Nová koncepce a odborné soutěže na veletrzích FOR INTERIOR a FOR DECOR 2012

Podzimní veletrhy zasvěcené bydlení, designu a dekoracím FOR INTERIOR a FOR DECOR chystají pro své vystavovatele i návštěvníky několik novinek. Tou nejvýznamnější je rozdělení veletrhů do specializovaných sekcí. Na podporu odbornosti celé veletržní události navíc pořadatelé připravili čtyři oborově zaměřené soutěže.

3. ročník veletrhů FOR INTERIOR a FOR DECOR , jež se koná v PVA EXPO PRAHA – Letňany tentokrát připadne na datum 4. – 7. října 2012. Souběžně s nimi proběhnou ve stejném termínu další dva veletrhy – 3. veletrh dárkového a reklamního zboží FOR PRESENT a 2. veletrh gastronomického zařízení, vybavení restaurací a hotelů FOR GASTRO & HOTEL.

Veletrhy letos nabídnou větší odbornost, pro návštěvníky budou přehlednější a představí zbrusu nové soutěžní expozice a prezentace.

Největší říjnový veletrh bydlení FOR INTERIOR bude k vidění v halách 2, 5 a 6 a poběží souběžně s veletrhem FOR DECOR, který bude v hale 1 a bude přirozeně rozdělen do několika příbuzných odvětví tak, aby zde každý návštěvník našel na jednom místě vše, co hledá. Zastoupeny zde budou sekce Stylový nábytek a dekorace, Stolování, Světlo, Bytový textil, Elektro a Dekorace stěn a podlah. A právě od těchto sekcí se odvíjí čtyři nové soutěže určené nejen vystavovatelům, ale všem, jež mají zájem prezentovat své práce a nápady na veletrzích. Návštěvníkům nabídnou jedinečnou příležitost srovnání návrhů od různých dodavatelů, odborníků a jejich realizačních týmů.

První avizovanou soutěží je soutěž „prostřených stolů“ neboli Table & Style. Jejím cílem je představit současné trendy ve stolování včetně skla, příborů a dekorací.

Druhá soutěž bude zaměřena na dekoraci oken a nese název Window & Style. Jak již je z názvu patrné, k vidění zde budou novinky posledních let v dekoracích oken. Vystavené exponáty návštěvníkům představí například posuvné panely, římské rolety, kombinace závěsu a rolety nebo japonské žaluzie. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost přesvědčit se na vlastní oči, že i okno lze oživit jinak, než tradičním spojením záclony a závěsu.

O tom, že správné osvětlení hraje v interiéru důležitou roli, se bude snažit přesvědčit další ne již soutěž, spíše expozice návrhů světelného řešení - Light & Style. Ta bude mít za úkol ukázat správná světelná řešení v interiéru. Jak správně nasvětlit pracovní desku, jak vyřešit osvětlení u koupelnového zrcadla, jak nasvítit šatní skříně a šatny? Představí se rovněž nová technologická řešení, trendové ledkové zdroje nebo led diodové pásky. Světlo vestavěné do nábytku - osvětlení skřínky, svítící digestoře a špičkové řešení kuchyňských linek.

V pořadí čtvrtá soutěž je zaměřena na dekoraci stěn a podlah Interior& Style. Autoři přihlášených exponátů předvedou, jak lze nevšedním způsobem barevně i materiálově sladit podlahu se stěnou. Součástí expozice bude rovněž přehlídka trendů a nápadů na oživení interiéru, například samolepkami, tapetami či samolepícími bambusovými obklady, které jsou čím dál více oblíbenějšími.

Výstavní hala 1 nabídne také výstavu Prague Patchwork Meeting – přesnost, preciznost, vyrovnanost, souměrnost a pestrost látkových aplikací a hrátky s barevnými textýliemi, to vše vyjadřuje klasický Patchwork.

Jak originálně překvapit zajímavým a netradičně zabaleným dárkem ukáže soutěž Present & Style. Soutěžící budou moci ukázat své nápady za použití nejrůznějších obalových materiálů a dekoračních prvků z materiálů, které bychom na dárkovém balení jen ztěží hledali – originalitě a fantazii se meze rozhodně nekladou.

Soutěžní exponáty bude hodnotit odborná komise, výsledky pak budou publikovány v médiích, včetně fotodokumentace. Vítěz vždy získá kromě ocenění také 6m2 výstavní plochy zdarma pro jeho příští účast na veletrhu.

Více informací o veletrzích a podmínkách k účasti v soutěžích najdete na stránkách www.forinterior.cz , www.fordecor.cz a www.forpresent.cz .


Mohlo by vás zajímat

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Rekordní rok 2020: Nejvíce prodaných bytů za deset let

Na pražském trhu s novými byty zaznamenaly developerské společnosti v posledním loňském čtvrtletí doslova explozi poptávky. Celkem se jim podařilo prodat na 2050 jednotek, což je nejvíc za posledních deset let. Díky tomu dohnaly ztráty v prodejích z druhého kvartálu a celkově rok zakončily na počtu 5800 prodaných nových bytů.