Daň z nabytí nemovitých věcí byla zrušena

Asi jste již zaregistrovali, že nám zrušili daň z nabytí nemovitých věcí. Co to ale v praxi znamená?

Daň z nabytí nemovitých věcí byla zrušena

Při **nákupu nemovitosti ** každý propočítává své finanční možnosti. Dosáhnu na hypotéku? Kolik potřebuji mít našetřeno? Kolik procent je vlastně daň z nabytí nemovitosti?

Poslední otázku už naštěstí nemusíte řešit. Daň z nabytí nemovitosti byla ve výši 4 %, ale naštěstí byla zrušena 25. 9. 2020, a to dokonce se zpětným účinkem. Pro vás to znamená, že při **nákupu nemovitosti nemusíte počítat s dalšími penězi ** na úhradu zmiňované daně, což je jistě skvělá zpráva.

Zpětný účinek zrušení daně z nabytí nemovitosti

Jak je to s tím **zpětným účinkem **? Pokud jste dokončili svůj vklad na katastr v prosinci 2019 nebo později, už daň z nabytí nemovitosti platit nemusíte. Pokud jste ji už zaplatili, úřad vám vrátí peníze standardním způsobem pro výplatu přeplatku, je třeba si ale o jeho **vyplacení požádat ** svůj finanční úřad.

Zdroj: Havel & Partners

**Nepřehlédněte! **

Podle čeho bych si měl volit pojištění majetku, co vše pojistit, na jak vysoké částky?

Mějte se na pozoru před podvodnými cenami tepla z tepelných čerpadel

Úvodní foto: Jumpstory.com


Mohlo by vás zajímat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Pojištění nemovitosti nezapomínejte včas aktualizovat

Máte platnou smlouvu na pojištění nemovitosti? Děláte jistě dobře, protože případné škody pro vás mohou být likvidační. Jako klíčové se ale ukazuje, abyste tuto smlouvu dostatečně často aktualizovali a uváděli co nejpřesnější hodnotu pojišťované nemovitosti. Jen tak se vyhnete nepříjemnému zklamání při likvidaci škody.

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Na pražském trhu s novými byty zaznamenaly developerské společnosti v posledním loňském čtvrtletí doslova explozi poptávky. Celkem se jim podařilo prodat na 2050 jednotek, což je nejvíc za posledních deset let. Díky tomu dohnaly ztráty v prodejích z druhého kvartálu a celkově rok zakončily na počtu 5800 prodaných nových bytů.