Bez vody?

Už se Vám to také stalo? Po dlouhém letním dni stráveném v nevětrané kanceláři bez funkční klimatizace či v tovární hale se skleněným stropem se těšíte domů, že si skočíte na pár minut pod sprchu. Pak sáhnete do ledničky, otevřete pivko a usednete s nohama nahoru na křesílko na balkóně… ale místo toho vás zaskočí realita v podobě divně zabublajícího kohoutku, ze kterého kromě pár kapek vody nedostanete nic.

Bez vody?

Plány na poklidný večer vzaly za své, začíná hledání viníka. Co se zase stalo? Nějaká havárie? U nás v baráku? Nebo je to někde jinde? A jak dlouho to jako nepoteče? A navíc se mi chce na záchod… A zítra se vrací manželka s ročním synem od tchýně, co když to nepoteče ani zítra?

Důvodů může být několik, často to bývá havárie v domě, kdy je nutné na omezenou dobu uzavřít stoupačky. To pak stačí zajít do sklepa a hned se od zasahujících instalatérů dozvíte, na čem jste. Nebo je havárie někde mimo dům, v takovém případě můžete využít informační služby dodavatele vody. Mnozí z nich již nabízejí sms info o probíhajících haváriích a dostanete i info, kde jsou právě přistaveny cisterny s pitnou vodou. V Praze takovou službu nabízí např. Pražské vodovody a kanalizace. Je to velmi příjemné, být informován.

Jiná situace nastává každoročně během léta, kdy většina dodavatelů tepla provádí údržbu, opravy a přípravu zařízení na ohřev teplé vody na další topnou sezónu. To pak obvykle teče třeba i týden jen voda studená. O těchto plánovaných odstávkách se dozvíte také na stránkách dodavatele, v Praze např. zde , .

Je dobré i tuto informaci mít včas. Uživatelé portálu Sousedé.cz mohou informaci o plánované odstávce vložit přímo do kalendáře a tak se o ní dozvědí včas i sousedé. Komu vadí týden jen se studenou vodu, může si naplánovat dovolenou tak, aby se trefil právě do tohoto týdne. Ocení to zvláště rodiny s malými dětmi.

Rychle jsme si na každodenní komfort teplé vody vždy a všude zvykli. Musíme si ale pokaždé, když kohoutek nevydá ani kapku vody, uvědomit, že je to sice nepříjemné, ale jen na pár hodin. Že žijeme naštěstí v té části světa, kdy nedostatek vody řešit nemusíme. Zatím...

První vlaštovkou, která řeší možný obecný nedostatek vody v budoucnu je projekt Dešťovka, více se o něm dozvíte na


Mohlo by vás zajímat

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Na pražském trhu s novými byty zaznamenaly developerské společnosti v posledním loňském čtvrtletí doslova explozi poptávky. Celkem se jim podařilo prodat na 2050 jednotek, což je nejvíc za posledních deset let. Díky tomu dohnaly ztráty v prodejích z druhého kvartálu a celkově rok zakončily na počtu 5800 prodaných nových bytů.