Jak předcházet škůdcům?

Jak předcházet švábům, štěnicím nebo hlodavcům? Občas je to spíš o náhodě, ale přesto pro vás máme několik tipů, jak minimalizovat riziko škůdců u vás v bytě.

Jak předcházet škůdcům?

Lidé, kteří využili služeb deratizátorů, nosí ve společnosti určité stigma nečistoty. Přitom škůdci kolikrát nemají s vaší osobní hygienou nic moc společného. Taková myška se vám dostane do sklepa, ať už ho máte čistý nebo ne. Stejné to je s dezinsekcí, která hubí hlavně hmyz. Štěnici si můžete přinést domů třeba z MHD nebo procházky se psem a nezáleží, jestli se váš domov blyští od podlahy po strop. Jak ale takovým nezvaným hostům předcházet?

Prevence proti štěnicím a švábům

Tito broučci se rádi schovávají v různých skulinkách. Je ale možné se nějak bránit? Existuje několik kroků pro minimalizaci rizika, že si štěnice odnesete domů.

V hotelu

 • Běžte přímo do koupelny, kam odložíte svoje zavazadla.
 • Můžete preventivně postříkat pokoj sprejem proti lezoucímu hmyzu.
 • Zkontrolujte svoji postel – sundejte ložní prádlo a zkontrolujte prostor pod matrací a čelem postele. Hledejte skvrny od krve a černé tečky připomínající plíseň.
 • Zavazadla nenechávejte na zemi a zabalte je do plastové folie – štěnice cestují z místnosti do místnosti.

** V domě**

 • Svoje zavazadlo nechte v koupelně nebo v garáži – štěnice a švábi nemají rádi hladké povrchy a vy je tak odhalíte lépe než na koberci.
 • Všechno své oblečení ihned po návratu vyperte.
 • Pořádně vysajte, a hlavně vysavač důkladně vyprázdněte.
 • Utěsněte všechny skulinky, skrz které by mohl brouk přilézt.
 • Pravidelně vyklízejte kuchyň a zbavujte se potravinového odpadu.
 • Zbavte se různého domácího harampádí jako jsou nepoužívané kartony, nebo staré oblečení, jde totiž o výborná místa pro úkryt švábů.

Jak na myši a potkany?

Hlodavci rádi kousají do tepelné izolace domů. A to se pak majitel domu pořádně plácne přes kapsu. Žádná izolace proti nim není odolná, dostanou se dokonce i do desek z extrudovaného skla. Jak ale hlodavcům zabránit ve vstupu do bytu? Nejlepší je prevence.

 • Zabraňte hlodavcům vstup do objektu. Zkontrolujte veškeré skuliny, kterými by se zvířátka mohla protáhnout. Buďte opravdu důkladní, myš se protáhne i škvírou o velikosti 1 centimetru.
 • Nikde nenechávejte zbytky potravin.
 • Pořiďte si kočku, ta vám bude každé ráno hrdě nosit malé hlodavce na práh.

Zavolejte deratizátora!

Někdy ani prevence nepomůže a vy si musíte zavolat deratizátora. Společnost JM Deratizace zajišťuje účelovou i preventivní deratizaci a monitoring škůdců. Zbaví vás krys, potkanů, myší, brouků nebo třeba holubů. Mimo deratizaci dělají také desinfekci proti Covidu 19, která v místnostech zničí veškeré viry a bakterie.

Více o JM Deratizace, s.r.o.

Přečtěte si také:

Jak bojovat proti škůdcům?

Zdroj foto: Pixabay.com


Mohlo by vás zajímat

Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky? Jde to!

Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky? Jde to!

Jakmile nastane léto, lidé balí kufry a vyrážejí k moři, na koupaliště a v podstatě kamkoliv, kde si mohou užít chladné vody, která je před vysokými teplotami spolehlivě ochrání. Není divu, v některých bytech a domech je při vyšších teplotách doslova nedýchatelno, a tak se může zdát lepší, když odjedete někam pryč. Pravdou však je, že kvůli horku nemusíte utíkat nikam daleko, chládek si totiž můžete bez problému zařídit i doma, stačí k tomu jen kvalitní klimatizace.

Jak vrtat do panelu a na co si dát pozor

Jak vrtat do panelu a na co si dát pozor

Vrtání do panelu bývá pro většinu lidí noční můrou. Se správně vybranými nástroji ale nemusí být. Čím v paneláku vrtat a jak být ohleduplní vůči ostatním členům společenství vlastníků se dozvíte v článku.