Daň z nabytí nemovitých věcí byla zrušena

Asi jste již zaregistrovali, že nám zrušili daň z nabytí nemovitých věcí. Co to ale v praxi znamená?

Daň z nabytí nemovitých věcí byla zrušena

Při **nákupu nemovitosti ** každý propočítává své finanční možnosti. Dosáhnu na hypotéku? Kolik potřebuji mít našetřeno? Kolik procent je vlastně daň z nabytí nemovitosti?

Poslední otázku už naštěstí nemusíte řešit. Daň z nabytí nemovitosti byla ve výši 4 %, ale naštěstí byla zrušena 25. 9. 2020, a to dokonce se zpětným účinkem. Pro vás to znamená, že při **nákupu nemovitosti nemusíte počítat s dalšími penězi ** na úhradu zmiňované daně, což je jistě skvělá zpráva.

Zpětný účinek zrušení daně z nabytí nemovitosti

Jak je to s tím **zpětným účinkem **? Pokud jste dokončili svůj vklad na katastr v prosinci 2019 nebo později, už daň z nabytí nemovitosti platit nemusíte. Pokud jste ji už zaplatili, úřad vám vrátí peníze standardním způsobem pro výplatu přeplatku, je třeba si ale o jeho **vyplacení požádat ** svůj finanční úřad.

Zdroj: Havel & Partners

**Nepřehlédněte! **

Podle čeho bych si měl volit pojištění majetku, co vše pojistit, na jak vysoké částky?

Mějte se na pozoru před podvodnými cenami tepla z tepelných čerpadel

Úvodní foto: Jumpstory.com


Mohlo by vás zajímat

Schodolezy vám pomohou překonat bariéry

Schodolezy vám pomohou překonat bariéry

Když jsme mladí a zdraví a nastěhujeme se do krásného bytu ve třetím patře bez výtahu, nenapadne nás, že jednou může nastat situace, kdy se ocitneme v pasti, odříznuti od zbytku světa. Schody se stávají nečekaným problémem.