Jak zařídit útulnou ložnici v pěti krocích

Ložnice má být místem odpočinku a existují určitá pravidla, jak docílit toho, aby vám navodila pocit klidu. Sepsali jsme pro vás pár tipů nejen pro výběr nábytku. Určitě se budou hodit nejen těm, co ložnici právě zařizují.

Jak zařídit útulnou ložnici v pěti krocích

Myslete na postel

A hlavně na kvalitní matraci, na níž budete trávit třetinu svého času. Investice do ní se vyplatí. Odborníci starším radí, aby si vybrali postel spíš vyšší, bude se jim z ní lépe vstávat i do ní uléhat. V materiálech samozřejmě vede přírodní dřevo, ale jinak je výběr o osobních preferencích, jestli se vám líbí světlé či tmavé dřevo, nebo spíše čalouněné postele.

Jaký vybrat nábytek do ložnice

Méně je více. Pokud máte prostor pro šatnu, nebo šatní skříň můžete umístit do jiného pokoje, využijte toho. Jestli ale přesto potřebujete dát skříň do ložnice, podívejte se na Favi, kde si podle svého vkusu a preferencí vyberete tu pravou. Nám se líbí skříně v provensálském stylu, nechali jsme si je vyfiltrovat i podle ceny, kterou bychom byli ochotni za skříň zaplatit.

Volte spíš tlumenější odstíny

Ať už jde o nábytek nebo doplňky, zaměřte se na odstíny spíš světlejší. Inspirujte se v přírodě nebo vsaďte na jistotu v bílé barvě, kterou vždycky můžete oživit v nějakém doplňku.

Zapomeňte na zrcadlo nebo pracovní stůl

V ložnici byste pracovat neměli už z principu, neboť je to místo klidu. Nevhodná jsou také zrcadla, která podle učení feng-shui rozptylují pozornost. Ale to samé platí i o televizi. Nechte si prostor čistý, nad čelo postele si dejte fotografii nebo obraz. Dáte přednost realistickému ztvárnění, nebo máte radši spíš abstrakci?

Nezahlťte ji věcmi

Čím více věcí, tím více prachu, roztočů. Udržte si prostor, abyste se tu necítili stísněně, ale naopak volně. V neposlední řadě si vyberte vhodnou stolní lampu, jejíž světlo vám bude svítit na oblíbenou knihu před usnutím.


Mohlo by vás zajímat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Máte platnou smlouvu na pojištění nemovitosti? Děláte jistě dobře, protože případné škody pro vás mohou být likvidační. Jako klíčové se ale ukazuje, abyste tuto smlouvu dostatečně často aktualizovali a uváděli co nejpřesnější hodnotu pojišťované nemovitosti. Jen tak se vyhnete nepříjemnému zklamání při likvidaci škody.

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Na pražském trhu s novými byty zaznamenaly developerské společnosti v posledním loňském čtvrtletí doslova explozi poptávky. Celkem se jim podařilo prodat na 2050 jednotek, což je nejvíc za posledních deset let. Díky tomu dohnaly ztráty v prodejích z druhého kvartálu a celkově rok zakončily na počtu 5800 prodaných nových bytů.