Klíč ke dveřím? Není potřeba, nahradily je RFID karty, a teď i mobily

Časy, kdy klíče a zámky představovaly jediný systém zabezpečení, jsou už dávno pryč. Moderní rezidenční i kancelářské objekty už dávno ke správě vstupu používají RFID karty.

Klíč ke dveřím? Není potřeba, nahradily je RFID karty, a teď i mobily

Nejnovějším trendem je však náhrada těchto tradičních RFID karet mobilními telefony. Ty zachovávají všechny výhody karet, ale přinášejí ještě jednu navíc: mobilní telefon má dnes v kapse prakticky každý. Globální společnost 2N řešení bezdotykového řízení vstupu s využitím mobilních telefonů nabízí.

Nějaká změna oproti klasickým systémům?

Stejně jako tradiční klíč, i bezklíčové systémy zajišťují přístup do vyhrazených oblastí. Hlavním důvodem k jejich zavádění jsou ale mnohem flexibilnější možnosti jejich řízení a správy. Pro konkrétního uživatele je tak možné přesně určit kam má přístup, kdy tam má přístup a případně i na jak dlouho. To se hodí zejména pro krátkodobá oprávnění, jako jsou návštěvy.

Tyto výhody zajistily bezklíčovým systémům založeným na RFID kartách širokou popularitu – navzdory tomu, že nedokázaly odstranit velkou nevýhodu tradičních klíčů: komplikovanou distribuci. Návštěva si musí kartu vyzvednout v recepci úplně stejně, jako v případě klasických klíčů. Pro některé firmy to může být jediný důvod recepci vůbec provozovat. To jsou ale nezanedbatelné finanční náklady navíc k nákladům na samotné RFID karty.

Řešením problému se zajišťováním stále nových karet a řízením jejich oběh jsou moderní přístupové systémy, využívající mobilní telefony. Stačí do smartphonu nainstalovat mobilní aplikaci a držitel telefonu se okamžitě stává držitelem klíče. Jaké dveře bude moct otvírat, nastaví jednoduše správce budovy v uživatelsky příjemném prostředí systému. Stejně, jako to byl zvyklí nastavovat pro RFID karty.

obrázek

Mobilní telefon jako klíč

Přístup s využitím mobilního telefonu přináší řadu výhod. Majitele nemovitostí tak nabízí moderní služby, za které si mohou účtovat vyšší nájemné. Pro správce budovy odpadá problém s distribucí karet a zaměstnanci či rezidenti se již nemusí strachovat, že někde klíče či kartu ztratí. To vše díky mobilní aplikaci 2N® Mobile Key, která z chytrého telefonu udělá bezpečný klíč. Komunikace mezi aplikací a vybranými 2N IP interkomy a přístupovými jednotkami je zabezpečená a probíhá přes NFC či Bluetooth technologii.

Mobilní telefon jako vrátnice

Mobilní telefon nemusí sloužit pouze jako klíč pro zaměstnance, kteří jdou do své kanceláře. Se službou 2N® Mobile Video se z mobilního telefonu stane plnohodnotná odpovídací jednotka pro příjem hovorů z 2N IP interkomu. Díky tomu majitelé domů, recepční či vrátní již nezmeškají žádnou návštěvu. Pokud je zrovna majitel domu na dovolené s rodinou a u vrátek mu zvoní kurýr se zásilkou, může mu na otevřít dveře a říci mu, kam má balík položit. Navíc se bude moct kdykoli podívat na záznam z kamery interkomu. Díky tomu bude mít neustálý přehled o dění před vchodem do domu či objektu.

Více o 2N TELEKOMUNIKACE a.s. najdete zde

Zdroj foto: 2N TELEKOMUNIKACE a.s.


Mohlo by vás zajímat

Jak vybudovat solární elektrárnu ve společenství vlastníků?

Jak vybudovat solární elektrárnu ve společenství vlastníků?

Vlastní zdroj elektřiny dnes není zdaleka tak nedostupný, naopak, díky tomu, že technologie zlevňují a navíc lze využít nejrůznějších dotací, se možnost energetické soběstačnosti nabízí mnohým. Jak lze vybudovat vlastní zdroj elektřiny v podobě solárních panelů v bytovém domě? Je třeba se na něm podílet vlastním úsilím, nebo se lze účastnit na sdíleném projektu?

Prohlídky nemovitostí s brýlemi pro virtuální realitu

Prohlídky nemovitostí s brýlemi pro virtuální realitu

Virtuální realita, ve zkratce VR, je v současné době rychle se rozvíjející technologií se širokým uplatněním. Umožňuje spojení uživatele se simulovaným prostředím a vytváří tak iluzi skutečného nebo fiktivního světa. O iluzi skutečného světa jde v případě simulací, příkladem toho fiktivního jsou počítačové hry.