Velikonoce jsou za rohem! Za beraním rohem?

Oslavy Velikonoc jsou teprve před námi a každý se těší na čtyři dny volna, zakončené pondělní pomlázkou. V Třeboradicích se bude letos slavit již podruhé. Sousedské třeboradické Velikonoce tam proběhly minulou sobotu.

Velikonoce jsou za rohem! Za beraním rohem?

Na severovýchodním konci Prahy leží městská část zvaná Třeboradice. Kdybyste ji někdy navštívili, vůbec by vás nenapadlo, že jste ještě v Praze. Připomíná spíš malebnou vesničku, kde se sousedé znají a zdraví a společně organizují různé oslavy během roku (samozřejmostí je jarní masopust nebo podzimní posvícení). V sobotu 8. dubna se zde slavily Velikonoce.

Akce se konala na malém prostranství u třeboradického kostela. Hned u vstupu nás vítali všichni s úsměvem a dobrým slovem. Kdo měl hlad nebo chuť, mohl ochutnat různé velikonoční pečivo podle receptů Magdaleny Dobromily Rettigové. Žízeň a zimu jsme zaháněli teplými nápoji. Na různých místech v areálu byla pestrá velikonoční výzdoba, kterou tvořily děti z okolí (školkou i školou povinní). Na chodníčku posedávaly plyšové slepičky, které zaujaly nejenom děti, ale i psy návštěvníků… Avšak jen do doby, než zahlédli živého berana s ovečkou a jehňátkem! Tomu říkám velikonoční beránek, jak se patří!

Kolem kostela se prošlo k většímu plácku, kde byly vyrovnané židle pro malé i velké diváky a na všechny čekal naplánovaný program. Pohádky, tanec se psy, tombola a na konci dne pěvecké vystoupení dětí z místní mateřské školy, při kterém děti navíc vynesly Morenu a rozloučily se tak s paní Zimou a přivítaly jaro.

Sluníčko se nám sice celé odpoledne spíše vyhýbalo, ale návštěvníkům to nevadilo. Všichni si užívali milé setkání s ostatními sousedy, radovali se z nadšení dětí a pochutnávali si na velikonočních dobrotách.

Jak se slaví Velikonoce ve vašem sousedství? Pořádáte podobné akce? Nebo něco úplně jiného? Pošlete nám své tipy! Diskutovat můžete v komentářích pod článkem.

Přejeme vám veselé Velikonoce!

(Foto: redakce)


Mohlo by vás zajímat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Máte platnou smlouvu na pojištění nemovitosti? Děláte jistě dobře, protože případné škody pro vás mohou být likvidační. Jako klíčové se ale ukazuje, abyste tuto smlouvu dostatečně často aktualizovali a uváděli co nejpřesnější hodnotu pojišťované nemovitosti. Jen tak se vyhnete nepříjemnému zklamání při likvidaci škody.

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Na pražském trhu s novými byty zaznamenaly developerské společnosti v posledním loňském čtvrtletí doslova explozi poptávky. Celkem se jim podařilo prodat na 2050 jednotek, což je nejvíc za posledních deset let. Díky tomu dohnaly ztráty v prodejích z druhého kvartálu a celkově rok zakončily na počtu 5800 prodaných nových bytů.