Chorvatské krásky aneb místa, která byste měli navštívit

Pobřeží Jadranu každoročně přivítá několik desítek tisíc turistů z celého světa. Dovolená v Chorvatsku se může stát nezapomenutelným zážitkem zvláště tehdy, když přesně víte, co vám mohou konkrétní místa nabídnout. Připravili jsme pro vás hitparádu méně známých chorvatských destinací, které však stojí za vidění.

Chorvatské krásky aneb místa, která byste měli navštívit

Město Buje – Istrie

Istrie nenechá nikoho chladným. Jedni ji zbožňují, jiní zatracují. Tento divoký ráz krajiny nemusí pochopitelně vyhovovat všem, nicméně zalíbení zde naleznou milovníci aktivního trávení dovolené i obdivovatelé přírodních krás. Jedno z nejhezčích istrijských městeček je bezpochyby Buje. Ačkoli se nejedná o příliš známou destinaci, o to více bude vyhovovat lidem, kteří si chtějí na své letní dovolené odpočinout od všudypřítomného ruchu a starostí. Městečko, které se nachází v severozápadní části Istrijského poloostrova mezi řekou Mirnou a Dragonje obývá přibližně 5300 obyvatel. Kromě vinic a olivových hájů zde naleznete také několik zajímavých historických památek a především spoustu vyhlášených restaurací a typických chorvatských taveren. Ubytovat se můžete v apartmánech nebo přímo u místních v soukromí. Konkrétní apartmán, dům nebo vilku si můžete dokonce zarezervovat prostřednictvím internetu.

Okouzlující Poreč a Pula

Poreč je přístavním městem, ve kterém na vás čeká spousta netradičních zážitků. Nejen, že si zde přijdou na své rybáři a milovníci potápění, ale také ti, kteří rádi poznávají historické souvislosti místa. V případě, že se v Poreči ubytujete, nezapomeňte navštívit okouzlující ostrůvek Sveti Nikola, který je s městem propojen pravidelnou lodní dopravou. Pokud prahnete po něčem přeci jen živějším a větším, ubytujte se v největším istrijském letovisku Pula. V centru letoviska naleznete celou škálu pozoruhodných historických památek, mezi které patří třeba překrásný římský amfiteátr nebo megalomanské koloseum.


Mohlo by vás zajímat

Schodolezy vám pomohou překonat bariéry

Schodolezy vám pomohou překonat bariéry

Když jsme mladí a zdraví a nastěhujeme se do krásného bytu ve třetím patře bez výtahu, nenapadne nás, že jednou může nastat situace, kdy se ocitneme v pasti, odříznuti od zbytku světa. Schody se stávají nečekaným problémem.

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Máte platnou smlouvu na pojištění nemovitosti? Děláte jistě dobře, protože případné škody pro vás mohou být likvidační. Jako klíčové se ale ukazuje, abyste tuto smlouvu dostatečně často aktualizovali a uváděli co nejpřesnější hodnotu pojišťované nemovitosti. Jen tak se vyhnete nepříjemnému zklamání při likvidaci škody.