Vytvořte si letos trvanlivý adventní věnec

Tuto neděli začíná období adventu, před námi jsou již jen čtyři předvánoční týdny. Zbývající čas do Vánoc můžeme symbolicky odpočítávat postupným zapalováním čtyř svíček na adventním věnci.

Vytvořte si letos trvanlivý adventní věnec

Věnec vytvořený z chvojí má své kouzlo, jehličí příjemně voní a celé aranžmá vypadá svěže. Nabídka v květinových a floristických obchodech je široká, vybírat můžeme podle typu naší domácnosti, velikosti věnce, jeho barvy, anebo dekorativních doplňků na něm umístěných. Pro mnoho z nás je ale tvorba adventního věnce příjemným každoročním úkolem. Při tvoření rády pomáhají i děti a aranžmá si můžeme vyrobit podle svých představ.

Pokud máte věnec z chvojí už poněkud okoukaný nebo se bojíte opadaného jehličí, můžete jeho základ vytvořit z jiných materiálů. Nabízí se šišky, proutí, ořechy, kávová zrnka nebo látky s vánočním motivem. Zručnější si mohou upéct i věnec z perníku. Pokud nechcete s výrobou zabrat příliš času, můžete svíčky pouze vyskládat na dekorativní podnos či tác a doplnit je drobnými vánočními ozdobami a jiným dekorativním materiálem podle vašeho vkusu. K sehnání jsou i speciální stojany nebo drátěné konstrukce, do kterých se nasadí svíčky a celá dekorace se už jen přizdobí efektními drobnými ozdobičkami.

Inspirovat se můžete také věncem z naší fotografie**, kde hlavní roli hraje pletací příze**. Přízi běžně seženeme v galanterii nebo švadlence, výběr barev je široký. K výrobě věnce dále potřebujeme slaměný nebo polystyrénový korpus, ten je nutné důkladně obmotat přízí tak, aby nikde neprosvítal. Věnec už pak dozdobíme podle svého vkusu. My jsme, v návaznosti na práci s přízí a dostatek materiálu, zvolili jako hlavní doplňkový prvek bambulky.

Jejich výroba není složitá, návody na tvorbu lze lehce najít na internetových vyhledávačích. Postačí příze, kolečko tvrdého papíru a ostré nůžky. Bambulky můžeme vytvořit v různých velikostech i barvách, záleží, jakou si zvolíme konečnou podobu věnce. K jejich připevnění na věnec nám nejlépe poslouží tavná pistole. Bambulky oživíme baňkami nebo jinými doplňky s vánočním motivem a trvanlivý základ věnce je hotový. Pak už jen stačí doplnit vhodné svíčky, které umístíme na bodce a každý rok je můžeme obměnit.


Mohlo by vás zajímat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Máte platnou smlouvu na pojištění nemovitosti? Děláte jistě dobře, protože případné škody pro vás mohou být likvidační. Jako klíčové se ale ukazuje, abyste tuto smlouvu dostatečně často aktualizovali a uváděli co nejpřesnější hodnotu pojišťované nemovitosti. Jen tak se vyhnete nepříjemnému zklamání při likvidaci škody.

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Na pražském trhu s novými byty zaznamenaly developerské společnosti v posledním loňském čtvrtletí doslova explozi poptávky. Celkem se jim podařilo prodat na 2050 jednotek, což je nejvíc za posledních deset let. Díky tomu dohnaly ztráty v prodejích z druhého kvartálu a celkově rok zakončily na počtu 5800 prodaných nových bytů.