Webinář: Měsíční informace o spotřebě (TV a tepla) od 1.1.2024 a využití portálových služeb

Portál sousede.cz si pro Vás připravil další ze série vzdělávacích webinářů společně se svými odbornými experty

Webinář:  Měsíční informace o spotřebě (TV a tepla) od 1.1.2024 a využití portálových služeb

Pořadatel: SousedeCZ s.r.o.

Přednášející: Jarmila Trčková, Jaroslav Plšek ista Česká republika

Den: čtvrtek 25. 5. 2023

V čase: 17:30 - 18:30

Kde: Online


Vážení předsedové, členové výboru, přátelé

Portál sousede.cz si pro Vás připravil další ze série vzdělávacích webinářů společně se svými odbornými experty na nejrůznější témata týkající se vedení a správy SVJ.

Od 1.1.2024 bude řadě objektů v platnosti legislativní povinnost poskytovat měsíční informace o spotřebě tepla a teplé vody uživatelům bytů dle novely zákona č.67/2013 Sb. Povinnost předávat měsíční informace o spotřebě tepla a teplé vody je jednoznačně na straně poskytovatele služeb. Tím je myšleno SVJ. Proto jsme jako další téma pro webinář zvolili“ Měsíční informace o spotřebě od 1.1.2024 a využití portálových služeb. Problematikou Vás provede Jarmila Trčková odbornice na oblast rozúčtování nákladů a pan Jaroslav Plšek, obchodní ředitel ze společnosti ista Česká republika s.r.o.

Agenda webináře:

  • Aktuální legislativa a důležité termíny pro SVJ.
  • Měsíční informace o spotřebě v praxi. V jaké formě je třeba informace poskytovat a jaké náležitosti má dokument obsahovat.
  • Portálové služby a digitalizace v oboru měření a regulace. Portálové služby jako vhodný nástroj k přístupu k datům, analýzám, ale i k naplnění legislativy.
  • Dotazy posluchačů předem zaslané

Webinář je určen všem dotčeným poskytovatelům a jejich zástupům, na které dopadne legislativní povinnost.

Pro účast na webináři se prosím registrujte přes přihlašovací formulář do 24.5.2023 do 24:00 hod.

Pokud máte již nyní dotazy, nebo vás napadl námět na další webinář oslovte nás na emailu: zlata.botero@sousede.cz

Na vaši účast se těší za tým sousedé.cz Zlata Botero Vašková a Jarmila Trčková, Jaroslav Plšek

—-----------------------------------------------------------

Medailonek o přednášejících:

Jarmila Trčková je odborník na oblast rozúčtování nákladů ve společnosti ista Česká republika s.r.o. Rozúčtováním nákladů na teplo a vodu se zabývá od roku 2002, kdy do společnosti nastoupila do rozúčtovacího oddělení. V roce 2007 se stala vedoucí rozúčtovacího oddělení a na této pozici působí do současné doby. Řadí se mezi přední odborníky v oblasti rozúčtování, účastnila se několika projektů a působila v pracovních skupinách, uspořádaných Ministerstvy financí a pro místní rozvoj, zřízených v souvislosti s legislativními změnami v minulých letech. Je vyhledávanou odbornicí na legislativu rozúčtování, přednáší na toto téma také na odborných webinářích a seminářích.

Jaroslav Plšek má téměř 30-ti letou praxi v oboru měření a regulací. Tým společnosti ista doplnil v roce 2020, kdy se ujal role obchodního ředitele společnosti a vede tým regionálních obchodníků i interního obchodu. Pan Plšek je uznávaným odborníkem v oboru a přednáší pro odbornou veřejnost na veletrzích, konferencích a seminářích. Krátce o společnosti ista Česká republika

Společnost ista Česká republika s.r.o. působí v ČR v oblasti řízení energií a rozúčtování nákladů na teplo a vodu již 30 let. Řadí se celosvětově mezi vedoucí společnosti, které poskytují měřicí technologie, technologie pro energetický management a rozúčtování nákladů. Pomáhá svým zákazníkům – správcům budov, majitelům nemovitostí a jednotlivým uživatelům bytů na celém světě měřit, rozúčtovávat a řídit individuální spotřebu vody a energií. Technologie ista umožňuje dálkový odečet energií, který využívá více než 87 % klientů. Každý si takto může využívání zdrojů a energií řídit nezávisle a zároveň individuálně kontrolovat svou spotřebu. S velmi nízkými investicemi tak mohou být energie, zdroje, náklady a tím i znečištění ovzduší být významně redukovány – vše v souladu s individuálními požadavky jednotlivých uživatelů.

Na tržišti portálu sousede.cz istu Česká republika a její služby najdete ZDE


Mohlo by vás zajímat

Webinář: Budoucnost FVE pro bytové domy

Webinář: Budoucnost FVE pro bytové domy

Portál sousedé.cz si pro Vás připravil další ze série vzdělávacích webinářů společně se svými odbornými experty na nejrůznější témata týkající se vedení a správy SVJ

Čisticí rohože usnadní úklid bytových domů

Čisticí rohože usnadní úklid bytových domů

Ve velkých městech nachází svůj domov většina mladých lidí, ale i řada rodin a seniorů v různě velkých bytech v centru, častěji pak v panelácích na okraji. Bytové domy nejsou výjimkou ani v malých městech a na vesnicích. Je jedno, zda lidé byt vlastní, nebo jsou v pronájmu. V domě nejsou sami a se svými sousedy mají společné prostory, o které se musí starat. A tady může někdy nastat kámen úrazu. Jaké existují možnosti úklidu společných prostor?