Reklama

Využijte 10% slevu na objednávku, kód SOUSEDEKNIHA

Vytvořte si letos trvanlivý adventní věnec

, 24. 11. 2016

Tuto neděli začíná období adventu, před námi jsou již jen čtyři předvánoční týdny. Zbývající čas do Vánoc můžeme symbolicky odpočítávat postupným zapalováním čtyř svíček na adventním věnci.

Věnec vytvořený z chvojí má své kouzlo, jehličí příjemně voní a celé aranžmá vypadá svěže. Nabídka v květinových a floristických obchodech je široká, vybírat můžeme podle typu naší domácnosti, velikosti věnce, jeho barvy, anebo dekorativních doplňků na něm umístěných. Pro mnoho z nás je ale tvorba adventního věnce příjemným každoročním úkolem. Při tvoření rády pomáhají i děti a aranžmá si můžeme vyrobit podle svých představ.

Pokud máte věnec z chvojí už poněkud okoukaný nebo se bojíte opadaného jehličí, můžete jeho základ vytvořit z jiných materiálů. Nabízí se šišky, proutí, ořechy, kávová zrnka nebo látky s vánočním motivem. Zručnější si mohou upéct i věnec z perníku. Pokud nechcete s výrobou zabrat příliš času, můžete svíčky pouze vyskládat na dekorativní podnos či tác a doplnit je drobnými vánočními ozdobami a jiným dekorativním materiálem podle vašeho vkusu. K sehnání jsou i speciální stojany nebo drátěné konstrukce, do kterých se nasadí svíčky a celá dekorace se už jen přizdobí efektními drobnými ozdobičkami.

Inspirovat se můžete také věncem z naší fotografie, kde hlavní roli hraje pletací příze. Přízi běžně seženeme v galanterii nebo švadlence, výběr barev je široký. K výrobě věnce dále potřebujeme slaměný nebo polystyrénový korpus, ten je nutné důkladně obmotat přízí tak, aby nikde neprosvítal. Věnec už pak dozdobíme podle svého vkusu. My jsme, v návaznosti na práci s přízí a dostatek materiálu, zvolili jako hlavní doplňkový prvek bambulky.

Jejich výroba není složitá, návody na tvorbu lze lehce najít na internetových vyhledávačích. Postačí příze, kolečko tvrdého papíru a ostré nůžky. Bambulky můžeme vytvořit v různých velikostech i barvách, záleží, jakou si zvolíme konečnou podobu věnce. K jejich připevnění na věnec nám nejlépe poslouží tavná pistole. Bambulky oživíme baňkami nebo jinými doplňky s vánočním motivem a trvanlivý základ věnce je hotový. Pak už jen stačí doplnit vhodné svíčky, které umístíme na bodce a každý rok je můžeme obměnit.