu naší domácnosti, velikosti věnce, jeho barvy, anebo dekorativních doplňků na něm umístěných. Pro mnoho z nás je ale tvorba adventního věnce příjemným každoročním úkolem. Při tvoření rády pomáhají i děti a aranžmá si můžeme vyrobit podle svých představ.

Pokud máte věnec z chvojí už poněkud okoukaný nebo se bojíte opadaného jehličí, můžete jeho základ vytvořit z jiných materiálů. Nabízí se šišky, proutí, ořechy, kávová zrnka nebo látky s vánočním motivem. Zručnější si mohou upéct i věnec z perníku. Pokud nechcete s výrobou zabrat příliš času, můžete svíčky pouze vyskládat na dekorativní podnos či tác a doplnit je drobnými vánočními ozdobami a jiným dekorativním materiálem podle vašeho vkusu. K sehnání jsou i speciální stojany nebo drátěné konstrukce, do kterých se nasadí svíčky a celá dekorace se už jen přizdobí efektními drobnými ozdobičkami.

Inspirovat se můžete také věncem z naší fotografie**, kde hlavní roli hraje pletací příze**. Přízi běžně seženeme v galanterii nebo švadlence, výběr barev je široký. K výrobě věnce dále potřebujeme slaměný nebo polystyrénový korpus, ten je nutné důkladně obmotat přízí tak, aby nikde neprosvítal. Věnec už pak dozdobíme podle svého vkusu. My jsme, v návaznosti na práci s přízí a dostatek materiálu, zvolili jako hlavní doplňkový prvek bambulky.

Jejich výroba není složitá, návody na tvorbu lze lehce najít na internetových vyhledávačích. Postačí příze, kolečko tvrdého papíru a ostré nůžky. Bambulky můžeme vytvořit v různých velikostech i barvách, záleží, jakou si zvolíme konečnou podobu věnce. K jejich připevnění na věnec nám nejlépe poslouží tavná pistole. Bambulky oživíme baňkami nebo jinými doplňky s vánočním motivem a trvanlivý základ věnce je hotový. Pak už jen stačí doplnit vhodné svíčky, které umístíme na bodce a každý rok je můžeme obměnit.


Mohlo by vás zajímat

Apostille a superlegalizace: Klíčové procesy pro mezinárodní kupce nemovitostí

Apostille a superlegalizace: Klíčové procesy pro mezinárodní kupce nemovitostí

Pokud plánujete nákup nemovitosti v zahraničí, čeká vás podobně jako v případě pořízení nemovitosti u nás proces složený z několika kroků. U koupě domu či bytu v zahraničí musíte ale navíc počítat s překladem a ověřením pravosti důležitých listin, přičemž může být potřebný soudní překlad, apostila nebo superlegalizace. Co si pod těmito pojmy představit?

Home office a jeho dopad na sousedské vztahy

Home office a jeho dopad na sousedské vztahy

Popularita home office neboli práce na dálku rok od roku roste. Z průzkumu Hospodářské komory ČR, který proběhl v minulém roce, ostatně vyplynulo, že home office alespoň několik dnů v měsíci umožňuje 93 % zaměstnavatelů. Jaký vliv má home office na sousedské a rodinné vztahy a jak na problematiku práce z domova nahlíží zákon?